"Песен за огън и лед" - 6

  • 59 233
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Намерих на испански  Laughing : http://z13.invisionfree.com/gelo_e_fogo/ar/t151.htm  Ариан 2
Тук ги има всичките спойлерни на английски, скролвайте до долу: http://www.scribd.com/doc/110606135/The-Winds-of-Winter-all-sample-chapters
На руски : http://7kingdoms.ru/talk/threads/1710/
Баристан на английски http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/81338-twow-spoilers-barristan/


Ще потърся още дали има по-подредени преразкази.

# 241
  • Мнения: 10 012
В Станис сякаш има елементи типични за синдрома на Аспергер, не достатъчно за да са диагноза, но много се набиват на очи. Особено в главата на мейстер Кресен, когато мейстера си спомняше детството на Станис. Изключителен ум, прекалена ригидност, самоналожена рамка от правила и прочее, и прочее...Май не е невротипичен. Ако можех да питам нещо Мартин, това щеше да ми е въпроса: "Станис няма ли нарушение от аутистичния спектър?".

# 242
  • Мнения: 447
Прегледах откъсите за Сир Баристан (друг мой любимец). Мога да направя опит да преведа първата (защото е по-кратичка), но не обещавам, че ще се справя толкова добре, колкото останалите преводачи в темата. Ще имам малко ангажименти в близките два-три дни, защото съм рожденичка в петък и трябва да се подготвя, така че едва ли ще успея в рамките на седмицата, но ако няма други желаещо, вземам първа част. Peace

gangnam style, взимаш ли втората? Hug

Хексе, съгласна съм с теб - дипломацията не е силната страна на Станис. В това отношение прилича на Нед, може би затова и северняците го приемат. Peace

Самото споменаване на язовите дървета и мен тутакси ме наведе на мисълта за Бран. Сетих се как виждаше през очите на едно от дърветата в Зимен хребет (дано пак не ме лъже паметта), когато беше в пещерата. Теон, по принцип, ми е адски антипатичен, но това, което му причини Рамзи, ми дойде в повече, независимо от неприязънта, която изпитвам към него. Никое човешко същество не заслужава подобна съдба (добре, де - може би само Джофри, но той, така или иначе, си го получи). Naughty

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 16:54 от Windy

# 243
  • Русе
  • Мнения: 652
Джофри е преди всичко друго продукт на майка си, гарниран с малко от вродените си психопатски наклонности.

Далеч по-гадни са Церсей, самият Рамзи и може би дядо Фрей. Изкушавам се да сложа и Кейтлин като специален анекс, тя си е обратната страна на Церсей - каквото й липсва като арогантност и показност, наваксва с привидна праведност и огромно високомерие и безразличие към живота на останалите, само тя и децата й са важни - баш Церсей. Едната е причината за цялото клане, другата - поводът; е да им е честито и на двете.

# 244
  • Мнения: 35 997
северняците тръгват със Станис /поне според мен/, защото единственият, който може да отмъсти за Старките на Ланистър и съюзниците им - не виждам друга причина

дядо Фрей е гадно к****е, но е доста по-умен от Серсей и Рамзи - не го примем като архи-злодей независимо от това, което направи - Червената сватба си беше гадничка, защото е против хилядолетните обичай, но иначе клане като клане; не го оправдавам, но онази част, която Кат  поиска от него, беше изпълнена до край и фактически глупакът Роб се прецака сам; Кат беше отчаяна иначе щеше да съобрази, че дъртият Фрей трудно ще бъде верен съюзник след предателството на Роб

голямото мазало го забъркаха Джофри като уби Нед и Роб като не се ожени за някоя Фрей /вероятно Рослин му е била отредена като най-хубава/

# 245
  • Мнения: 9 144
Мисля, че уговорката беше да си избере, която поиска  Grinning

# 246
  • Русе
  • Мнения: 652
Голямото мазало го забърка баш Кат, като плени Тирион и го отведе да получи кралското правосъдие... в посока, точно обратна на краля. Никаква логика в действията й и съвсем очаквано разпалва ранните фази на войната. Най-добрите им шансове бяха да го отведат в столицата и да отправят обвиненията си пред един поначало симпатизиращ им крал - или за съд, или за доказване с турнир. Още се чудя какво ли точно мислеха с Нед, като не само де факто с действията си игнорираха Робърт като крал, а и плениха член на друго висшо семейство (и то не кое да е) и решиха да си действат като висша институция. Хайде, Нед ясно, че не мисли, всичко си беше идея баш на Кат - още откакто го изрита против волята му да става Ръка въпреки всички индикации и показания, че може да му се случи нещо лошо, само и само 'за да бъдат децата в безопасност'.

# 247
  • Мнения: 10 012
Кутрето оркестрира Нед да стане Ръка, знаейки че Кат ще настоява, защото му е ясна ат А до Я. Цялата му идея беше да го ликвидира, по един или друг начин.

# 248
  • Мнения: 9 144
Война така или иначе щеше да има, така че не виждам нищо фатално в това, което направи Кат, която беше подведена от Петир, да не забравяме този мъничък детайл  Laughing

# 249
  • Мнения: 447
Джофри е преди всичко друго продукт на майка си, гарниран с малко от вродените си психопатски наклонности.

Кофти майка, на практика липсващ баща (защото нито Робърт, нито Джайм може да бъде счетен за такъв), кръвосмешение + двойна доза от родовата психопатия... Абе, не е добра комбинация! Laughing

# 250
  • Мнения: 35 997
Мисля, че уговорката беше да си избере, която поиска  Grinning

възможно е, не помня точно  Wink

# 251
  • Мнения: 9 144
Джофри е преди всичко друго продукт на майка си, гарниран с малко от вродените си психопатски наклонности.

Кофти майка, на практика липсващ баща (защото нито Робърт, нито Джайм може да бъде счетен за такъв), кръвосмешение + двойна доза от родовата психопатия... Абе, не е добра комбинация! Laughing

И защо другите две деца не са психопати щом е виновна Серсей  newsm78

# 252
  • Русе
  • Мнения: 652
И защо другите две деца не са психопати щом е виновна Серсей  newsm78

Защото не се е заела да ги подготвя за живота Rolling Eyes
Всички, които я познават най-отблизо - и Джайм, и Тивин, и Кеван, изложиха гледните си точки как на всяка цена трябва възможно най-бързо да я отстранят и да е максимално далеч от Томен, преди да го превърне във втори Джофри.

# 253
  • Мнения: 447
Освен това е твърде рано да се правят заключения относно другите две деца. Малко сме чели за тях. Peace

Явно не съм се изразила достатъчно ясно, но за мен вината не е само на Церсей. Тези деца имат и баща, но той, практически, липсва в живота им, да не говорим за някакъв опит за възпитание.  Като цяло, Робърт е слаб управник и абсолютно некадърен родител.

# 254
  • Мнения: 9 144
И защо другите две деца не са психопати щом е виновна Серсей  newsm78

Защото не се е заела да ги подготвя за живота Rolling Eyes
Всички, които я познават най-отблизо - и Джайм, и Тивин, и Кеван, изложиха гледните си точки как на всяка цена трябва възможно най-бързо да я отстранят и да е максимално далеч от Томен, преди да го превърне във втори Джофри.

Ти сериозно ли?
Айде изброените имат представа за възпитанието на средновековно ниво, но ние все пак живеем в 21 век.
ДА социопат можеш да възпиташ,
но Джофренцето си имаше психопатски заложби от ранна детска възраст, кутретата са малък пример.
Това че при Серсей има родителска заслепеност е оправдано, но защо в случая обвиняваш само нея, а не бащите това ми е интересно?

Уинди  Peace

Общи условия

Активация на акаунт