Полудневна предучилищна. А следобед?

  • 1 384
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Децата ми ходят на ясла от 18м, после на градина до сега. В момента са 3-та група (1-ва предучилищна). По този повод никога до сега не сме имали проблем с гледането им. Решихме обаче догодина да ги дадем за втора предучилищна в училище. В кварталното училище, което сме харесали за от І клас, предучилищната е до обяд. Аз работя до 15 ч., мъжът ми е на смени (дневна, нощна, два почива). Та ни се получават едни ден или най-много два седмично, в които няма кой да ги вземе. На бабата не можем да разчитаме.
Та се чудя какво да ги правя тези 1 или 2 дни седмично по 3 часа....  newsm78 Мислех да излизам от работа, да ги взимам и да се връщам с тях, което е възможно, но никак не ми е удобно. Мислех за жена, която да ги взима, ама дали ще се намери такава, която само отвреме навреме да се ангажира...  newsm78 Моля, ако някой се сеща нещо друго - приемам идеи всякакви.  newsm78 И ако някой има идея колко вземат детегледачките на час, също може да сподели.

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Аз мисля, че може да намериш жена .
Някоя пенсионерка, която познавате или пък студентка.

 

# 2
  • Мнения: 513
От предучилищната на сина ми няколко деца ходят на частна занималня след училище.

Аз съм ползвала детегледачка за няколко часа на ден, когато синът ми беше в яслена възраст и в началото, когато тръгна на детска градина и много боледуваше. Детегледачката беше безработна учителка, получаваше обезщетение от борсата и някой лев допълнително и идваше добре дошъл. За цени не мога да те ориентирам, защото беше преди близо четири години, а и не сме в София.

# 3
  • Мнения: 2 022
Савина, училището не предлага ли занималня?
Иначе за жена - може да потърсиш някоя студентка, която ще е доволна да си докаря някой лев с ангажимен за ден-два седмично. Може и някоя пенсионерка, но задължително физически здрава жена, за да можеш да й повериш момчетата.


Скрит текст:
А всъщност защо искате да ги пратите в училище, след като имате осигурена градина?
В училищата подготвителната група има занимания само сутрин, макар че някои училища предлагат и занималня следобед. Програмата, по която ги подготвят в училище и в детската градина е еднаква (определена от МОН) и помагалата им се осигуряват оттам. Но детската градина е целодневна, което е огромен плюс за работещите родители. Синовете ми си изкараха предучилищната в детската градина и не съм забелязала разлики в подготовката с други техни връстници, които са карали предучилищата в училище. Същото ще бъде и с малката - тя е връстничка на твоите момчета.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Училището ще предложи платена занималня евентуално, ако се съберат достатъчно желаещи (тази година не са се събрали). Но това не ми е вариант, защото се плаща задължително за всеки ден и за целия месец (към 400 лв за двамата), което нито мога, нито искам да го плащам, при положение, че ще я ползвам 1 път седмично. Платени занимални извън училището има доста в квартала, но пак някой трябва да ги вземе и да ги заведе до там, което обезмисля услугата.
А искам в училище, защото смятам че ще научат повече, че за дисциплината е по-добро и че ще им е по-лесен прехода към І клас. Не твърдя, че това важи за всички градини и училища, но за нашата градина и група и въпросното училище важи със сигурност. Но това е друга тема.

# 5
  • Мнения: 3 993
Платени занимални извън училището има доста в квартала, но пак някой трябва да ги вземе и да ги заведе до там, което обезмисля услугата.

Има частни занимални, които имат персонал, който се грижи точно за това: да вземе децата от училището, да ги заведе в занималнята, после ако трябва да ги върне и т.н. Един вид - разводач на деца  Simple Smile. Имам позната, която работи точно това, в занималня, която обслужва района на Петте кьошета и училищата там (41 ОУ и 20 ОУ). Потърси такава занималня.  Peace

Другият ти вариант е жена, пенсионерка предлагам аз, защото разполагат с времето си винаги. Свободното време на студентката е променлива величина  Simple Smile.
Дъщеря ми има жена, пенсионерка, която я взема следобед от градината и я води на извънкласните занимания, гледа я през ваканциите, когато няма други опции и в някои случаи на боледуване (което аз преценявам според случая). Удобството е, че жената постоянно и винаги е на наше разположение, за което й плащам твърда месечна сума.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има частни занимални, които имат персонал, който се грижи точно за това: да вземе децата от училището, да ги заведе в занималнята, после ако трябва да ги върне и т.н. Един вид - разводач на деца  Simple Smile.

Аааа това е много интересно. Благодаря.  Hug Не съм се сетила, че може да има такава услуга. Ще разпитам околните занимални. Това ще ми е идеално, ако има такава. Някак си винаги съм по-склонна да си поверя децата на обществена услуга, макар и частна, отколкото на индивидуална. Малко ме е страх от услугата детегледачка.

# 7
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ако прибирането и гледането следобед ти е такъв проблем какво ще правиш през ваканциите? Предучилищната в училище не е като в градината и ваканциите на учениците важат и за предучилищните групи, а това включва и цялата лятна ваканция преди първи клас, освен зимната, пролетната, за междусрочните не помня. А, да  и приключват на 24 -ти май. 
Платените занимални за цял ден скачат двойно като цена, а ти умножаваш по 2.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Знам за ваканциите. Те не са ми проблем, мога да си ги водя с мен на работа. Но ми е трудно да излизам в 12, за да ги прибирам от училище.

Общи условия

Активация на акаунт