?Въпроси всякакви?

  • 5 267 372
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 89 745
  • Мнения: X
Когато земите ви се включат в т.нар. "бели петна", вие получавате доход от тях. Изплаща се рента от Областната дирекция "Земеделие", а заявление за това подавате в Общинската служба по земеделие, по местонахождение на имота. Това означава, че вие не сте подали декларация, че вие сами ще ги обработвате, или не е декларирано отдаването им под наем/аренда (срокът е до 31.07.). Никой няма право да обработва точно вашите парцели без да има правно основание за това. В това няма нищо ново, прочетете си ЗСПЗЗ и правилника за прилагането му.
Всъщност не е необходимо някой да обработва точно моите земи, достатъчно е да познава отблизо някоя кака в местната служба Земеделие. Тъй като много хора не знаят за тези Бели петна не подават годишните декларации за обработка на земята. Големите земеделци изчакват малко преди края и си очертават и белите петна, все едно че те ги обработват. Получават субсидии за каквото са обявили, че е засято и лапат. Нашата земя във Видин по този начин е описвана като бяло петно години наред. Въпреки че ежегодно е обработвана от родителите ми. Те не са знаели, че трябва да се декларират земите. Взеха обратно някакви пари само за две години назад. Това ли е дължимата рента?
За миналата година също един отворен земеделец е взел субсидия за земята на мъжа ми, без да я е обработвал. Значи ли това, че му дължи рента?

# 89 746
  • Мнения: X
Нещо не е формулиран добре въпросът ви.
В момента могат да се получат субсидии, само ако този, който очертава, има правно основание за ползване на земята. Ако не е собствена, трябва да има договор за ползването ѝ и този договор да е деклариран. Ако е включена като бяло петно, то трябва да има споразумение в съответното землище и да е дадена на конкретен земеделец за да я обработва. Дали земята ви е включена като бяло петно, може да се провери в сайта на съответната Обл.ДЗ, където са качени споразуменията.
Земеделецът, преди да обработва каквото и да е, трябва да заплати на държавата съответното рентно задължение, което вие ще можете да получите, след като докажете собственост върху имотите. Друг е въпросът, дали ако сключите аренден договор, няма да получите по-висока рента.

# 89 747
  • Мнения: 39 410
Излезе ми инфо от фейсбук.
Дълго е, но ще го пусна в цитат.
Въпросът ми е дали е истина, защото по новините не съм чула нищо за това.

Запазете собствеността върху земеделските си земи! Срок 31.07.2019г. за подаване на декларации от собственици и наследници на земеделски земи, за да заявите, че искате да стопанисвате земите си и да не бъдат включвани в така наречените "бели петна". Включването на земите Ви в територии обявени за "Бели петна" означава ,че Вие не проявявате интерес и не стопанисвате земите си т.е не проявявате грижата на добър стопанин, не владеете земите си, което създава предпоставки за придобиване на имотите Ви от трети леца по давност. Сключването на договори за наем, за аренда, подаването на декларации по ЗСПЗЗ до Общинска служба земеделие по местонахождение на имота прекъсва давността за придобиване на имот от трети лица!
Ако сте дали земята под наем на арендатор, не е нужно да подавате декларация.

Не, не сме давали, но е факт, че земите ни са пустеещи.

# 89 748
  • София
  • Мнения: 10 586
Посинели бели дрехи съм оправяла с кърпичка за бели дрехи, цветоулавяща и прах за бяло, пране на 60С.

Препоръчайте ми кана с филтър за прчеистване на водата за пиене и от къде да я закупя. Предварително благодаря!
Каната ми е на Аквафор, с филтрите тип ваничка. Самата кана си купих на промоция от сайта на Аквафор, заедно с 6 бр филтри на цената на 3.
Сега си купувам филтри от Метро на промоция 6 бр на цената на 3.

# 89 749
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Ако намериш това,ще останеш мн.доволна.

Аз съм го купувала от магазин за паралелни стоки и ТТ маркет,ако не се лъжа и в Кауфланд.
Това е белина,но под формата на прах с активен кислород.
Накисваш половината препарата в леген с топла вода около 30м.и останалото в пералнята с прах за бяло.
Имам бели памучни кърпи и хавлии,светват буквално.

Със същото оправих дрехи с жълти петна от застояване и под мишниците. В пералнята ги прах с половин прахче. В ebag се продава, за който пазарува от там.
Мисля, че и във Фантастико съм го виждала. Със сигурност има такъв продукт (белина на прах с активен кислород), но за марката не съм убедена дали беше точно тази.

# 89 750
  • Мнения: X
По случай кметските избори и излезлите резултати колко хора за кого биха гласували - знаете ли къде и как се правят проучванията? На мен никога не ми се е случвало да попадна като участник в такова и ми е много странно.

# 89 751
  • Мнения: 68 715
Добавка с активен кислород има на различни марки - в ДМ има прахообразна в едни малки кофички марка Денкмит - има за бяло и отделно за цветно.
Вениш също е с водороден пероксид.

За зем.земи - дори и да е имало договор с арендатор, сега пак трябва да се декларира в ОСЗ...
В случая на Мериат няма такива договори, за това е добре поне да провери в ОСЗ какво точно е положението с нейните земи и да пусни една декларация поне. Да си вземе док.за собственост и удостов.за надледници- актуално.

# 89 752
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Срещу косопад съм най-доволна от тези ампули. За две-три седмици намалява драстично.
Скрит текст:
И как се употребяват?

# 89 753
  • Мнения: X
Срещу косопад съм най-доволна от тези ампули. За две-три седмици намалява драстично.
Скрит текст:
И как се употребяват?
На чиста и подсушена само с кърпа коса, се втриват добре в корените, без да се прави каквото и да е повече. В зависимост от това колко често си миете косата, първоначално слагате след всяко миене и в последствие започвате да разреждате. През миене, през две... За максимум две опаковки, освен ако няма органична причина за косопада, се ликвидира окончателно проблема. На два пъти съм имала много тежък косопад и винаги с това съм решавала проблема.

# 89 754
  • UK
  • Мнения: 2 844
Как да премахна и изпера качествено в пералня хавлиени кърпи?
Миришат отвратително.
Пера ги на 40' с течен за цветно Rex,слагам омекотител,никакъв аромат нямат,твърди като шкурка стават.
Аз хавлиени кърпи пера винаги на 90 градуса, от години така. Много рядко слагам Омекотител на кърпи те, че избягвам повечето химия.
А как ги сушиш, понякога се вмерисват ако е влажно и се сушат бавно.

# 89 755
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 754
Има ли тема тук или някъде в нета как да се изработи детска дървена къщичка. Или поне схема. Но да е написана като за жена-аматьор.

# 89 756
  • Мнения: 6 001
Тони, вчера се оглеждах в Софармаси, ама не ги видях. Иначе и аз съм фен на ампули за коса, благодаря за препоръката.

# 89 757
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 822
Намерих ги в този сайт като най-ниска цена и ще ги пробвам: http://www.bgdrogeria.com/%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D … D0%BB-p-2461.html

# 89 758
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Срещу косопад съм най-доволна от тези ампули. За две-три седмици намалява драстично.
Скрит текст:
И как се употребяват?
На чиста и подсушена само с кърпа коса, се втриват добре в корените, без да се прави каквото и да е повече. В зависимост от това колко често си миете косата, първоначално слагате след всяко миене и в последствие започвате да разреждате. През миене, през две... За максимум две опаковки, освен ако няма органична причина за косопада, се ликвидира окончателно проблема. На два пъти съм имала много тежък косопад и винаги с това съм решавала проблема.
Много благодаря, а откъде ги купувате?

# 89 759

Общи условия

Активация на акаунт