кога се ходи на ортопед

  • 9 126
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 028
искай направление и ходете на ортопед...ние заведохме Огнян към края на третия месец, но ортопедът каза, че по принцип трябва по-рано!

# 16
  • Мнения: 445
Ние ходихме още първия месец като се роди Мартин. Ортопеда ни показа каква гимнастика да правим за краченцата. Към 8 ходихме пак, за да види как се развиват крачката и каза, че са нормални.

# 17
  • Мнения: 81
бебчо беше на 4месеца

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Заведохме го на около 40 дена. Ортопедът сподели, че най-добре било да се водят бебетата до 10 ден, защото тогава можели да направят чудеса в сравнение с по-късно. Каза го със съжаление, защото сигурно рядко прави такива прегледи.
Аз отидох на частно-педката каза, че го е видяла и му нищо (сигурно в утайката на кафето или на боб го беше видяла, защото и памперса не му беше махала). Горе-долу и по това време я смених.
О, и да допълня-във Варна има един корифей, който държи да прави преглед с рентгенова снимка, не е необходимо, става и с ехограф.  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
От 2006г. джипито на детето е длъжно да дава направление за ортопед 2 пъти- на вашато възраст и на 5-6 месеца. първият път се гледат само ъгли, гънки, разкрач, а вторият вече са образуване ядрата.

# 20
Трябва да се иде 2 пъти до 6-тия месец - това по новите изисквания. Нашата педиатърка ни изпрати след 2-рия месец и следващия ще ходим пак.

# 21
Ние ходихме през 2месец, и ни гледаха на ехограф. Трябва да знаеш че бебоците трябва да се гледат задължитилно на ехограф а не да се снимат, това ни го каза ортопеда даже ни показа и постановлението на министерствотона здравеопазването. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
нащия беше почти на два като го заведохме, гледаха го на ехограф, показа ни гимнастики и даде съвети за сядането и прохождането. Каза че ще се видим пак като проходи . Наистина по-рано по-добре Simple Smile

# 23
  • Мнения: 912
Мила, ходи се колкото се може по-рано и по закон е задължителен както казва Lss. Аз съм доволна от нашата педиатърка, защото тя ни даде направление и ни прати на ортопед още след първата консултация на 1 месец и слава Богу, защото откриха че беба е предразположена към луксация (вероятно тя самата е усетила,че са и стегнати краченцата още тогава)- гледа ни на ехограф, продаде ни ортопедични гащички, които носим всеки ден и ни показа упражненията, които се правят при всяка смяна на памперса. Ще ходим отново на консултация при ортопеда на 3я месец.

# 24
  • Мнения: 1 393
Приниципно още от раждането може да се каже дали детето е с луксация и е хубаво да се види от ортопед към 40-50 ден,за да може да се реагира,ако има нужда

# 25
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Още в родилното един свестен доктор-ненатолог ми каза,че в първият и петият месец задължително се дава направление за ортопед.Нашето педи ни даде и открихме лек проблем,който се надявам до 3-4 месец да е минало  Praynig.Затова,колкото по-рано,толкова по-добре  Peace
И ние бяхме така. Още в родилното ни посети ортопед, който ни каза, че щом навърши малката 2 месеца е желателно да я види ортопед профилактично. Отидохме и и откриха малък проблем (дисплазия на тазобедрената става), който чрез упражнения, слава Богу, оправихме. Хубаво е да се иде, защото, примерно, ако бяхме открили проблема по-късно, той щеше да се задълбочи и усложни.

# 26
  • Мнения: 4 392
Хора,вие ми уплашихте!! ShockedЗа пьрви пьт чувам за такова нещо ,а и нашият доктор никога не е споменал думичка за ортопед #2gunfire #Cussing out
Дали е кьсно,сега да се отиде и ще ми издадат ли направление,като сме толкова големи? Cry

# 27
  • Мнения: 8 505
Ние водихме дребното 3 пъти-на 1-2 месеца,на 6 месеца и последно когато проходи стабилно.Не сме имали проблеми с направленията.

# 28

Няма причина да не ви дадът направление,
Amarena прегледът от ортопед е задължителен и педито няма право да ви откаже направление. Peace

# 29
  • Мнения: 2 242
На мен педито ми отказа направление , защото не намирала основание #2gunfire.... Ходихме в Горна Баня при Алексиев и си платихме. После сменихме педито и новата ни прати с направление и  Wink пак си платихме- за ехографа Twisted Evil

Ето и други теми по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72968.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=53495.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42852.0

Общи условия

Активация на акаунт