Литературен спамо-чат - 4-та тема

  • 27 466
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 574
Привет и от мен в новата тема!

_dexter_, аз също мисля така... Съвсем реалистина книга, уви!  Peace

Благодаря за новата темичка, мижжжжка!   bouquet

Аз също съм си направила изгледа от старата версия и ми е ок. 

Сливке, сега те прочетох за това колко си болничка, звучи ми като класически грип. Стой у дома и се оправяй бързо! Според мен си направила добре, че си взела болничен, за да не заразиш децата.  Peace

# 31
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 356
Куку!

Ето ме и мен в тоз ведър зимен ден!

Миж, къде без нас!  Mr. Green

Много интересни неща споделяте за 1984. Ще е предизвикателство да я прочета, за да усетя самата аз.

Сливке, бързо оздравяване ти пожелавам!  Peace

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

 а тук в 1984 някак не мога да си го представя, че е възможно.

Интересно, че го казваш Simple Smile. ....
Интересно, че партията не забранява секса, развода, мислите дори.
Може да се доближава до някоя действителност, но преувеличението е в повече, и как го каза някой, алегория ли е точният термин за това.

# 33
  • Мнения: 10 752
Уф, днес интернетът ни е пълен ужас  ooooh! Нон-стоп прекъсва  Confused

1984 и аз не съм я чела още... Като гледам мненията ви, мисля, че ще ми хареса  Simple Smile

Болничките, оздравявайте  Hug

Пускам съобщението, дано да се публикува  Joy

# 34
  • София
  • Мнения: 5 422
Миж,аз не виждам съобщение Embarassed
Благодаря ви за милите думи.Седим си вкъщи на топло и си почиваме.Много ми е приятно Blush
Снощи изгледах филма Снежно цвете и тайното ветрило.В момента чета и книжката.Много е хубава.Миле  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 735
Привет и от мен!

Мижка, благодаря за новата тема!  Hug

Тук ще сме, как иначе. И аз избрах стария изглед и нямам проблеми. Успокоих се вече.

Много ми е интересно да чета коментарите ви за "1984". И за мен беше стряскащо близка до действителността, направо се плашех като я четях.

Синя слива, не знаех, че има филм по книгата "Снежно цвете и тайното ветрило". Благодаря, че сподели. Ще го потърся. Всички книги на Лиза Сий, преведени засега на български много ми харесват.

И пак ще си отправя молбата от последната страничка на предишната тема: Дали на някой му се намира "Празникът на козела" на Марио Варгас Льоса за прочит, размяна или продажба?

# 36
  • Мнения: 484

И пак ще си отправя молбата от последната страничка на предишната тема: Дали на някой му се намира "Празникът на козела" на Марио Варгас Льоса за прочит, размяна или продажба?
Елинка, понеже питаш и за купуване - има я в "книжен пазар", малко висока ми се вижда цената, но ако не я намираш другаде, а много я искаш, сигурно си заслужава Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 10 752
Миж,аз не виждам съобщение Embarassed

Имах пред вид "постинг"  Laughing
Сега май се нормализира нета ни...да видим до кога  Laughing

Към Лиза Сий съм малко със смесени чувства - "Снежно цвете..." ми е сред най-любимите книги  Heart Eyes Филмът не е лош, но пред книгата бледнее, та бледнее ...
"Любовта на Божур" също ми беше харесала, въпреки че е по-особена книга...
А пък "Момичетата от Шанхай" - изобщо не ми допаднаха  Rolling Eyes
Май други книги няма издавани тук...

# 38
  • София
  • Мнения: 5 422
Елинка,филма го има в замунда с добро качество.
Наистина има разлика между него и книгата,което е нормално.
На мен ми беше интересно да видя как са предствани персонажите.

# 39
  • Мнения: 1 735

И пак ще си отправя молбата от последната страничка на предишната тема: Дали на някой му се намира "Празникът на козела" на Марио Варгас Льоса за прочит, размяна или продажба?
Елинка, понеже питаш и за купуване - има я в "книжен пазар", малко висока ми се вижда цената, но ако не я намираш другаде, а много я искаш, сигурно си заслужава Simple Smile.

Благодаря, и аз я намерих там, но тази порочна практика да се поставят нереално високи цени на книги с изчерпан тираж направо ме потриса. Много се ядосвам, честно. И отказвам да участвам в този пладнешки обир, и то доброволно. Не съм чела книгата и не знам дали би ми харесала. Искам да я прочета, но не пък на всяка цена.  Stop

Може би трябваше да поясня, че имам предвид закупуване от някоя съфорумка, ако не мога да предложа нещо за размяна.  Simple Smile

Мижка, на мен пък точно "Момичетата от Шанхай" ми хареса най-много, защото беше най-близка до нашето време. Много ми хареса историята на двете сестри, които са същевременно най-близките си същества на света, но и най-непримирими съперници.

# 40
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Момичета, ще ми помогнете ли да открия темата за аватарите, че нещо не я намирам. Откога се каня да се облека в нещо по-хубаво, а все не се вреждам или незнам какво искам.

Е не, направо съм потресена ви казвам, то бива такова нахалство, ама пък чак толкова. Бях ви разказвала за речника, който си купих - единствения който се намира на нашия пазар, който  обаче се оказа дефектен, с разменени при зашиването страници - примерно от 120 до 160 са преди 91-120, можете да си представите за тип- речник, колко е досадно и гадно. Аз нямах време да се разправям и да го връщам, защото имам нужда от него, а нямах време да чакам да ми го подменят и се примирих, закупих го на ст-ст 50 лв, което не е малко, предвид, че речника е доста беден откъм думи и изрази.
Е днес останах направо втрещена - от книжарницата от която го купих са му вдигнали цената на 70 лв!!! Как е възможно това? Мисля да им пиша, че съм крайно възмутена, не стига че е дефектен, ами и му вдигат цената необосновано!
http://www.lecsiko.com/11778_holandsko-balgarski-i-balgarsko-hol … dski-rechnik.html

А и бях си поръчала една книжка, пишеше с твърди корици, а дойде с меки! Крайно съм разочарована от отношението към клиента.

Последна редакция: вт, 28 яну 2014, 14:00 от zornitsa

# 41
  • София
  • Мнения: 4 907
Момичета, ще ми помогнете ли да открия темата за аватарите, че нещо не я намирам. Откога се каня да се облека в нещо по-хубаво, а все не се вреждам или незнам какво искам.

Ето ТУК.

# 42
  • София, България
  • Мнения: 5 612
На мен "1984" не ми е била потискаща, но пък за сметка на това я чувствах реална.
Вече станаха няколко дни, откакто я прочетох, но не спирам да мисля за тази книга. Явно много ме е впечатлила, чувствам се обогатена.

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен "1984" не ми е била потискаща, но пък за сметка на това я чувствах реална.
Вече станаха няколко дни, откакто я прочетох, но не спирам да мисля за тази книга. Явно много ме е впечатлила, чувствам се обогатена.
Има надежда значи. Аз съм на една трета от книгата още. Нещо я избягвам, не ме кара да я чета често и върви бавно.
Имам чувството, че се върти едно и също в различни направления.

# 44
  • Мнения: 1 243

Момичета, само на мен ли ми се струва така или в новата версия на една страница се побират много по-малко постове отколкото в старата?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт