?Въпроси всякакви?

  • 5 274 365
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 91 860
  • Мнения: 11 573
Сода бикарбонат и малко вода в чашка- да поседи верижката и после търкаш с четка за зъби.

# 91 861
  • Сф
  • Мнения: 10 738
С какво да изчистя сребърна верижка, защото е почерняла?
Сода за хляб аз съм чистила
   https://www.edna.bg/kak-da/kak-da-pochistim-srebyrn … 0665   

# 91 862
  • Мнения: 39 612
А може и без четката. Само да я разтъркаш между пръстите.

# 91 863
  • Мнения: X
Най- добрият вариант за чистене на сребро и особено на верижка е да се сложи парче алуминиево фолио в съд, отгоре сребърното изделие и да се залее с вряща вода със сода бикарбонат, вътре. Като изстине водата се изплаква и подсушава с чиста кърпа. Това е най- ефективното почистване, което можете да направите в домашни условия.
Директното търкане със сода, паста за заби и пр. не се препоръчва.

# 91 864
  • София
  • Мнения: 12 006
Най- добрият вариант за чистене на сребро и особено на верижка е да се сложи парче алуминиево фолио в съд, отгоре сребърното изделие и да се залее с вряща вода със сода бикарбонат, вътре. Като изстине водата се изплаква и подсушава с чиста кърпа. Това е най- ефективното почистване, което можете да направите в домашни условия.
Директното търкане със сода, паста за заби и пр. не се препоръчва.

+1 Друг евикасен и безопасен метод е с ултразвукова вана.

# 91 865
  • София
  • Мнения: 1 885
Моята верижка потъмня след посещение на минерален басейн. С нищо не мога да я оправя. Остана си тъмна. С някакви отблясъце на места - кафеникаво, червено, златисто.

# 91 866
  • София-Младост
  • Мнения: 23 381
Моята верижка потъмня след посещение на минерален басейн. С нищо не мога да я оправя. Остана си тъмна. С някакви отблясъце на места - кафеникаво, червено, златисто.
В бижутерски магазин могат да я оправят и почистят. Имах същия случай преди години, но не от басейн, даже в един момент се усъмних дали изобщо  е сребро.

# 91 867
  • София
  • Мнения: 10 421
Аз правя паста от паста за зъби и сода бикарбонат и мажа. Другото беше да кипнеш содата с алуминиево фолио и да потопиш в разтвора.

# 91 868
  • Мнения: X
Пробвайте все пак с фолио, както съм описала по-горе. Чистила съм и потъмнели от минерална вода, оправят се.Този вариант не е препоръчителен само за оксидирани/ потъмнени  умишлено бижута и такива с лепени камъни.
Скрит текст:
Точно в бижутерски магазин съм чистила по този начин.
Пастата за зъби и содата, когато се търка директно с тях, надират повърхностите и после още по- бързо потъмняват, затова не се препоръчва.

# 91 869
  • Мнения: 4 151
С какво да изчистя сребърна верижка, защото е почерняла?
с паста за зъби
светва

# 91 870
  • Мнения: 13 089
Момичета, корите за лазаня от Лидл готови ли са или се варят предварително? Или да питам в лидлската тема?

# 91 871
  • Мнения: 4 151
Момичета, корите за лазаня от Лидл готови ли са или се варят предварително? Или да питам в лидлската тема?
Никога не ги варя, стават много хубаво

# 91 872
  • Мнения: 6 015
Аз каквото и кори за лазаня да купя леко ги бланширам в гореща вода.

# 91 873
  • UK
  • Мнения: 2 864
Скоро четох, че като я нареди лазанята е хубаво да престои 12 часа в хладилника преди да Печеш.
За пръв път ще дарявам кръв, въпросът ми е дали после ще мога да се прибера сама с ГТ или трябва да търся придружител?

# 91 874
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 869
Ще можеш да се прибереш сама с ГТ. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт