За униформите

  • 24 876
  • 546
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 3 824
Simple Smile Тогава може да започнат да обръщат повече внимание на качеството и вида на дрехите.

Все пак за мен това с униформите е прекалено. Надявам се да си остане в този вид - "уж" задължително в случай, че има униформи.

# 511
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Simple Smile Тогава може да започнат да обръщат повече внимание на качеството и вида на дрехите.

Все пак за мен това с униформите е прекалено. Надявам се да си остане в този вид - "уж" задължително в случай, че има униформи.
А за директорите и помощник-директорите бонус - щамповано лого в/у дамските чанти, за да е сигурно, че няма да се допусне в училище някой марков аксесоар  Grinning.
Сори за спама, но докато се занимавам с въпроса може да добия и други иновативни идеи.

# 512
  • София
  • Мнения: 3 824
Eми да, чудесна идея. Иначе ще замине елемента "равнопоставеност", който май е главната идея:

От статията за училището в Банско:
"Училищната униформа дава самочувствие, собствен облик и равнопоставеност."

Самочувствието е глупаво да се гради върху някаква униформа, а собствения облик всъщност е унифициран и съвсем не е собствен. Е, собствен е от гледна точка на училището, но не и за децата. Остава равнопоставеността.

# 513
  • Мнения: 2 298
Simple Smile Тогава може да започнат да обръщат повече внимание на качеството и вида на дрехите.

Все пак за мен това с униформите е прекалено. Надявам се да си остане в този вид - "уж" задължително в случай, че има униформи.
А за директорите и помощник-директорите бонус - щамповано лого в/у дамските чанти, за да е сигурно, че няма да се допусне в училище някой марков аксесоар  Grinning.
Сори за спама, но докато се занимавам с въпроса може да добия и други иновативни идеи.

 offtopic Предлагам избора на цвят, фирма и цена за ръководството да бъде направен от комисия съставена от родители. Кандидатирам се за доброволец!  Mr. Green

# 514
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Мерси! Знаеш ли дали я носят ежедневно?
И истина ли е това, че в повечето училища има задължителна униформа и тя се носи наистина ежедневно. Аз си мислех, че е проформа. За София ми е питането.

Да, носят ги. Някои - в раниците и се преобличат пред училището  Laughing но ги разбирам децата.

# 515
  • Мнения: 9 913
Някои - в раниците и се преобличат пред училището  Laughing но ги разбирам децата.

и това е с одобрението на родителите, разбира се. От тях зависи много какво отношение ще внушат към униформата.

между другото ми стана смешно за резедавите фанелки  нагоре - тези бастички в бюста са доста недопустими за училищна униформа, макар и симпатични.

# 516
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, родители писаха по-напред колко е ОК детето да се преоблича веднага щом напусне затвора Simple Smile
Свикнала съм да виждам по улиците /и особено около школата/ униформени деца и самата идея да се носи втори "тоалет" /че и да се преоблича/ ми се вижда много некомфортна. Но явно техния комфорт е друг. За мен е друг начин да признаеш, че те е срам от униформата.

А за бастичките - искали са предложения за дамски тениски, харесали са това. Едва ли са мислили...
В училището на детето са вталени, но не са с дълбоко деколте или впити.

# 517
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да, родители писаха по-напред колко е ОК детето да се преоблича веднага щом напусне затвора Simple Smile
Свикнала съм да виждам по улиците /и особено около школата/ униформени деца и самата идея да се носи втори "тоалет" /че и да се преоблича/ ми се вижда много некомфортна. Но явно техния комфорт е друг. За мен е друг начин да признаеш, че те е срам от униформата.

Хайде сега, пък "затвор", пък "срам" . Rolling Eyes
Просто униформата се приема за носене в у-ще, а не по другите обществени места, които са за разтоварване. Wink Все едно доктора да си излезе с бялата престилка и да отиде на кино с нея?! Wink
А и за какво толкова преобличане говорим ?! Да смени ризата с тениска, и то след у-ще( като отиде някъде да се забавлява, къде разходка из Морска, къде кино), а не преди или по време на.

# 518
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имам предвид пътуване сутрин с "цивилни дрехи", преобличане до оградата преди часовете.
Или излизане от училище, преобличане около входа, автобус за вкъщи.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Имам предвид пътуване сутрин с "цивилни дрехи", преобличане до оградата преди часовете.
Или излизане от училище, преобличане около входа, автобус за вкъщи.

Ясно, разбрах!  Simple Smile Тъй като аз бях едната, която е ОК с преобличането и съм го споменала по повод питане" ама ако излизали децата след у-ще някъде ,как така с униформите"

# 520
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Имам предвид пътуване сутрин с "цивилни дрехи", преобличане до оградата преди часовете.
Или излизане от училище, преобличане около входа, автобус за вкъщи.

Представи си, че родителят ходи на работа и не може да следи как излиза и се прибира детето му. Или знае, но е съгласен, не виждам нищо нередно в това.

# 521
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма нужда да си го представям. Най-вероятно точно така става. Не съм го отричала.
Какво променя това?
Определено не факта, че децата не се чувстват комфортно в тях или както писах - откровено ги е срам. В единия случай с подкрепата на родителя.

# 522
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
арт мама, явно си категорично "ЗА" утвърждаване на униформено облекло в училище. Темата е доста разлята в тези страници, което е съвсем нормално за форум. Може ли да кажеш кои, според теб, са основните агрументи?

# 523
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не е стоял пред мен изборът. Факт е, че има и са задължителни.
Щеше да е проблем ако са лоши. За щастие не ми се е случвало засега. Повечето училища имат удобни, а и мъниците обикновено са с тениски - меко за тях, без гладене за мама. Simple Smile

Добра униформа за мен:
  • естествена и дишаща материя /памук за блузи, вълна в пуловери и жилетки/
  • удобна кройка
  • неутрален цвят - да стои добре на различни тен, коса и т.н.
  • обмислена концепция /харесвам масовия тук вариант - блуза плюс жилетка примерно, но панталон или пола само в рамка /без униформени панталон/пола и напрактика униформени стават дънки/
    тук се включват и цената и начинът на сдобиване с униформа

Защо не ми е хръмвало да се бунтувам, че се унифицират:
  • Уникалността не се показва с дрехи. Особено на тази възраст и без специфична професионална насоченост.
  • Училището е работно място за децата и работно облекло е добра идея.
  • Важно е детето да се гордее с училището си.
    Гордост е силна дума, но ако не си харесва школото и не му е удоволствие че е част от него, нещата са по-сложнии отколкото ако му е добре там.
  • И за децата и за родителите е удобство.
    Има едни дрехи за училище, винаги налични и готови.
  • Случвало ми се е да нося престилка /малко време беше/. Не харесвам тъмни цветове /а тогава цветът беше да кажем прекалено елитарен Simple Smile/, но като изключим това - удобно и практично.

# 524
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Много благодаря за поста ти  арт мама  Peace
Все още при "ЗА" ми се губи мотивацията на учениците и агрументите, свързани и отнасящи се до харесваната от мен "Принадлежност", като усешане за децата.
Утре ще попитам пак, от основно значение е да изясня за себе си. Вероятно ще е полезно и за темата в последствие.

Общи условия

Активация на акаунт