"Увреждащо психиката" на детето ли е дългото кърмене?

  • 23 312
  • 311
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 374
Lexie, ти чела ли си Фройд?

# 256
  • Мнения: X
Не, *vanilli*, аз чета само бг-мамма.  Mr. Green
Какво стана със статиите и научните изследвания, ще дочакаме ли поне някое заглавие да ни цитираш?

# 257
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Мине се, не мине - и някой изпляска Фройд на масата.
Когато говорим за психика , кой друг да плеснем освен Бащата на психоанализата ? Кажи нещо , за напред да пляскаме теб Simple Smile (съвсем добронамерена закачка) .
Книгата се казва Психолпфия на сексуалността , аз имам една старо изданое , червено е. Това което теб те интересува можеш да го намериш на страница 109 и 110 .
Аз изразих своето лично виждане по зададената тема,но пък може да си направим труда да се замислим и над други , различни от нашите виждания , гледни точки,нали така?  Sunglasses

# 258
  • Мнения: X
Така де, от времето на Фройд психологията не се е развила изобщо като наука. Нито има други учени, освен Фройд. Затова като става дума за психология, за какво да си говорим, освен за Фройд?

# 259
  • Мнения: X
Така де, от времето на Фройд психологията не се е развила изобщо като наука. Нито има други учени, освен Фройд. Затова като става дума за психология, за какво да си говорим, освен за Фройд?

Донякъде, по тази тема е точно така  Peace Фройд е дал базата.
Ама пък вие Фройд не го признавате, извинете... Mr. Green
Какво признавахте, чакайте да се сетя, ааа, изследванията на Асоциацията по кърмене на Индия. Нещо такова беше пуснал някой тук. Също така признавате твърденията на неспециалисти от други асоциации за подкрепа на кърмещи. Те са прекрасни, на мен много са ми помагали, но нямат никакви познания по психология и психоанализа, а и не твърдят, че имат.

Линкове ви бяха дадени, по-назад в темата. Но всички групово казахте, че не били авторитетни и не им вярвате, защото...ох, вече не помня защо, беше нещо смехотворно.
А и както неведнъж съм казвала, в нет-а, откъдето черпите задълбочените си познания по психологическите аспекти на кърменето, няма такива подробни материали. Отидете в библиотеката, за бога  Rolling Eyes Ако толкова ви вълнува, но се съмнявам, де.

Sorrow, откажи се, ще те унижат и обидят на лична основа, но няма да се замислят хич... Peace  bouquet

# 260
  • Мнения: X
Много интересно, явно всички висите по библиотеките, но не може да кажете и едно заглавие на научен труд, в който се посочват доказателства, че кърменето след определена възраст нанася вреди на психиката.

Извинете, но тази "дискусия" отдавна стана смехотворна. Чао.

# 261
  • Мнения: X
Заглавия бяха цитирани в темата. Четете, хора.
"Дискусията" е смехотворна, да. Защото не е дискусия, а нахвърляне и обиди за различно мислещите.

# 262
  • Мнения: 536
До кога да кърмиш? – никой не може да каже това, освен ти и твоето дете.
Аз мисля, че до годинка е напълно нормално кърменето, но след това постепенно трябва да се отбие детето!


Защо? Можете ли да се обосновете? Ако е възможно с някакви факти да подкрепите мнението си.
Или някой друг, който казва "о, ужас да суче след първата година" да подкрепи теорията си с нещо конкретно, а не просто с възклицания и с дълго насаждани от обществото ни предрасъдъци.

# 263
  • Мнения: 374
Vrabcho е казала почти всичко, което исках да кажа и аз. Само да добавя, че всички практикуващи терапевти използват методите и познанията, развити от Фройд. Докато ние тук си чешем езиците, психоанализата на Фройд лекува хора.

# 264
  • Мнения: 9 487
Докато ние тук си чешем езиците, психоанализата на Фройд лекува хора.

Сигурно всички те, са дълго кърмени   Mr. Green

# 265
  • Мнения: 934
Аз се поразтърсих за изледвания.Интересно всичките са доста противоречиви и за момента няма ясен отговор.И все пак нали търсим негативите - дълго кърмещите майки имат тенденция да обгрижват твърде дълго децата си и също заради хормона,съдържащ се в кърмата,който успокоява стреса,дълго кърмените деца има тендецията да са ''по-несамостоятелни'' от не толкова кърмените си събратя заради спомена,че ''мама може да ни успокои най-добре''.
Ето изследвания тук http://www.enfant-encyclopedie.com/documents/Woodward-LibertyFRxp.pdf има и други,но това е найдобре написано (мисля с гугъл транслейтър може да се преведе? Thinking на български няма нищо)
Аз лично в това виждам лошо за бъдещата снаха примерно,защото това е база за създаване на мамино момченце.

# 266
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
За мен пример за мимино детенце е мъж на 40 години който майка му го гледа,пере,готви,купува му боксерките,плаща издръжката на детето му,плаща му вноските към банките защото е теглил кредити без реално да има за какво да използва парите.Не е кърмен!!!Визирам бившия си приятел.Напуснах го,какво да диря при него.
А това дали 2 години кърмене ще съсипят психиката на детето ми е спорен въпрос.И след като детето ми има нужда от мен ще му давам това от което се нуждае.Все по някое време ще се отбие.даже започна вече да не си иска обедната порция кърма,и останаха сутрешното и вечерното за приспиване.До 3 предполагам ще израсте нуждата от кърмата ми.

# 267
  • Мнения: 9 721
Имам тригодишно и като ви чета, че на тази възраст развиват своята сексуалност, направо умирам от смях. 5 годишното не е започнало да я развива.
Плод на болен мозък е идеята за сексуалност при тригодишните.
От Фроид и за Фроид сме чели достатъчно, за да сме наясно за какво става дума.

# 268
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
По повод връзката между хранене и говорене - има такава, и тя е в това, че за дъвкане и говорене се използват едни и същи мускули. Проговарянето се забавя не от дългото кърмене, а от забавяне на захранването с твърда храна. Под забавяне имам предвид дете на година и повече да яде само фино пасирани храни и мляко, незвисимо от шише или гърда, и да се дави от всяко парченце с по-гъста консистенция. Т.е. дете, което само гълта, а не умее да дъвче. (Не значи, че ако захраните детето на 3 месеца с кюфтета, ще проговори по-рано, защото проговарянето е съвместна дейност на мозъка и говорния апарат. Но дете на година, дори да не е опитвало много храни, трябва да е яло неща, които са на парченца, а не само течности и пюрета)

По повод "увреждането на психиката" - дете над 3 г. може да има спомени, ама и тези, дето нямат спомени, знаят, че са сукали от гърдите на майка си. А знанието също може да предизвика представи. (До преди около 80-90 г. всички хора са били кърмени до към 3-4 год, защо не са били психически увредени? Много възрастни хора разказват, че стъпвали на столче да сучат.) А да не говорим от къде са излезли бебетата. Това пък като почнат да си го представят, ще трябва да раждаме само с операция, че иначе, ужас... Ама и операцията може да ги стресира, че са причинили болка на майка си? То най-добре хич да не бяхме раждали, защото излиза, че всички трябва да сме увредени?
Защо не е така?
Защото психолозите обръщат нещата. Или "цивилизацията" ги обръща. Гърдите са първо за хранене и после сексуален стимул. Вземето кой да е учебник за поведение на животните, и там ще пише, че мъжките имитрат поведение на бебе в периода на ухажването. Първо, това ги предпазва от отхвърляне, и второ, се тренира грижата за бъдещото поколение. Тоест, не бебето пипа сексуален стимул, а баща му е имитирал бебе, за да разнежи майка му.  А ако женската не реагира правилно на стимула "някой се опитва да суче от мен", поколението й е обречено на провал в дивата природа.

И когато психолозите кажат, че ние не сме животни, а хора, ще припомня, че хората са си бозайници. И колкото да се правим на по-висши, за размножаването реагираме на същите стимули, както и останалите бозайници - миризма, визия... При човека има противоречие между социално и биологично - (дали да се омъжа за А., който има големи мускули и е много секси, но няма пукната пара, (избор на силния мъжки), или да се омъжа за Б., който има цял списък диагнози, ама е милионер (социален избор) 
Биологична норма е бебето да се кърми. Социална норма е дали кърменето да става пред хора, или трябва да е скришно. Спомням си разказ от Елин Пелин, в който жена, дълго чакала дете, най-сетне е родила и тогава някой подхвърля още едно бебе в каруцата им. И как се суетят около подхвърленото бебе, но когато то заплаква, всички й казват - "Надой го, булка, надой го" - т.е. нормално е да го накърми и пред събралите се хора - значи е било социално приемливо, било е норма.
Сега нормите са объркани от това, че е имало предшестващо поколение, което е кърмило кратко или не е кърмило. Така че това, което се възприеме, то ще е нормата. 
Като биологичен вид си имаме своя физиология и тя определя с какво да се храним, как да се размножаваме. И съдейки по най-близките си "роднини" - приматите - кърменето е нормално да продължи до към 3-4 години. Щото биолозите така казват Simple Smile

# 269
  • Мнения: 934
Имам тригодишно и като ви чета, че на тази възраст развиват своята сексуалност, направо умирам от смях. 5 годишното не е започнало да я развива.
Плод на болен мозък е идеята за сексуалност при тригодишните.
От Фроид и за Фроид сме чели достатъчно, за да сме наясно за какво става дума.
Всъщност я има,дори доста мастурбират просто не е осъзнато точно какво е това и защо им става ''хубаво'' като го правят.
Ето малко за четене http://happy-at-home.com/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1 … 0%B3%D0%BE%D0%B2/
Огнена птицо Simple Smile Наистина хора сме,бозайници и прочие.Всички бозайници имат определно време,в което отбиват малките си - при котките средно на 2 месеца,при кучетата мисля беше подобно.Така че се предполага,че и при хората има определено време,в което се счита за ''нормално''.
За мен лично е 2 години,в моето семейство кърмиха няколко деца до 4-5 годишна възраст.Забелязват се признаци на силна привързаност към майката,сега може и да е отчасти от възпитанието.
Темата ми е интересно,направих си труда да прочета няколко изледвания.За психичните отклонения отговорите са противоречиви - при някои се забелязват аномалии,при други не.Докато за привързването и ''дрогата'' за успокоение,която се явява кърмата,тоест майката после - е доказано не един или 2 пъти.
Тоест когато детето навлезе в ''истинския'' живот - този на конфронтация с другите индивиди и да няам протекцията на майката постоянно(примерно детската градина) кърменето лично за мен става ''хапче за успокоение'' и по-късно ,особено ако кърменето продължава,смесено със спане с родителите - е съвсем възможно да се изгради индивид,твърде привързан към майката,който да има проблеми с отношенията с хората и възприемане на реалният живот.

Общи условия

Активация на акаунт