?Въпроси всякакви?

  • 5 271 557
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 76 410
  • Мнения: 838
В детството ми( 80-те / 90- те години) имаше едни амбулаторни карти (картон му казвахме тук), които ако не бъркам стояха при лекарите и се попълваха подробно. Имам няколко въпроса свързани с тях, които ме безпокоят и ще се радвам някой да ми отговори.
1. Ще са ми необходими ли някъде (например ако трябва да удостоверя, че имам всички ваксинации)?
2.Има ли я тази информация някъде архивирана? (в случай, че за някакъв период от детството ми тази карта липсва, изгубена е)

# 76 411
  • Варна
  • Мнения: 2 082
В детството ми( 80-те / 90- те години) имаше едни амбулаторни карти (картон му казвахме тук), които ако не бъркам стояха при лекарите и се попълваха подробно. Имам няколко въпроса свързани с тях, които ме безпокоят и ще се радвам някой да ми отговори.
1. Ще са ми необходими ли някъде (например ако трябва да удостоверя, че имам всички ваксинации)?
2.Има ли я тази информация някъде архивирана? (в случай, че за някакъв период от детството ми тази карта липсва, изгубена е)
1- освен ЛАК трябва да има и имунизационен паспорт където са отразени направените задължителни ваксини. ЛАК е необходима при издаване на болничен.
2- не. Старата информация е само на хартия.
Относно БЛ за гледане на възрастен роднина, издава се от ЛЛ на болния. Носят се и двата картона. Ако е бил в болница преди това е добре да се носи и епикризата от там.

# 76 412
  • Мнения: 72
Здравейте! Знаете ли някакъв начин за ограничаване на рекламите във Фейсбук. през един пост има реклами. Не мога нищо да прочета. Много е досадно.  Ако някой с эдяли идея ще  е много хубаво. Благодаря ви

# 76 413
  • Мнения: 8 577
Какво става с протеста на майките на деца с увреждания?

# 76 414
  • Мнения: 838
В детството ми( 80-те / 90- те години) имаше едни амбулаторни карти (картон му казвахме тук), които ако не бъркам стояха при лекарите и се попълваха подробно. Имам няколко въпроса свързани с тях, които ме безпокоят и ще се радвам някой да ми отговори.
1. Ще са ми необходими ли някъде (например ако трябва да удостоверя, че имам всички ваксинации)?
2.Има ли я тази информация някъде архивирана? (в случай, че за някакъв период от детството ми тази карта липсва, изгубена е)
1- освен ЛАК трябва да има и имунизационен паспорт където са отразени направените задължителни ваксини. ЛАК е необходима при издаване на болничен.
2- не. Старата информация е само на хартия.
Относно БЛ за гледане на възрастен роднина, издава се от ЛЛ на болния. Носят се и двата картона. Ако е бил в болница преди това е добре да се носи и епикризата от там.

Тоест само на носителя, който би трябвало да е в мен.
Много благодаря за изчерпателния отговор !

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 11:38 от Еуфорична

# 76 415
  • София
  • Мнения: 5 980
Какво става с протеста на майките на деца с увреждания?

На 30.07. от 17 ч пред Народното събрание.

# 76 416
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Здравейте, искам да си взема джобове за документи, от такъв тип: 1, 2 – т.е. с перфорация за съхранение в папка и с цип (горно или странично разположен).

Проблемът е, че цената на въпросните джобове ми е относително висока. Вървят по малко над 1 лв. / брой, а на мен ми трябват много на брой джобове.

Някой знае ли откъде могат да бъдат закупени на по-изгодна цена (може и от чуждестранен онлайн магазин)? Hug

# 76 417
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Вземи си такива без цип отгоре...доста по-евтини са. подредени в папка с твърди корици и да стои изправена, за да не изпадне нещо. (ако има разни хвърчащи листчета)

# 76 418
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Е, ясно е, че са по-евтини – от този тип, всъщност, имам у дома, но сега искам с цип. Peace

# 76 419
  • Мнения: X
А в parfium.bg дали са оригинални нещата?

# 76 420
  • София
  • Мнения: 6 309
Е, ясно е, че са по-евтини – от този тип, всъщност, имам у дома, но сега искам с цип. Peace
Може би малко повечко ровене. Това ми излезе на прима виста. Не знам колко е добра цената, но е значително по-ниска от показаното.
http://satelitbg.com/bg-bg/category/product/3014746637231720902

# 76 421
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Бърз въпрос.Колко е здравната вноска на ЕТ в момента спрямо мин.раб.заплата?

# 76 422
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Бърз въпрос.Колко е здравната вноска на ЕТ в момента спрямо мин.раб.заплата?

8%

# 76 423
  • Мнения: 2 291
Спешно трябва да купя слънцезащитен крем за малките - 4 и 5 години.
Миналата година бяхме с Биодерма 50-ти фактор, но сега ми се иска нещо друго да е.
Приемам идеи, мнения, препоръки Stuck Out Tongue Winking Eye

Имам спомен,че във форума имаше тема за детската слънцезащита, но нещо не я откривам.

# 76 424
  • Мнения: 14 499
И Авен, и Виши детските са много хубави.

Общи условия

Активация на акаунт