?Въпроси всякакви?

  • 5 263 642
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 89 730
  • София
  • Мнения: 2 817
Здравейте, преди 1 седмица бях в Италия и там съм си забравила една жилетка. Писах на хотела и те казаха, че са я намерили и ми предложиха да я изпратят до България, но доставката ще струва 26 евро, което е почти колкото струва самата жилетка.. Някой знае ли някакъв по-евтин начин да я изпратят до тук (по пощата било 30 евро, така че така не става също)?
Виж този вариант:
https://www.ecoparcel.eu/en/from-italy-to-bulgaria/

# 89 731
  • Мнения: 47 963
Прахчета е за съсипани от пране дрехи, оцветени от други. Не за просто захабени
Като ми трябваше, го нямаше, и не съм го пробвала

# 89 732
  • София
  • Мнения: 11 688
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Ако позволява материята, ако е памук, може да я врътнеш на 90 градуса с кърпичките, те ще отнема от цвета ѝ, така оправих една риза на Марчев, беше от бяло в розовко  Mr. Green...оправи се, светна.

# 89 733
  • Мнения: 39 238
Излезе ми инфо от фейсбук.
Дълго е, но ще го пусна в цитат.
Въпросът ми е дали е истина, защото по новините не съм чула нищо за това.

Запазете собствеността върху земеделските си земи! Срок 31.07.2019г. за подаване на декларации от собственици и наследници на земеделски земи, за да заявите, че искате да стопанисвате земите си и да не бъдат включвани в така наречените "бели петна". Включването на земите Ви в територии обявени за "Бели петна" означава ,че Вие не проявявате интерес и не стопанисвате земите си т.е не проявявате грижата на добър стопанин, не владеете земите си, което създава предпоставки за придобиване на имотите Ви от трети леца по давност. Сключването на договори за наем, за аренда, подаването на декларации по ЗСПЗЗ до Общинска служба земеделие по местонахождение на имота прекъсва давността за придобиване на имот от трети лица!

# 89 734
  • Мнения: 21 270
На Фито или Дюкре са по-добри шампоаните против косопад?
Дюкре +Анакапс.

# 89 735
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Ако намериш това,ще останеш мн.доволна.

Аз съм го купувала от магазин за паралелни стоки и ТТ маркет,ако не се лъжа и в Кауфланд.
Това е белина,но под формата на прах с активен кислород.
Накисваш половината препарата в леген с топла вода около 30м.и останалото в пералнята с прах за бяло.
Имам бели памучни кърпи и хавлии,светват буквално.

# 89 736
  • Мнения: 68 583
Излезе ми инфо от фейсбук.
Дълго е, но ще го пусна в цитат.
Въпросът ми е дали е истина, защото по новините не съм чула нищо за това.

Запазете собствеността върху земеделските си земи! Срок 31.07.2019г. за подаване на декларации от собственици и наследници на земеделски земи, за да заявите, че искате да стопанисвате земите си и да не бъдат включвани в така наречените "бели петна". Включването на земите Ви в територии обявени за "Бели петна" означава ,че Вие не проявявате интерес и не стопанисвате земите си т.е не проявявате грижата на добър стопанин, не владеете земите си, което създава предпоставки за придобиване на имотите Ви от трети леца по давност. Сключването на договори за наем, за аренда, подаването на декларации по ЗСПЗЗ до Общинска служба земеделие по местонахождение на имота прекъсва давността за придобиване на имот от трети лица!

Май е вярно.
Това намерих
https://btvnovinite.bg/bulgaria/belite-petna-zemedelci-protestir … eshtite-zemi.html

Попитай най-добре в общинска служба Земеделие/ОСЗ/ във вашия град.

# 89 737
  • Мнения: X
Когато земите ви се включат в т.нар. "бели петна", вие получавате доход от тях. Изплаща се рента от Областната дирекция "Земеделие", а заявление за това подавате в Общинската служба по земеделие, по местонахождение на имота. Това означава, че вие не сте подали декларация, че вие сами ще ги обработвате, или не е декларирано отдаването им под наем/аренда (срокът е до 31.07.). Никой няма право да обработва точно вашите парцели без да има правно основание за това. В това няма нищо ново, прочетете си ЗСПЗЗ и правилника за прилагането му.

# 89 738
  • София
  • Мнения: 22 694
Препоръчайте ми кана с филтър за прчеистване на водата за пиене и от къде да я закупя. Предварително благодаря!

# 89 739
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Не я оставяй да изсъхне. Продължавай да я переш с прах за бяло на 60 градуса, като сложиш и цветоулавяща кърпичка и ще се оправи.
Ако не се оправи от един път, с всяко следващо пране ще избелява.

# 89 740
  • Мнения: 366
Излезе ми инфо от фейсбук.
Дълго е, но ще го пусна в цитат.
Въпросът ми е дали е истина, защото по новините не съм чула нищо за това.

Запазете собствеността върху земеделските си земи! Срок 31.07.2019г. за подаване на декларации от собственици и наследници на земеделски земи, за да заявите, че искате да стопанисвате земите си и да не бъдат включвани в така наречените "бели петна". Включването на земите Ви в територии обявени за "Бели петна" означава ,че Вие не проявявате интерес и не стопанисвате земите си т.е не проявявате грижата на добър стопанин, не владеете земите си, което създава предпоставки за придобиване на имотите Ви от трети леца по давност. Сключването на договори за наем, за аренда, подаването на декларации по ЗСПЗЗ до Общинска служба земеделие по местонахождение на имота прекъсва давността за придобиване на имот от трети лица!
Ако сте дали земята под наем на арендатор, не е нужно да подавате декларация.

# 89 741
  • София
  • Мнения: 6 168
Препоръчайте ми кана с филтър за прчеистване на водата за пиене и от къде да я закупя. Предварително благодаря!
Първата ни кана беше Брита. Амортизира се и купихме нова, пак Брита, но при новия модел (не помня точно кой) се оказа, че за да се напълни трябва да се свали целия капак, което беше много неудобно. Сменихме я с Аквафор с филтри Максфор, която може да се ползва и с филтри Макстра за Брита. А последните много често ги пускат и на промоция в комплект 3+1.

# 89 742
  • Мнения: 9 807
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Ако намериш това,ще останеш мн.доволна.

Аз съм го купувала от магазин за паралелни стоки и ТТ маркет,ако не се лъжа и в Кауфланд.
Това е белина,но под формата на прах с активен кислород.
Накисваш половината препарата в леген с топла вода около 30м.и останалото в пералнята с прах за бяло.
Имам бели памучни кърпи и хавлии,светват буквално.

Със същото оправих дрехи с жълти петна от застояване и под мишниците. В пералнята ги прах с половин прахче. В ebag се продава, за който пазарува от там.

# 89 743
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Как да си върна белия цвят на оцветена бяла дреха.Киснах в белина няколко пъти-не става.Розовее си.Има ли някакъв препарат за тази цел?
Ако намериш това,ще останеш мн.доволна.

Аз съм го купувала от магазин за паралелни стоки и ТТ маркет,ако не се лъжа и в Кауфланд.
Това е белина,но под формата на прах с активен кислород.
Накисваш половината препарата в леген с топла вода около 30м.и останалото в пералнята с прах за бяло.
Имам бели памучни кърпи и хавлии,светват буквално.

Със същото оправих дрехи с жълти петна от застояване и под мишниците. В пералнята ги прах с половин прахче. В ebag се продава, за който пазарува от там.

И в taxta го има.

# 89 744
  • Мнения: 806
И от мен един положителен глас за Snow.

Общи условия

Активация на акаунт