Майонеза

  • 28 273
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: snoopy
Можеш да използваш бъркалките на миксера ,които са за кейкове и т.н. и разбиваш в компотен буркан.
Това го знам от майка ми ,защото и нейния пасатор не работи ,и тя я прави с миксера и се получава.


За кейкове имаш предвид не тези като спирала, а другите Rolling Eyes ? Оффф, нещо съвсем глупавичка излезнах...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вчера като чето рецептите за майонеза, така ми се прияде че вечерта реших да си направя. Но пак по стандартния начин, както си знам - олио, 2 яйца....т.н..
Ама ней се..........пак не се получи. Сложих още 1 жълтък и прибавих половината смес, та малко се сгъсти. Една комшийка ми каза, че може да е от олиото. Вие какво олио ползвате и винаги ли се получава?

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
С яйчената - не винаги.
С млечната винаги ми е ставала.

# 18
  • Мнения: 390
и аз знам че от олиото става така, но пък съм чувала /но никога не съм пробвала/, че се слага малко купешка майонеза за да се хване

# 19
Получи се страхотна майонеза, вече два пъти я правя - със сок от лимон, поради липса на лимонтозу. Boo, благодаря за рецептата.

# 20
  • Мнения: 1 731
Аз си я правя тази майонеза от доста време насам(каза ми я една проятелка ) и е нямало случай да не стане.Страхотна е,щото е лекичка и на децата мажа филийки-облизват си пръстчетата Laughing  Laughing

# 21
Тази с яйцата, майка ми я прави от години и винаги  е ставала, но последните няколко пъти все не се получава и аз се отказах. Но следващия път ще пробвам с  мляко.

Общи условия

Активация на акаунт