?Въпроси всякакви?

  • 5 267 138
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 76 395
  • София
  • Мнения: 22 788
Купичка с кафе няма ли да свърши работа? Или пръчка канела ? Аз май съм от малкото, които обичат да им мирише на кожа. Естествена де!


Много силно мирише, иначе няма лошо. Благодаря, ще опитам.  Peace

delpel , благодаря и на теб. Ще потърся тези блокчета.  Peace

# 76 396
  • София
  • Мнения: 30 146
Имам един формуляр на немски, някой ще съдейства ли с превод накратко - просто да ми каже за какво се отнася с няколко думи. 3 страници е. Ще го изпратя на лични с кратко разяснение. Благодаря предварително!
Ако никой не ти е писал още, дай да погледна.

# 76 397
  • София
  • Мнения: 1 033
Въпрос като за блондинки, но спорим от снощи с мъжа ми: позицията на прекъсвача по-долу така, както е на снимката, включено или изключено е? Изгоря му светодиода и сега и двамата гледаме неразбиращо 😂

П.П. според мен така е включено 😁

# 76 398
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
П.П. според мен така е включено 😁
И според мен е включено в това положение.

# 76 399
  • София
  • Мнения: 6 308
Въпрос като за блондинки, но спорим от снощи с мъжа ми: позицията на прекъсвача по-долу така, както е на снимката, включено или изключено е? Изгоря му светодиода и сега и двамата гледаме неразбиращо 😂
П.П. според мен така е включено 😁
Включено е, естествено. Simple Smile
И най-тъпият и най-сложният уред, обикновено са с on/off или 0/1.

# 76 400
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 068
Скрит текст:
Въпрос като за блондинки, но спорим от снощи с мъжа ми: позицията на прекъсвача по-долу така, както е на снимката, включено или изключено е? Изгоря му светодиода и сега и двамата гледаме неразбиращо 😂
П.П. според мен така е включено 😁
Включено е, естествено. Simple Smile
И най-тъпият и най-сложният уред, обикновено са с on/off или 0/1.

аха.
но има американски уреди, при които логиката е обратна.  Simple Smile
ако свети червен индикатор - значи уреда работи.
и точно там трябва да натиснеш за да го изключиш.
Wink точно този случай не е такъв.

# 76 401
  • София
  • Мнения: 18 710
Лекарствата,които се изписват в рецептурната книжка на три месеца ако са изписани на 26 число примерно миналият път сега пак ли на тази дата трябва да се отиде до ЛЛ да изпише за нови три месеца?

# 76 402
  • София
  • Мнения: 6 308
Скрит текст:
Скрит текст:
Въпрос като за блондинки, но спорим от снощи с мъжа ми: позицията на прекъсвача по-долу така, както е на снимката, включено или изключено е? Изгоря му светодиода и сега и двамата гледаме неразбиращо 😂
П.П. според мен така е включено 😁
Включено е, естествено. Simple Smile
И най-тъпият и най-сложният уред, обикновено са с on/off или 0/1.
аха.
но има американски уреди, при които логиката е обратна.  Simple Smile
ако свети червен индикатор - значи уреда работи.
и точно там трябва да натиснеш за да го изключиш.
Wink точно този случай не е такъв.

Laughing
Да, де. Свети-работи, не свети-не работи ; 1/0, 0/1
А и това от снимката прилича на стара печка или бойлер, та надали.

Лекарствата,които се изписват в рецептурната книжка на три месеца ако са изписани на 26 число примерно миналият път сега пак ли на тази дата трябва да се отиде до ЛЛ да изпише за нови три месеца?
Добре е да е така. Надали някой ден ще е проблем, но понякога мрънкат, че "не е спазен срока". Simple Smile

# 76 403
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Лекарствата,които се изписват в рецептурната книжка на три месеца ако са изписани на 26 число примерно миналият път сега пак ли на тази дата трябва да се отиде до ЛЛ да изпише за нови три месеца?
Можеш да отидеш и преди тази дата.

# 76 404
  • София
  • Мнения: 1 033
Скрит текст:
Скрит текст:
Въпрос като за блондинки, но спорим от снощи с мъжа ми: позицията на прекъсвача по-долу така, както е на снимката, включено или изключено е? Изгоря му светодиода и сега и двамата гледаме неразбиращо 😂
П.П. според мен така е включено 😁
Включено е, естествено. Simple Smile
И най-тъпият и най-сложният уред, обикновено са с on/off или 0/1.
аха.
но има американски уреди, при които логиката е обратна.  Simple Smile
ако свети червен индикатор - значи уреда работи.
и точно там трябва да натиснеш за да го изключиш.
Wink точно този случай не е такъв.

Laughing
Да, де. Свети-работи, не свети-не работи ; 1/0, 0/1
А и това от снимката прилича на стара печка или бойлер, та надали.

Точно стар бойлер на Елдом е. Проблемът е, че  е изгорял светодиода на самото копче и не свети в нито една позиция, което ни обърка 😁

# 76 405
  • София
  • Мнения: 18 710
Благодаря,мисълта ми е дали ЛЛ ще ми направи проблем ако отида на 25 примерно да ги изпише?

# 76 406
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Благодаря,мисълта ми е дали ЛЛ ще ми направи проблем ако отида на 25 примерно да ги изпише?
Не. Даже е по-добре. Защото се броят календарни дни.

# 76 407
  • Мнения: 579
Може би съм твърде голям оптимист, но обичам да съм подготвена. Може ли ЛЛ да издаде болничен за гледане на болен член от семейството, който е над 18-годишна възраст? Питам, защото днес бях при моята, но тя ми каза, че няма как да ми издаде такъв болничен. Аз не искам да взимам болничен все едно на мен нещо ми има, не че е проблем, но най-малкото, което е от работата могат да ми направят такъв. Та някой наясно ли е дали наистина ЛЛ няма право да ми даде такъв за гледане на болен човек, който е трудноподвижен?

# 76 408
  • София
  • Мнения: 5 962
Може би съм твърде голям оптимист, но обичам да съм подготвена. Може ли ЛЛ да издаде болничен за гледане на болен член от семейството, който е над 18-годишна възраст? Питам, защото днес бях при моята, но тя ми каза, че няма как да ми издаде такъв болничен. Аз не искам да взимам болничен все едно на мен нещо ми има, не че е проблем, но най-малкото, което е от работата могат да ми направят такъв. Та някой наясно ли е дали наистина ЛЛ няма право да ми даде такъв за гледане на болен човек, който е трудноподвижен?

Такъв болничен може да издаде само ЛЛ на болния човек. Все пак той е този, който знае и може да "гарантира", че човекът наистина е болен и има нужда от грижа (придружител).

# 76 409
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 068
Може би съм твърде голям оптимист, но обичам да съм подготвена. Може ли ЛЛ да издаде болничен за гледане на болен член от семейството, който е над 18-годишна възраст? Питам, защото днес бях при моята, но тя ми каза, че няма как да ми издаде такъв болничен. Аз не искам да взимам болничен все едно на мен нещо ми има, не че е проблем, но най-малкото, което е от работата могат да ми направят такъв. Та някой наясно ли е дали наистина ЛЛ няма право да ми даде такъв за гледане на болен човек, който е трудноподвижен?

тук има указания
НОИ казват същото http://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4549-votg23

Цитат
Допустимо е издаване на болничен лист за временна неработоспособност еднолично от лекуващия лекар/лекаря по дентална медицина за повече от 14 дни непрекъснато при следните случаи:

    При издаване на болнични листове с причина 11, 12, 14, 15, 16 ,17, 18, 20 и 25 (бацило/паразитоносителство, карантина, бременност, майчинство, трудоустрояване, придружаване на дете до 3-год. възраст в болнично заведение).
    При издаване на болнични листове само с режим болничен и с код на причината различен от 26 и 27 (придружаване и гледане на дете до 18-годишна възраст, придружаване и гледане на болен над 18-годишна възраст).
    При издаване на болнични листове с код на причина 26 едновременно с бележка „За гледане на дете под карантина“ или с бележка „Гледане на болен член от семейството в лечебно заведение за болнична помощ по заключение от ръководителя на лечебното заведение“.
    При издаване на болнични листове с код на причина 27 едновременно с бележка „Гледане на болен член от семейството в лечебно заведение за болнична помощ по заключение от ръководителя на лечебното заведение“.


най-общо - може, като от ЛЛ влизат в твоите 40 дена за годината, а следващите трябва да са от ЛКК.

Общи условия

Активация на акаунт