Често ли боледуват децата ви?

  • 3 818
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Според мен вече не боледува често. От както е тръгнала на градина/почти 2 години/, няма по-сериозно разболяване, всичко се оправя за 2-3 дни максимум. Преди и по време на яслата боледуваше средно по 1 път на сезон /мономуклеоза, ангини и отити/.
В момента брат и/16г/ е болен, тя не, делят една стая.

# 16
  • Мнения: 8 505
Боледува рядко и за кратко време,но допреди Нова година си мъкнеше почти 2 месеца една хрема-нито Т,нито зачервено гърло-само хрема.

# 17
  • Мнения: 2 556
Синът ми изобщо не беше боледувал, докато не тръгна на градина на 3 г. Само една бебешка шарка розеола имаше дотогава с висока температура. След това от градината е развивал 2 пъти гнойна ангина, изкара варицела и скарлатина. Кашлиците и хремите изобщо не ги броя, разбира се. Антибиотик са му изписвали много пъти, аз съм давала 3 пъти (за ангините и за скарлатината, при тях е задължително.) Вируси, бронхити и т.н. ги борим с леки лекарства и това е. Здраво дете е вкъщи и при баба си, тръгне ли в градината - разболява се  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 448
Често ли? NaughtyПостоянно.От октомври тръгна на ясла и все е болен и на антибиотици. newsm78Много мислих и реших да пробвам с хомеопатия,дано ни помогне!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 434
Преди да тръгне на градина /2г. 8 м./ много рядко, веднъж или 2 пъти е пил антибиотик, но след това 1 седмица на градина, 1 седмица в къщи, а зимата 2 месеца не ходи беше болен от пневмония. Сега ІІ група вече е по-различно, по-малко боледува или аз вече съм свикнала с хремата и кашлицата newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Докато беше по-малък, синът ми боледуваше по-често. Тръгна много малък на ясли и от рано започна да гради имунитет. Имаме проблем с третата сливица и заради нея изкара няколко ангини, често гърлото се възпаляваше и така. Сега обаче / вече близо половин година / не ми е боледувал изобщо, а си ходи редовно на градина. Лятото последно пи АБ и то заради една кожна инфекция. Мисля си, че този период на преболедуване е неизбежен и затова по-рано - по-добре.

# 21
  • Мнения: 449
Дъщеря ми на 11м. като се разболя и така в продължение на 10м. беше всеки месец на антибиотик. И така до 1г.и 9м. След това боледуваше, но бяха вируси - повръщане, разстройство, температура. На следващата година /т.е. 2005г./ септември я дадох на градина. Ходи 2 дена - спрях я, защото кашляше много. След една седмица я пуснах. изкара 2 седмици и се разболя от пневмония и гнойна ангина едновременно. Не ходи около 3седмици. Пратих я на градина - ходи 4 дни и отново гнойна ангина. Това беше 24.11. И от тогава до сега си е вкъщи, защото не може още да се излекува.Изкарахме още 2 гнойни ангини.  Вдига температура почти всяка седмица и се появиха по-сериозни проблеми. СУЕ-то е много ускорено, значи има възпалителен процес някъде, но засега лекарите не могат да разберат къде е. Мислех си, че болестите ще ги оставим в старата година, а вече февруари почти изтича и ние все сме болни.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката - ДА! До момента на изваждането на сливиците й.
Синчето, по-скоро НЕ (чук,чук)

За сливиците;
Шани, и трите ли сливици извадихте? Ние оперирахме третата сливица на сина ми преди 3год (сега е на 8год) , но няма особен ефект, вместо всеки месец, сега боледува от ангина на два.
Малкият (на 4 ) боледува по-рядко и изкарва по-леко (в смисъл не винаги се стига до антибиотик).

ivis - на 3г.7м. й махнах само 3-тата сливица. Ефект - никакъв.
На 5г.3м. и извадих и другите 2, плюс леко прораслата пак 3-та. От тогава детето ми е съвсем друго. Сега е на 8г.4м. и боледува, когато има грипна епидемия и се е тръшнал 3/4 от класа (примерно).
Не ме питай, колко нервих изхабих да обяснявам на УНГ лекарите, че сливиците й са проблем и са за махане ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 332
И аз отговарям - откакто ходи на градина - доста често. 2004-та година (като 1-ва в градината) беше просто кошмарна - след като декември изкара бронхопневмония до лятото беше на режим - 3 - макс 4 дни ходи, след което вдига температура - и е в къщи 2 седмици. От октомври до декември 2005-та и давах Бронховаксон - и като че ли се закрепи - допреди 3 седмици, когато започна да се оплаква от глава и гърло. Попремина - без АБ, миналата седмица пак се повториха оплакванията, с тази разлика, че един ден вдигна висока температура. Отидохме на УНГ, където за 1-ви път (!) - като се има предвид колко често е боледувала - и взеха назален секрет, и откриха S. pneumonicae. Сега пие Клацид, вече 2-ра опаковка, трябва да го пие до 20-ти вкл., и дано да има ефект -имам предвид, че е възможно тези чести боледувания да са били причинени точно от тази бактерия, но никой не го установи преди това...

# 24
  • Мнения: 40
Настръхват ми косите като чуя за болести . Моята награда е на 1 г и 5 м. и като цяла от раждането да е боледувала 1-2 пъти и то само зачервено гърло  без хреми и тем подобни . Наскоро ни се случи нещо ужасно , което съм описала в една друга тема / постваксинален синдром / . Преди да се случи този ужас , много исках да я псуна сега на 1,7 месеца на ясла или най- късно като навърши 2 годинки т.е. на есен . Сега все още искам да направя така , но като чуя за тези болести и боледуване през 1 седмица или 4 дена направо ме е страх . Лошото е че и в двата ни рода всички са имали проблеми със  сливици и така като я гледам все гърлото ни се зачервява , и тя няма да е по - различна . Което ме навежда на мисълта какво чудо може да бъде ако я пусна на ясла . Свекърва ми ще се пенсионира скоро / не че ще я гледа , ама нали надеждата умира последна  Embarassed/ , но не мисля и че това е правилно . По- добре е да е сред деца , да се възпитава . С баба ако е ще достигне 10 - та степен на глезотия . И така стоя мисля кога ще се престраша и Дай Боже всичко да е наред и да нямам чак  такива проблеми ! 

# 25
  • Мнения: 1 883
Често ли? NaughtyПостоянно.От октомври тръгна на ясла и все е болен и на антибиотици. newsm78Много мислих и реших да пробвам с хомеопатия,дано ни помогне!
Знаете ли добър хомеопат , че и аз съм решила да се обърна към такъв специалист ??????? Praynig Praynig

# 26
Здравейте, и аз да се включа по темата.Когато сина ми тръгна на ясла беше един малък кошмар-3 дни там, 2 седмици в къщи и това продължи доста дълго време.Започнаха да се появяват и някви кашлици без никакви други симтоми докато стигнахме до диагноза астма.И до сега, една година по-късно ме гризе съвестта, че честите вирусни инфекции в яслата са провокирали появата на астма и, че аз имам вина, че го пратих там.  Cry Но за съжаление не мога да върна времето назад. Сега ходи на градина, по-рядко боледува /да чукам на дърво/, но януари и февруари го спрях и добре, че така направих, че  с тия студове... Сега от първи март тръгва отново на градина, дано да е добре.Без болести сигурно няма да се размине, но дано да са по-нарядко.
Желая ви здраве!

# 27
  • Мнения: 1 645
Не, да чукна на дърво.
Дани се е разболявал само 1 път,и то сериозно(пи 2 антибиотика за много кратко време) когато беше на 10 месеца.

# 28
  • Мнения: 1 809
Моят син ,когато тръгна на градина/на 3,5 г./ беше кошмар-през 10 дни беше болен.Постоянно го мъчеха ангини.Вече е на почти на 6 години и чак ме е страх да кажа,че от половин година не е боледувал.Да не чуе дявола,но ми се струва че е позакрепнал и няма тоя болнав вид,които преди година имаше.Бях чела някъде,че децата боледуват по-често до 6-7  години,след това укрепвали .Дано е така!:)

# 29
  • Мнения: 1 072
Мисля, че на месец - месец и половина и двамата са с температура по 2-3 дни, сополи, повръщане понякога, зависи от вируса.
Малкият боледува повече и го държи по-дълго. Един и същ вирус (съдейки по симптомите) при големия почти не се усеща (напр. само 1-2 дни с температура), докато при малкия си е по-сериозно.
Лекарства почти не ползваме, капки за нос и свещички парацетамол за дупето, и големият един път е пил АБ, миналата година по това време беше.

Общи условия

Активация на акаунт