?Въпроси всякакви?

  • 301 944
  • 25 161
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 210
Янтра, а за какво е предаването? Сякаш не съм го засичала, а често гледаме гледаме този канал.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 23 946
Това са едни археолози, които ходят и копаят тук-таме точно за три дни, на обикновено по-незначителни места. Примерно разкопаваха едно място, където е имало викториански затвор. Бяха на едно място, "гроба на великана", където се оказа, че има викингски гроб, от времето когато викингите са идвали в Англия. В една пещера с находки от римско време. Много е интересно, защото показват и възстановки.

# 62
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Благодаря ти Вени! Hug  bouquetЗлатна си. Така да знаеш...  love001

# 63
  • Германия
  • Мнения: 240
При смяна на адресна регистрация цялата лична карта ли се сменя или само лепят лепенка върху стария адрес?  newsm78

# 64
  • Мнения: 722
При смяна на адресна регистрация цялата лична карта ли се сменя или само лепят лепенка върху стария адрес?  newsm78
Laughing това с лепенката ми стана смешно! Сменяш си личната карта. Аз вече един път си я сменях поради тази причина. В момена съм на съвсем друг адрес, но изчаквам да ми дойде вдъхновение да се женя  Laughing, та да направя всичко накуп.

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 19:36 от dinora1605

# 65
  • Мнения: 25 895
При смяна на адресна регистрация цялата лична карта ли се сменя или само лепят лепенка върху стария адрес?  newsm78

При смяна на постоянен адрес сменяш и личната карта. При смяна на временен - не.

# 66
  • Германия
  • Мнения: 240
Благодаря Hug Предчувствах, че ще се наложи, а едва през лятото я сменяхме  ooooh!
dinora1605 , в Германия например наистина просто лепват лепенка върху стария адрес и не се сменя нищо..  Grinning

# 67
  • Мнения: 722
Благодаря Hug Предчувствах, че ще се наложи, а едва през лятото я сменяхме  ooooh!
dinora1605 , в Германия например наистина просто лепват лепенка върху стария адрес и не се сменя нищо..  Grinning
Браво на хората в Германия! На мен обаче ми е смешно. Но все пак не отричам, че това е по-добрият вариант- вместо да те размотават да вадиш нови документи. Все пак държавата трябва да печели... Успех с подновяването, дано не попаднеш на големи опашки!

# 68
  • Мнения: 1 095
Знаете ли колко ни е часовата разлика с Аржентина ?  newsm78

# 69
  • Мнения: 1 879
Знаете ли колко ни е часовата разлика с Аржентина ?  newsm78

5 часа назад - http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=51

# 70
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета.Имам един въпрос, дано можете да ми помогнете.Току-що ми се обади мъжът ми да ми каже, че шефът им се обадил и им казал, че иска списък на всичките служители кой, кога ще излиза в отпуска през лятото ShockedИскал утре сутринта списъкът да е на бюрото му, ако някой не се е вписал нямало да му разреши да ползва отпуска през лятото.Четох кодекса на труда, не видях никъде да пише при какви условия евентуално може да откаже пускане в отпуска и дали изобщо има това право.Ясно, че едва ли има право да откаже само защото човек половин година и повече по-рано няма как да е решил кога ще ходи на море, но пък какви евентуално причини може да измисли шефа, за да го направи, може ли въобще да откаже ползването на отпуска? Не знам дали го обясних много добре, но в момента съм бясна заради поредната малоумщина на въпросната фирма ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 095
Знаете ли колко ни е часовата разлика с Аржентина ?  newsm78

5 часа назад - http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=51

Мерси, сладурче !  Hug
Знам си аз, че тук е пълно с умни хора Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 879
Причините на шефа са съвсем нормални - прави се график, защото вероятно работата е такава, че не може цялата фирма да липсва по едно и също време. Когато някой заяви желанието си по-късно, най-вероятно няма да може да му се удовлетвори, тъй като е достигнат максималният брой хора, които могат да са в отпуска едновременно. Не знам точно какво пише в КТ, но така се прави в повечето фирми.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 169
Еми 78,ако  това ще те успокой,много фирми искат предварителен график  на отпуските.Обикновено   се налага коригиране ,но  се  уточнява като наближат датите за отпуска.

# 74
  • Мнения: 10
Знам, че и други фирми го практикуват, но пък от началото на годината да правиш график за след най-малко половин година, е малко пресилено според мен, пък и да имаш претенции списъкът да е готов от днес за утре  Thinking Изобщо, имат ли законно право на това?И в последствие на какво законово основание може да бъде отказан на служител ползването на отпуск?Утре ще звъня в инспекцията по труда да питам, но ми се щеше от сега да се успокоя, че не аз съм побърканата като си мисля, че това абсолютно не е законово обосновано.

Общи условия

Активация на акаунт