Техника за емоционална свобода (ТЕС, EFT) - тема 3

  • 167 917
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 266
Дари, Hug

Работя си аз по темата за моята неспособност да разбирам нещата, за липсата ми на интелигентност и смело мога да кажа, че има ефект. Не че съм тъпа, просто съм объркана и припряна. Ситуацията в живота ми е горе-долу такава. Уж всичко ми е наред, а копнея за нови неща, макар и не стандартните. Уж съм много умна и виждам проблемите на другите, а съм се блокирала в нерешителност.

Не си давам много зор, като ми хрумне нещо се потупвам. Чета в емофри, матрицата, пробвам визуализации и утвърждения (affirmations). Намерих една книга  - How your mind can heal your body. Един филм си свалих..... изобщо чувствам се по-уверена, че ще се справя.

Понеже мен все ме влече към положителното (непоправим Стрелец), ровейки се в спомените в детството, ми излезе един много ярък. Значи по принцип винаги съм се притеснявала как ще се представя, какво ще си кажат другите и т.н. притеснения. Училището беше доста строго, но имахме веднъж една учителка по заместване, която я правихме луда калинка. Говорихме в час, не слушахме, смеехме си. A аз бях главният ребъл. Учителката каза, че аз и моята приятелка по чин ще стигнем далеч, защото сме много нахакани и самоуверени. Спомням си усещането -едно такова мощно и светло. Въпреки че съм постигнала доста в живота си, винаги е имало едно гласче, което ме кара да се съмнявам в себе си. Та, има ли начин да се използва ТЕС за положителни спомени? Определено, визуализациите и утвърженията действат. А ако се включат и енергийните канали, ще стане много мощно.
Например нещо такова:
Въпреки че винаги съм се съмнявала в себе си (генерализация), мога да се държа изключително нахакано и самоуверено като в часа по немски в гимназията (конкретната случка).

Какво мислите за подобна формулировка?

# 751
  • София
  • Мнения: 213
Привет! Първо - браво за постигнатото! Втото - разбира се, че може да се използва ТЕС за надграждане, за утвърждаване на позитивните емоции и подобни.
НО! В тази конкретна изровена случка имаш т.н. „маяк”/ „пътеводна звезда”!!! Това е нещо с много силен заряд, което направо те е зашеметило с позитива си и ... така е станало... проблем!!! Защо  и как ли? Защото за онова време и възраст, момент, фон на себепреживяване, това е светнало в очите ти и ти е създало мярка за позитив. Модел. Рамка. Тя скрито е залегнала в подсъзнанието ти и с порастването ти е започнала да ти отеснява и носи неудовлетворение.
Чудесна находка е тази случка. Да, непременно работи с нея! Излез от онази рамка и ще започнеш и сега да намираш актуалната си сила и преимущество, но на голямата Ти, не на свитата и палавата ученичка. Действай и сподели усещането след освобождаването от тази привидно позитивна рамка!

# 752
  • София
  • Мнения: 1 266
Дари, много ме впечатли това за маяка. Не си спомням къде съм срещала нещо подобно. Май в Матрицата беше. Човек се стреми към някакво положително усещане и става роб на този стремеж, в това число може да стане зависим към наркотици. За това ли говориш?

Иначи аз имам още няколко такива пътеводни светлини - усещания, които търся. Не ги намирам за вредни, а когато не ги следвам, депримирам себе си.
По принцип съм леко амбивалентна. Далече съм от мисълта, че имам психично заболяване като шизофрения или биполярно. Но в мен се борят две същности. Едната е самоуверена, целенасочена, действена. А другата е плаха, неуверена, самокритикуваща се.
Скрит текст:
Чела съм малко психология, по-скоро съм се занимавала лаишки с психологическа астрология. Идеята за това, че във всеки човек живеят по няколко подличности, го намирам за съвсем нормално. Май до 5-6 броя се приема за нормално. Та половината ми подличности са плахи и неуверени, а другата половина са нахакани
Затова, когато се случи нещо неприятно, се включва светлият облак, поглъща тъмния, и после грейва слънце (хаха, чак поетично). И в крайна сметка аз нямам емоционално напрежение в негативните случки. По-точно, има го някъде, но аз не го усещам.
В този момент в живота ми ( от доста време всъщност), самуверената ми природа няма много поле за изява. И затова плахата ми част е завзела територията. И съвсем логично отвън се появяват хора, които са самоуверени, дори самовлюбени акар и по различен начин. Някои са в миналото, с настоящите мога да се справя на съзнателно ниво, ако искам. Но по-скоро аз искам да подсиля тази моя силна страна и да отправя съвсем различно послание към света. И например в случая с Пенка, не искам да я ударя през пръстите (това не е трудно), а искам когато тя реши да ми разказва как е готвила свинско джоланче, да се сети, че аз съм вегетарианец и това не ме интересува. Познаваме се отдавна с Пенка, тя преди го правеше, нещо в мене предизвиква това неуважително отношение.

По съвет на една сродна душа (Hug) започнах да записвам мислите, чувствата и случките. И след това работя с ТЕС, когато е подходящо. Понеже емоциите не са силни, няма уау ефект, но вярвам, че вървя в правилната посока. Определено повече ми харесва по подсилване на силната ми страна с идеята да ми дойде желание да се активизирам във външния свят. Сигурна съм, че ще се появят възможности. Далеч съм от мисълта, че постиженията ми досега се дължат единствено на моите усилия и способности, а по-скоро на излъчване на подходящата вибрация.

Писането на постовете ми в тази тема ми нарежда чакрите по някакъв начин. А отговорите ви ми добавят по едно или повече парчета към пъзела. Сега си давам сметка, че пътят е също толкова важен, колкото и крайният резултат. Давам поле за изява на действената ми страна, което включва и външния свят (под формата на писане в публичен форум). Не съм готова да застана очи в очи с някой човек (терапевт например) и да си призная, че се чувствам нищожна. Дори имам съпротива да го напиша. Но поне не ми липсва смелост, която да надделее над плахостта, особено като съм скрита зад екрана на компютъра.
Иначе аз не съм оставяла бездейно това мое действено аз (ще трябва да им измисля имена на тези субличности). За 5 години в свободното си време изучих 4 чужди езика през друг чужд език. Не съм филолог, боравенето с думи ми е трудно. Това без курс, без учител, без граматика, без мъки. Новото ми е някъде към В1-В2. Чета свободно в мрежата и мога да водя елементарен разговор на тези езици. Става дума за европейски езици, но все пак си е постижение. Така че мога много неща, но съм се оплела като пате в кълчища Simple Smile Това последното е готова фраза за ТЕС.

# 753
  • София
  • Мнения: 213
Щом имаш позитив, който все се стремиш да „спипаш” значи е за ТЕС.
Зависимости се развиват, когато има силна нужда, незадоволена, пораждаща усещане за липси (на внимание, обич, близост, активен/интересен живот...).
Разбери, чрез потупване, защо си разделена на две! Какво, кога, защо се е случило. Сдобри ги, бъди цялостна.
Успех със задачките, ТЕС е велика занимавка със светъл край!

# 754
  • София
  • Мнения: 1 266
Щом имаш позитив, който все се стремиш да „спипаш” значи е за ТЕС.
Зависимости се развиват, когато има силна нужда, незадоволена, пораждаща усещане за липси (на внимание, обич, близост, активен/интересен живот...).
Разбери, чрез потупване, защо си разделена на две! Какво, кога, защо се е случило. Сдобри ги, бъди цялостна.
Успех със задачките, ТЕС е велика занимавка със светъл край!

Да, голяма занимавка е.
Имаше една приказка или притча. Едно детенце седи в лайна и радосно пляска с ръце. Питат го, не вижда ли къде се намира, не му ли мирише. То отговаря: Където има лайна, там има и пони.
И аз така, търся си понито.

Това за подличностите е друго. Не че си разделен на две (или повече) части, а в тебе живеят няколко човека. Частите се активират при различни обстоятелства. Например, една жена като майка може да е много грижовна и любяща. Но като адвокат в корпоративна структура, тя може да е хиена. Или пък някой, който е бил много прилежен и точен, изведнъж зарязва тази роля и започва да се носи с развлечени дрехи, да му липсва активност.
Няма сдобряване на подличностите, макар че понякога те се бият. А трябва да "нахраниш" излязлата от контрол подличност, за да можеш да я интегрираш. Много аматьорска интерпретация. Теорията май беше на Асаджоли, но аз я знам от психологическата астрология.

# 755
  • София
  • Мнения: 213
Сега пробвай, каквото ти препоръчвам, а после пак ще си говорим. Става ли?
Wink

# 756
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Може ли линк за този маяк?
Като концепт.
Теоретично обяснено.
Благодаря.

# 757
  • София
  • Мнения: 213
Аз съм го учила в специализиран курс. Нямам линк.

# 758
  • София
  • Мнения: 1 266
Може ли линк за този маяк?
Като концепт.
Теоретично обяснено.
Благодаря.
Ето тук накратко:
https://ezinearticles.com/?Guiding-Stars-In-Matrix-Reimprinting- … FT&id=5210558

# 759
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Облак, благодаря.

Аз просветлението го преминах. Оказа се, че аз сама, чисто несъзнателно вербализирам 1:1 тези пренесени желания.
Въпросът е: стига ли само това просветление или е нужно и нещо друго да правя?

# 760
  • София
  • Мнения: 213
Ако излезеш от привързаността към конкретен позитив и се чувстваш свободна от него, това е, друго не ти трябва. Новото си идва само.

# 761
  • Мнения: 2 616
Всичко става много по-бързо и задълбочено при Пренареждането на матрицата, за разлика от ТЕС.  Hands Plus1 Но и с ТЕС, макар да изглежда просто на пръв поглед, много често човек сам не може да се справи,  стига най-често донякъде, а може и доникъде, дори и 2 месеца да се е тес-ал. Nerd  Много по-лесно би било да отидете на няколко сесии при DARYYG, която дава прекрасни съвети и насоки тук, или при друг опитен терапевт и да си разрешите тормозещите ви ситуации. Nerd Защото проблемът може изобщо да не е конкретно във вас, а във вашия род и там трябва да бъде изчистен, а може и да е в предишен живот. Матрицата е много по-подходяща за подобна работа и се стига обикновено бързо до тази информация, но всичко си зависи от човека и от терапевта, разбира се. И резултатите често са светкавични, макар че проблемът може да е бил много стар. Hands Plus1Smile

# 762
  • Мнения: 41
Ако излезеш от привързаността към конкретен позитив и се чувстваш свободна от него, това е, друго не ти трябва. Новото си идва само.

Казано много точно !

# 763
  • Мнения: 42
От две години имам сериозен проблем с емоционалното хранене и вече се отчаях...........

# 764
  • София
  • Мнения: 213
Ок! Сега сте в ТЕС темата, действайте с ТЕС!

Общи условия

Активация на акаунт