"Песен за огън и лед" - 6

  • 59 142
  • 745
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 447
Точно там ми е проблема.  Laughing Твърде перфектна ми идва.

Щеше да е твърде перфектна, ако беше момче. За мен липсата на всякакъв намек за женственост се явява сериозен недостатък. Това дете порасна твърде бързо, някак изведнъж, когато я направиха свидетел на смъртта на баща и, а след това загуби и братята и майка си. Някой в предишните теми беше писал, че Аря е социопат. Това е много точен епитет за нея! Ако Санса е болезнено зависима от връзките и контакта си с околните и непрекъснато търси нечие одобрение, някой, с когото да споделя, Аря е тотален саможивец. Не се доверява на никого, не се сприятелява, не търси ничия близост. Все неща, които по мое мнение, я отдалечават сериозно от съвършенството. Peace

# 586
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Да бъде "саможивец" й гарантира оцеляване.

 Освен това е рано да се говори за женственост, тя е още дете. Няма да е първата мъжкарана Старк, която е станала хубавица. Справка леля й Лияна. Wink

# 587
  • Мнения: 2 040
Спрахотно сте се справили с последните две глави за Аря и Баристан. Огромни благодарности!  bouquet

На мен Аря ми харесва такава каквато е. Това, че е социопат не ми пречи. То пък в тази поредица кой е нормален. Laughing

Благодаря много и за разтълкуването на пророчествата.  bouquet
Изобщо не бях направила връзка между мрежичката на Санса и змиите. Не искам никой да убива Кутрето, много го харесвам, но едва ли ще му се размине.

# 588
  • Мнения: 447
Да бъде "саможивец" й гарантира оцеляване.

Това е общовалидно за повечето песонажи в книгите, но не всички са саможиви въпреки обстоятелствата.
На мен Аря не ми е любимка, прекалено хладнокръвна ми идва, но съдбата и ми е безкрайно интересна. Например, стана ми интересно дали Милият човечец и даде лицето на Мърси, за да убие Раф Сладура, или убийството му беше по-скоро добро съвпадение на обстоятелствата за нея. И какво ще последва оттук нататък? Дали това не е бил своеобразен тест, на който я подложиха, за да разберат дали има частица  от Аря Старк в момичето? През цялото време човекът и повтаряше, че трябва да загърби миналото си, а тя не може. Дали това няма да провали остатъка от обучението и?

# 589
  • Мнения: 35 961
според мен нарично е изпратена в тази трупа /за тест/, но Раф й дойде случайно
с което разбира се яко изпортва нещата

# 590
  • Мнения: 1 604
Огромни благодарности на Windy, Koronis i Хексе. Страхотна работа. Зашеметена съм от главата за Аря. На мен ми е от любимките. Силно и непоклатимо дете, целеустремено, неуморно, харесвам я много. Ако беше по- мекушава, книгата щеше да изгуби много важен персонаж. Никой друг дори не се доближава до нея, с малки изключения на Бриен. Заради това ги харесвам и двете.
Интересно предположение дали появата на Сладура и нейното превъплащение в Мърси е клопка и тест за нея. По начало смятам, че е наивно Милият човечец наистина да вярва, че някой може да забрави миналото си, при положение, че при Аря това е двигателната сила на всичките й действия и решения. По- скоро смятам, че Милият се опитва да я обучи да не е подвластна на емоциите си, докато следва плана си. И тя се справи блестящо. Ако беше предишната Аря, щеше да се хвърли в/у Раф като побесняло коте и да му издере очите и щеше да умре. Но тя имаше план, тя го изигра, подмами и в крайна сметка се получи крайния резултат, за който тя се молеше всяка вечер. Може би това беше тест за нея, но тя го премина успешно.
Силно вярвах, че точно Аря ще убие Церсей, но след тази глава вече не съм толкова сигурна. Не смятам, че е в стила на Аря да удуши някой. Тя е по хладните оръжия Simple Smile.

# 591
  • Мнения: 447
От една страна, хубавото лице и "прикачената" самоличност на Мърси доста и помогнаха да убие Раф Сладура. Самата Аря не умее да кокетничи, няма привлекателна външност, с помощта на която би могла да съблазни някой мъж. Ако пък беше останала с обезобразеното лице и недъгава фигура от предишната си мисия, това значително щеше да усложни убийството.
Затова именно си мисля, че цялата мисия е постановка, за да я тестват. И съвсем не съм убедена, че издържа теста. Thinking

# 592
  • Варна
  • Мнения: 17 951
От една страна, хубавото лице и "прикачената" самоличност на Мърси доста и помогнаха да убие Раф Сладура. Самата Аря не умее да кокетничи, няма привлекателна външност, с помощта на която би могла да съблазни някой мъж. Ако пък беше останала с обезобразеното лице и недъгава фигура от предишната си мисия, това значително щеше да усложни убийството.
Затова именно си мисля, че цялата мисия е постановка, за да я тестват. И съвсем не съм убедена, че издържа теста. Thinking

Мммм, директно намери подхода към мъж като Раф, кокетството нямаше да и свърши работа. Laughing

Освен това Мърси също не е красива, сещам се за някакви белези от шарка и космата брадавица.

# 593
  • Мнения: 447
Цитат
Мърси беше създадена да яде плодове, да се усмихва и шегува, да се труди здраво и да върши това, което й кажат.
...
„И заради усмивката на Мърси“, помисли си. Можеше да е само едно кльощаво момиче с гола глава, ала имаше красива усмивка и беше някак грациозна.

Това ми направи впечатление, докато четях. Все неща, които никак не напомнят за Аря. Laughing
Самата Аря би подходила по-директно, според мен. Изобщо не би минала през етапа със съблазняването.

# 594
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Цитат
Мърси беше създадена да яде плодове, да се усмихва и шегува, да се труди здраво и да върши това, което й кажат.
...
„И заради усмивката на Мърси“, помисли си. Можеше да е само едно кльощаво момиче с гола глава, ала имаше красива усмивка и беше някак грациозна.

Това ми направи впечатление, докато четях. Все неща, които никак не напомнят за Аря. Laughing
Самата Аря би подходила по-директно, според мен. Изобщо не би минала през етапа със съблазняването.


Мда, не знам къде съм ги видяла тези брадавици и шарка. (сигурно докато преглеждах браавоските глави вчера  Rolling Eyes)
Хубава е Мърси, но според мен грацията си е на Аря. Grinning



П.П. А, и да попитам. Как мислите, какво изнасилване приписват на Тирион (нали пиесата е за него и накрая трябва да изнасили Мърси. Rolling Eyes

# 595
  • Мнения: 1 604
Самата Аря, щеше да умре още преди постановката да е почнала. След всеки убит от нея човек, тя приема нова самоличност, нали така? Нали беше убила онзи Нощен брат, който пристигна със Сам, като Кат (от котка в канала?) и след това в кой се превърна? Безликите са си убийци всъщност. Защо да не е издържала теста? Напротив - Мърси като един истински глумец му изигра номер и си свърши работата спокойно и методично. Без да се замисля защо е трябвало той да умре. Трябвало е и точка. тя си свърши работата. Заради това вече си мисля, че няма и тя да убие Церсей - готиното ще е да се покаже с истинското си лице пред Церсей, а не като някой си и незнайно защо този непознат човек я  убива.

Другото, което ме разубеди, че Аря ще убие Церсей е, че валонкар си значи "малък брат". Някаква септа й е казала значението на думата, но никъде не се споменава, че валонкар е в среден род. Но ако Аря се превъплъти в някой по- малък брат, за чиято смърт е била виновна Церсей? Кой може да е той?
Та клоня към това Джайм да я ликвидира. Защо да няма мотиви? След всяка среща с нея, тя му става все по- противна. Винаги я е ревнувал, дори от Робърт. Чувствал се е безсилен и бесен, когато той е пожелаел да прекара любовна нощ с жена си. Не е могъл да направи нищо. След това разбира за всичките й любовници, докато той й е бил верен и копнее за нея лудо, когато са разделени. Тя му пише писмо, че има нужда от него, повече от всякога и го обича до безкрайност, но вместо да й се притече на помощ, той тръгва с Бриен. Не трябва да забравяме и неприязънта на Церсей, която таи към Бриен. И аз мисля, че удушаването е лично отмъщение. Точно като отмъщение на любовници го възприемам, може би телевизията ми е създала това възприятие. И съм убедена, че Джайм ще се справи страхотно със задачата, макар и с протеза. А Тирион го изключвам като възможен удушвач. Прекалено очевидно е.

# 596
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Освен любовница Церсей му е сестра, близначка. Не мисля, че ще е способен, дори и да му е противна.

# 597
  • Мнения: 35 961
защото трябваше да НЕ го убива за лично отмъщение - убива Аря, не тази, която е никоя и която учи за безлика
нали точно това й обясняваше добрият човек
това, че го е убила добре в случая не е от значение

Мърси вероятно в глумската пиеса е Мардж

# 598
  • Мнения: 2 040
И аз мисля, че ако чиракуването в трупата е било изпит за Аря, то се издъни яко. Освен пък ако не е било награда за добре свършената работа с предното убийство - едно за тях, едно за нея.

# 599
  • Мнения: 10 010
Виждам, коментарите по главата вече са започнали.  Grinning
Никой ли няма да спомене Фарио Форел, ехм, ехм... Flutter
Бран я наблюдаваше през дървото в съня и.
Ария накара Раф да произнесе последните думи на Ломи: "Ще трябва да ме носиш", и го уби по същия начин. Тя разигра цялата случка като по сценарий. От една страна- яко, копелето си го заслужи, от друга, Ария е сериозно травматизирана и вече сериозно е развила нарушение, което се казва Dissosiative Identity Disorder, не знам как официално се превежда на български. Не е социопатия, а тежка форма на PTSD. Старото име на състоянието е раздвоение на личността. За да оцелее се дистанцира емоционално и един вид "превключва" и става някой друг. Тя знае, че ожениха Санса за Тирион, пиесата е абсолютно издевателство над психиката и.
Мърси не е с белези и брадавица, сляпото просякинче беше. Мърси е чаровница с хубава усмивка, но Раф би тръгнал след каквото и да е, защото е изверг и много не му трябва.
Интересно ми е дали ще си признае пред Благия човек, дали ще я накарат да напусне....Има толкова точки за коментиране...
Защо да е Мардж? Тирион едва ли я е изнасилил и убил...

Общи условия

Активация на акаунт