ЮЛСКИ бебета - тема 13

  • 21 806
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 832
Танче честити 7 месеца на Боци!
Ясен утре ще стане на 7 месеца и не седи въобще. Не иска. Когато го сложа на възглавници се изхлузва напред по гръб или се изляга настрани, за да си играе.
Само облегнат на възглавници ли се учи да седи? Педито ми беше казала, че още на 6 месеца и нещо трябвало да седи сам.

Банана и авокадото знам, че се дават сурови. Аз авокадо още не съм дала. Утре мисля пълнозърнести спагети да му дам с телешсо месо, масло, тиквичка и морков.

# 676
  • София
  • Мнения: 802
О, сега си спомням, че преди няколко дни исках да ви сигналвам, ама нА - забравила съм  #2gunfire

В Yahoo-то е станала кражба на акаунти, на много, много акаунти, со се паролите им. Всеки, който има поща там - беж да си сменя паролата веднага!
Аква, опитай да влезеш чрез таен въпрос или ако си свързана с телефона си - най-добре. Иначе - пиши на администрацията, с какво могат да хелпнат  Thinking

# 677
  • Мнения: 2 237
Агнес, какво ще рече че цената е УАУ?  Thinking Аз съм си навила на пръста и ще си купя, независимо от цената  Whistling

Ех, Верче....кога минаха 7 месеца...Тия дни прекарани с вас с Яско в болницата няма да ги забравя  Heart Eyes

# 678
  • София
  • Мнения: 1 832
Минаха Танче, и то много бързо, чак и аз не мога да повярвам Hug!

# 679
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Сандалка и Ицо сам не седи. На седем и половина месеца е не прави опити да става сам, издържа седнал не повече от 5мин. Не може и да лази. Прави някакви опити, но си дига дупето и си побива главата и до там само

# 680
  • Мнения: 748
Моето чаве не седи. Дори и подпрян не седи. Единствените усилия, които полага съзнателна са, да легне по гръб. Върти се, плъзга, бута, блъска и т.н докато легне по гръб. Други мераци няма.
Съгласни още не казва никакви.

Аква, моята поща работи.

Близначе, цената е уау, щото бяха мн евтини

# 681
  • Мнения: 425
Моето  момче след 12 дни ще стане на 8 месеца, не стои сам, подпрян се задържа за около 2-3 минути и пак тръгва на някъде. От как пропълзя не се задържа на едно място. Върти се постоянно като кебапче на скара. Подпирам го да се учи уж, но той просто отказва да стои седнал. В столчето за хранене и в люлката колкото стои, това му е.  Laughing
За вечерята аз писах че давам бисквити, но с уговорката че ги давам към 7 а той заспива в 11. Така че самото хранене преди заспиване и при нас е само мляко. Казвам го за да не объркам някой  Peace

Близначе аз съм взимала памперси от АСДА (бял памперс още като се роди малкия) - нищо по различно от турската прима, която купувам сега за 18 кинта. Ако няма от къде да си купиш в Софето пиши ми, ще ти пратя 1 пакет за проба, пак по евтинджос ще ти излезе. Чета тук че пробвате всякакви памперси Пуфис, Муфис, Бочко, Ганчев, аз пък освен бял, зелен и оранжев памперс друго на гъзето му не съм слагала, защо да рискувам като тези са ми ОК като качество, за цена да не говорим.  Mr. Green

# 682
  • Мнения: 146
Сандалка, мерси за отговора, вече влизам в пощата, явно е било нещо моментно. За всеки случай ще сменя паролата.

И при нас вечерята е само АМ  Peace

Ето да се посмеете малко, разгледайте този албум: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150811587821647&se … ype=3&theater

Последна редакция: вт, 04 фев 2014, 22:01 от Aquawomann

# 683
  • Мнения: 49
добър вечер Hug
сандалка Вики на 10 ще навърши 7 месеца обаче още не седи сама седнала трябва да е подпряна с нещо за да се заседи Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 171
Аз въобще не съм доволна от крема на Веледа. И въобще не е толкова натурален. Много готинко са скрили съдържанието, но аз го прочетох от мострата.  Rolling Eyes




Близначе, авокадото горчи от термичната обработка.

# 685
  • Мнения: 2 237
Поточе, мерси. Явно съм адски проста  ooooh! Изобщо не знаех, че не бива да се вари.

# 686
  • Мнения: 100
Елито утре прави 9 месеца и седи самичка,лази и сега се опитва и да пълзи.Една сутрин я сварих седнала в леглото и една изправена и това беше.Иначе на проходилката забелязвам,че стои изправена за няколко секунди без да се държи и после пак се отпуска.

# 687
  • Мнения: 4 708
Аква корема ме заболя от смях, не мога да повярвам, че има толкова неграмотни хора, ужас rotfImbo
Елица твоето дете утре трябва да става на 8 месеца, не на 9.

# 688
  • София
  • Мнения: 377
Я да си споделя в края на тази тема, за да не развалям новата. Embarassed
Момичета, аз съм пред нервна криза. Crazy
Лазар ме побърква вече с нежеланието си да пие мляко. Вие разбирате ли, че вече ще се побъркам.  По никакъв начин не мога да го накарам, не вършат вече работа нито плодовите пюрета които му слагам вътре, нито бисквитките, нито кашите! Нищо! Не ще и не ще! Всяко хранене е мъка. Реве ми се вече като наближи време за хранене. Мрънка, че е гладен, но мляко не иска. Нямам нерви вече. Всяко хранене е мъка, която продължава повече от час и завършва с отварянето на бурканче с готово пюре или каша, защото той реве, че е гладен. Три различни млека смених, и нито едното не иска. Накрая казах на баща му, че ще му изпържа едни кюфтета и ще приключа с мъките и за него и за мен.

Честити 7 месеца на Боян, да расте здрав и щастлив! Heart Eyes

Нямах интернет два дни, ако нещо съм пропуснала да честитя на някой ме извинете. Надявам се да няма болни.

# 689
  • Мнения: 481
Весе - на лекар ходихте ли? Да няма проблем със стомахчето и затова да не иска? Питай педиатърката, тя със сигурност има опит в тези неща. Не знам дали е същото, но аз имам една позната, на която бебето така не искаше да пие мляко. Оказаха се някакви странни колики. Израсна го. Не се отчайвай обаче! Моля те, дръж се! Hug

Момичета, аз само исках да ви споделя една сополива лиготия, която намерих из интернет.
Скрит текст:
Преди да стана майка
спях толкова колкото поискам и никога не се безпокоях за това в колко часа да си легна.

Миех си зъбите и се сресвах всеки ден. Гримирах се, обличах костюм и отивах на работа.

Преди да стана майка.
Чистех веднъж в седмицата. Можех да режа домати за салата, но не и да готвя пиле фрикасе и още поне двайсет вида манджи, които да стават и за децата, да меся питка "слънце" за прощъпулник. В 5 часа сутринта.

Не знаех, че ако аз ям марула, съдържимото в памперса ще има вид на пюре от спанак.
Не се препъвах в играчки и не учех приспивни песни.
Не бях чувала думите "манту", "коластра", "дефтерит".

До преди да стана майка
никой не се е осмелявал да повръща върху мен.
Никой никога не се е напикавал в скута ми, не ме е плюл, не ми е дъвкал пръстите.

Oще по-малко съм си представяла как някой смуче циците ми почти денонощно и ме ползва за залъгалка. Ха, опитай се да изтръгнеш пиявица! Гладна.

Напълно контролирах разума и мислите си.
Спях нощем. Имах време да сънувам.

Не бих повярвала на никой, че с 3 сантиметра разкритие, ден преди да родя, ще правя формички в пясъка.

Преди да стана майка никога не се е налагало да удържам с все сила ревящо дете, за да може доктора само да надникне в гърлото му. Не знаех как се облича октопод с една ръка.

Никога не бях гледала пълни със сълзи очи, готова сама да се разплача.
И не знаех какво е да замреш от щастие при вида на детска усмивка.

Не допусках, че няма да мога да изгоня някой от собственото ми легло и да отмествам леееекичко босите му крака от устата ми докато спи.
Да пера насрани гащи и да изчегъртвам аки изпод ноктите си.

Не знаех, че целувката ми може да лекува.

Преди да стана майка
Не бях държала в ръцете си някой просто, защото не мога да се отделя от него. Да дишам с него, да туптя с него.
Да разказвам "трите прасета" в стихотворна форма и да лазя, ръмжейки като вълк.

Сърцето ми не се беше разкъсвало на милиони парченца, когато не мога да успокоя болката сега и веднага и да слагам лепенка на въображаема смъртоносна рана, побираща се в рамките на червена точица върху пръсчето.
Н
е съм подозирала, че някой толкова малък може да има най-голямото значение.

Не знаех колко е важно да не мигаш, защото тя току що заспа.

Не мислех, че мога да обичам толкова горещо.
И през ум не ми е минавало, че някой ще рисува дълги черти върху безупречно боядисаните ми стени и ще казва, че това са самолети. И още по-малко, че аз ще им се радвам.

Преди да стана майка
Не знаех, че моето сърце може да живее в тялото на някой друг.
Не знаех какво щастие е да кърмиш прегладняло дете с болка от разранени, кървящи зърна.

Преди да стана майка
не се събуждах на всеки 10 минути само за да проверя, че диша.

Идея нямах колко непоколебима и уверена мога да съм дори и когато двама доктори в Пирогов ме задължават да оставя детето си на системи с антибиотик. И след това да рухна безсилна на бордюра пред болницата.

Прилошаваше ми при вида на кръв.
Не знаех, че съм способна да съпреживявам така силно и да чувствам така дълбоко.
Изпитвах ужас от варицелени пъпки.
.........

Превърнах кошмарите си в щастие! Станах майка!

Последна редакция: вт, 04 фев 2014, 22:56 от jalina

Общи условия

Активация на акаунт