?Въпроси всякакви?

  • 5 266 446
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 86 535
  • Мнения: X
Никога не съм работила на граждански договор и биих искала да се консултирам с вас. В момента съм безработна, като от този месец вече не получавам парично обезщетение. В същото време ходя на преквалификационен курс, организиран от бюрото по труда, за който ми плащат по 8 лева на ден. Условието е, ако междувременно започна работа, да представя договора в Бюрото по труда и да ме освободят от курса. В случай, че напусна курса без причина, или скрия трудови правоотношения, трябва да да заплатя курса плюс 5 процента отгоре. Затова се чудя, ако кандидатствам по тази обява, която е за работа от вкъщи с интернет( качване на обяви), се чудя дали гражданския договор ми прекратява регистрацията в бюрото по труда, а оттам и курса. Ако не го обява в Бюрото по труда, дали ще настъпи информация при тях? Все пак те говорят за трудов договор, а този е граждански.

# 86 536
  • София
  • Мнения: 10 825
Как постъпвате с едра бяла техника, която е за изхвърляне? Има ли някоя фирма или общинска служба, на която мога да се обадя за да я вземе?
За София ми е питането.

# 86 537
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Да, прилича на ухапване от бълха обаче. Събирай спалното бельо и изпери на висок градус.
Ако те засърби внезапно от ухапване, виж дали няма да видиш и да убиеш гадинката.

# 86 538
  • Мнения: 10 064
Как постъпвате с едра бяла техника, която е за изхвърляне? Има ли някоя фирма или общинска служба, на която мога да се обадя за да я вземе?
За София ми е питането.
http://makmetal.eu/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1 … AYAiAAEgLLJ_D_BwE
Ще ви се обадят и ще дойдат на място в определено от тях време.

# 86 539
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
Как постъпвате с едра бяла техника, която е за изхвърляне? Има ли някоя фирма или общинска служба, на която мога да се обадя за да я вземе?
За София ми е питането.
Джипси Експрес.
може и без обаждане  hahaha

# 86 540
  • Мнения: 24 349
Имам проблем с топлата вода - не е достатъчно топла. Към кого трябва да се обърна, за да реши проблема?

Зависи. Ако целият вход има проблем, трябва да се обадите на районния техник. Обикновено се оправя с настройки в АС. Ако е само при вас или на 1 щранг - тогава и водопроводчик би могъл да помогне, но истински такъв, не самоук "майстор".
Само при мен е. Районият казва, че всичко е ок, но може би някой под мен си е сложил бойлер. Водопроводчик каза, че не е за него.

Последна редакция: ср, 24 апр 2019, 22:14 от Г-жа Рамацоти

# 86 541
  • София
  • Мнения: 11 709
Скрит текст:
Имам проблем с топлата вода - не е достатъчно топла. Към кого трябва да се обърна, за да реши проблема?

Зависи. Ако целият вход има проблем, трябва да се обадите на районния техник. Обикновено се оправя с настройки в АС. Ако е само при вас или на 1 щранг - тогава и водопроводчик би могъл да помогне, но истински такъв, не самоук "майстор".
Скрит текст:
Само при мен е. Районият казва, че всичко е ок, но може би някой под мен си е сложил бойлер. Водопроводчик каза, че не е за него. Да съм се обадила в телевизията, да направят репортаж и тогава ще се задействат  Mr. Green
Ако под теб/ над теб  някой е поставил бойлер и не са добре затворени кранчетата се получава смесване на водата, ту студена, ту топла тече, и трябва да напишеш на дъската ви да си ги проверят или да се провери разпределителя който е в абонатната, но това пак е свързано с техника от района, трябва да дойде и да провери, ама него го мързи вероятно, затова става с разговор и......... плащане на ръка.

# 86 542
  • Мнения: 24 349
Не е ти студена, ти топла.А е примерно 20-25 градуса,при положение,че плащам като за 60 градуса. Интересувам се към Топлофикация или към Софийска вода трябва да си търся правата.

# 86 543
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Не е ти студена, ти топла.А е примерно 20-25 градуса,при положение,че плащам като за 60 градуса. Интересувам се към Топлофикация или към Софийска вода трябва да си търся правата.
Топлофикация...но и те дали ще обърнат нужното внимание...тръбите сменяни ли са и скоро. Преди години, когато смениха щранговете, топлата вода започна да идва с много висока температура.

# 86 544
  • София
  • Мнения: 8 932
Този водопроводчик е много зле. Щом е само при теб трябва да се търси някаква аномалия. Преди години на съсед под нас се беше повредила батерия на едната мивка. И правеше къса връзка, съответно до нас топла вода не стигаше. Може и ако някой не си е монтирал правилно бойлера, пак да се получава такъв байпас. Тези неща водопроводчиците ги знаят и знаят и как да ги търсят. От топлофикацията ще пратят техника да погледне АС и ако там няма проблем, ще ви кажат да си го търсите по вътрешната инсталация. При тях задължението е да докарат вода с определена температура на входа на АС.

# 86 545
  • Мнения: 13 288
Имам проблем с топлата вода - не е достатъчно топла. Към кого трябва да се обърна, за да реши проблема?


Този, който отговаря за парното във входа. Има някаква бленда, не съм сигурна как точно се казва в абонатната станция, която в зависимост от това колко е завъртяна регулира температурата на топлата вода.
Преживях я тази епопея преди години и се наслушах на какви ли не обяснения, докато на райония техник му писна от мен и ми даде решението на проблема - въпросната бленда, която се оказа че се върти за по-малко топлоподаване от въпросния отговорник на входа.

Както и за всички съседи нямаше проблем и на тях си им беше ок топлата вода, това  кой как преценява топлата вода е относително понятие.

# 86 546
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Трябва да се сложи обезвъздушител. Това решава проблемите с бойлерите, връзките и всичко останало. Аз имах такава одисея половин година. Вдигнаха ръце и крака от мен в топлофикация, но докато не потече гореща вода, не им дадох и секунда спокойствие. Всака вечер идваха аварийни екипи. Помпи се сменяха два пъти.....Накрая попаднах на един техник запознат с калпавата древна инсталация на сградата и той прецени къде да се сложи обезвъздушител. От тогава няма проблем. Дано и занапред да няма. Иначе на радиаторите съм сложила обезвъздушители откакто се прибрахме от почивка посред зима и се озъбихме от студ. Всичко лед студено. Котката е умряла от студ.....Майка ми изобщо не е забелязала като ходи да я храни....

# 86 547
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Къде да търся този цвят екип и тази марка?

# 86 548
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 542
В обменните бюра взимат ли монети евро  ?

# 86 549
  • София
  • Мнения: 11 709
В обменните бюра взимат ли монети евро  ?
В някои - да, в някои - не, това до Седмочисленици взима и монети.

Общи условия

Активация на акаунт