Брекети - какви, къде, за колко? Тема 4

  • 132 177
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Варна
  • Мнения: 436
Дадоха ми и комплект за почистване-четка,малка четка за чантата,огледалце,восък и пясъчен часовник да си измервам 2 минути  за миене  Laughing

Естествено, че се има предвид миенето с обикновена четка. На мен ми казаха минимум 3 мин. усърдно търкане и също ми дадоха такъв часовник Sunglasses

# 1 111
  • Мнения: X
Аз не се прикривам, абсурдно е да си дал толкова пари и да се криеш :д Пък и сме големи хора едва ли някой ще започне да те сочи с пръст и да се смее... :д
Само аз ли имам изкривяване да гледам хората в зъбите? :д ...
П.с: В университета съм виждала момичета с най-обикновенните метални, които като се усмихнат направо зъбите не им се виждат..Иначе доста девойки съм виждала да носят, което много ме радва. Simple Smile

# 1 112
  • Мнения: 1 849
Интелигентните хора ще ви се възхищават за трудната стъпка, която сте предприели и за тях ще изглеждате като човек, който държи на себе си и се уважава.[/b]

Много добре казано  Peace
Аз имам чувството, че сега се усмихвам много по-широко от преди и когато разговарям с приятели изчаквам 10-15мин и естествено не ме забелязват аз се озъбвам и показвам (само един приятел за 6 месеца ме забеляза, но се оказа че и той е носил .... Явно е изкривен като мен и наблюдава  Joy) ... А най ме радва момента като говоря с някой непознат и случайно ме забележи по средата на диалога се "опулва" за момент  hahaha

 Peace

# 1 113
  • Мнения: 13
Аз не се прикривам, абсурдно е да си дал толкова пари и да се криеш :д Пък и сме големи хора едва ли някой ще започне да те сочи с пръст и да се смее... :д
Само аз ли имам изкривяване да гледам хората в зъбите? :д ...
П.с: В университета съм виждала момичета с най-обикновенните метални, които като се усмихнат направо зъбите не им се виждат..Иначе доста девойки съм виждала да носят, което много ме радва. Simple Smile
Не,всички,които сме с бижута,явно се вглеждаме повече в зъбаците на хората.И аз така съм го приел-бреките са бижута(за около 3000-4000 лв),които трябва да се показват.Не спирам да се усмихвам и то мноооого широко.Искам да се виждат!Харесвам си брекетите Simple Smile И си се хваля наляво и надясно Simple Smile

# 1 114
  • Мнения: 448
Не се крия, но чак да се хваля... може би ако ми бяха сапфирени да, но с тия железните ще изглежда странно да се фукам.  newsm62 Все пак, гордея се със себе си, че се осмелих. Повечето хора, които имат нужда от брекети не биха си сложили от страх и срам. Явно имам доста по-силна воля и това ми харесва.  newsm47

# 1 115
  • Мнения: 322
Само аз ли имам изкривяване да гледам хората в зъбите? :д ...
Не,всички,които сме с бижута,явно се вглеждаме повече в зъбаците на хората.

Аз толкова съм се изкривила, че даже като гледам някой филм пак се взирам за бреки  Joy и даже си въобразявам, че забелязвам  hahaha

# 1 116
  • Мнения: X
Розичка, и аз като теб не се крия, но не се и хваля.  Глупаво е, човек да се крие, защото така или иначе се забелязва.  Не намирам, че има нещо срамно в това човек да се е заел със здравето на зъбите си.  Естетично за себе си реших, че искам да са от вътрешната страна (поне при мен горните зъби се виждат повече).   Но като ми ги сложат след 1 месец може и да се оплаквам, че не е удобно да са от вътрешната страна ... За долните категорично не исках от вътрешната страна на зъбите, защото отзивите са, че е много дразнещо за езика ...

Аз съм щастлива, че вече свикнах с тях, защото първите няколко дни бяха кошмарни и честно казано си мислех да ги свалям   Sad

# 1 117
  • Мнения: 448
Розичка, и аз като теб не се крия, но не се и хваля.  Глупаво е, човек да се крие, защото така или иначе се забелязва.  Не намирам, че има нещо срамно в това човек да се е заел със здравето на зъбите си.  Естетично за себе си реших, че искам да са от вътрешната страна (поне при мен горните зъби се виждат повече).   Но като ми ги сложат след 1 месец може и да се оплаквам, че не е удобно да са от вътрешната страна ... За долните категорично не исках от вътрешната страна на зъбите, защото отзивите са, че е много дразнещо за езика ...

Аз съм щастлива, че вече свикнах с тях, защото първите няколко дни бяха кошмарни и честно казано си мислех да ги свалям   Sad
Искаш да кажеш лингвални ? Ама сложиха ли ти ги вече ? Аз доколкото знам, много трудно се почистват и има промяна в говора.  Confused
В никакъв случай не се отказвай, не показвай такава слабост ! Това са много пари, а и си заслужава ! Мисли за крайния резултат ! Не си единствена, толкова много други хора се борят с това !

# 1 118
  • Мнения: X

Искаш да кажеш лингвални ? Ама сложиха ли ти ги вече ? Аз доколкото знам, много трудно се почистват и има промяна в говора.  Confused
В никакъв случай не се отказвай, не показвай такава слабост ! Това са много пари, а и си заслужава ! Мисли за крайния резултат ! Не си единствена, толкова много други хора се борят с това !
[/quote]

Точно тях имам предвид  Wink На 15 декември ще ми ги слагат - шегувах се с моя ОД, че ще ми ги слага след долните, за да не ме откаже напълно от брекети  Flutter.  Четох отзиви преди да се реша на тях и определено проблемите, които могат да причинят, ме вълнуват силно.  Но ... реших се ... да видим - след 15 декември ме очаквайте да дойда и да се оплача  Crazy

# 1 119
  • Мнения: 448
Точно тях имам предвид  Wink На 15 декември ще ми ги слагат - шегувах се с моя ОД, че ще ми ги слага след долните, за да не ме откаже напълно от брекети  Flutter.  Четох отзиви преди да се реша на тях и определено проблемите, които могат да причинят, ме вълнуват силно.  Но ... реших се ... да видим - след 15 декември ме очаквайте да дойда и да се оплача  Crazy
Не искам да те разубеждавам, но аз предпочитам да говоря нормално и да изглеждам... не особено красиво, отколкото да фъфля. Не мога да си представя как се чисти това нещо, а и е много по-скъпо, за капак и лечението става по-бавно. Но като че ли най-ме притеснява говора. Ортодонт по-добре ще ти каже какви са недостатъците. Това е, което съм чувала аз.  Rolling Eyes

# 1 120
  • TX
  • Мнения: 591
Влязох в темата преди почти три години заради детето ми, в последствие се оказа, че и другите ми деца ще се коронясват с брекети и ей на  и аз от днес съм с естетични брекети, малко ги изпреварих. При мен зъбите ми бяха идеални , но бяха ...

# 1 121
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Не мога да си представя как се чисти това нещо, а и е много по-скъпо, за капак и лечението става по-бавно.
И аз да се включа Grinning Лингвалните брекети според мен са твърде опасни за хигиената защото ще затрудни максимално почистването им, като в същото време няма дори да се забелязва толкова, заради това, че проблемите ще стават от вътрешната страна!

Личното ми мнение, че вместо лингвални е по-добре да се поставят хубави естетични/прозрачни, самолигиращи се брекети! Които не само не са грозни, но дори някои хора ги наричат зъбни бижута  Flutter
Има както Damon Clear така и 3M Clarity SL. Чудесни варианти за хората които се притесняват от това как изглеждат в очите на другите! Смисъл от лингвални има само и единствено ако всеки ден си на екран в телевизията или снимаш холивудска продукция.

Последна редакция: сб, 15 ное 2014, 01:09 от julian

# 1 122
  • София
  • Мнения: 141
Цитат на: julian link=topic=763132.msg29475768#msg29475768.ate=1416000923
Смисъл от лингвални има само и единствено ако всеки ден си на екран в телевизията или снимаш холивутска продукция.
Даже и тогава няма да има смисъл, защото ще се развали дикцията.

# 1 123
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Даже и тогава няма да има смисъл, защото ще се развали дикцията.
Не съм казал нито каква ще е продукцията, нито това, че ще трябва да говорят!  Joy

# 1 124
  • Мнения: X
Ще докладвам как са при мен нещата след като ги сложат  Wink Може пък и да си сменя професията  hahaha  Така или иначе аз мислех, четох, коментирах с ОД, с приятели, които са ги имали, мисля че са ми ясни преимуществата и недостатъците.  Как ще ми се отразят на мен няма как да знам докато не ми ги сложат.  Ако е чак толкова трагично положението винаги мога да ги сваля/сменя Wink

Отчет относно долните - вече ги имам 10 дни и опредлено вече не чувствам такова раздразнение както по-рано.  Смятам да продължа с восъка през нощта още известно време.

Общи условия

Активация на акаунт