Брекети - какви, къде, за колко? Тема 4

  • 132 264
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Germany
  • Мнения: 919
Честито на новобранците! Hug Стискам палци за отлични резултати!

"Не чакай да станат рани за да си сложиш восък".

Това наистина е много вярно! Аз не харесвам восъка, дразни ме повече от брекетите и почти не го слагах, но за сметка на това си имах големи рани, които бавно заздравяха. Дори и сега, когато съм на финала, когато си натискам лицето, докато спя, понякога долните брекети ми се отпечатват (направо ми издълбават понякога). Laughing
А болката се търпи, особено, ако сте с идеята, че е, защото вече започват да се нареждат зъбите. Peace Аз при всяко неудобство, болка и т.н. си повтарях, че е на хубаво. Laughing

# 1 096
  • Мнения: 2 362
Благодаря ви  Hug
Много сте прави,днес вече си ме боли доста  Grinning Не е чак толкова силна болката,но усещам и натиск.ОД ми каза,ако много ме заболи да пия някакво хапче за глава,но засега не мисля да взимам  Whistling
Дадоха ми и комплект за почистване-четка,малка четка за чантата,огледалце,восък и пясъчен часовник да си измервам 2 минути  за миене  Laughing

# 1 097
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
пясъчен часовник да си измервам 2 минути  за миене  Laughing
Две минути. Това е някакъв мираж за мен. Под 30 минути няма никакъв шанс да мина  Whistling

# 1 098
  • София
  • Мнения: 12 011
пясъчен часовник да си измервам 2 минути  за миене  Laughing
Две минути. Това е някакъв мираж за мен. Под 30 минути няма никакъв шанс да мина  Whistling
Shocked
30 минути???
Какво толкова правиш през това време?

# 1 099
  • Мнения: 448
2 минути за всичко е абсурд ! На мен ми обясниха, че се започва с моята нормална четка, после четката за брекети/там, където има брекети/, интерденталната четка, конеца и накрая евентуално вода за уста /водата само веднъж на ден/. Всичко ми е общо 15-20мин. на челюст /добре, че засега имам брекети само на едната/. Вече си зададох всичките въпроси, и глупавите даже  Mr. Green и ми е по-спокойно. След течности не е нужно да се мия, но след каквото и да е хранене трябва, дори да съм навън - поне паста и четка. А за конеца ми казаха по възможност винаги когато съм вкъщи, дори това да значи 3 пъти на ден. Спрях да съжалявам, че съм с метални, предпочитам нещата да стават по-бързо, защото така или иначе 2 години не ми мърдат. Дано не е повече. Sad

# 1 100
  • Мнения: 2 362
Може би е 2 минути на челюст или пък 2 минути с всяка четка  Thinking Точно това вчера забравих да попитам,но ми каза по същия начин- след всяко ядене да се мия с всичките четки/имам и интердентална,нея я забравих в горния списък/.Още ми е малко странно и не мога да свикна,но все пак ми е първи ден  Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 16:07 от borislava_

# 1 101
  • Мнения: X
Хоп и аз при вас Simple Smile От една седмица съм с брекети на долните зъби (In-Ovation - керамични); на горните ще ми ги слагат след 1 месец (там ще са от вътрешната страна - пустата му суета ...).  Като цяло не съм имала големи болки, първите два дни ми се искаше да ги махна, защото ужасно ме дразнеха, но здравият разум и суетата надделяха (хаха).   Очаква се да ги нося 2 години, но аз тая надежда, че ще е по-кратко ...

2 минути мисля, че е само за нормалното чистене с четка.  Днес засичах - 10 минути - чистене с четка, четчица за брекети, флос (конец) и вода.  Като ми сложат и горните очаквам времето за почистване да се удължи малко. 

Восък и аз препоръчвам с две ръце - засега си го слагам всяка вечер/нощ и определено помага.

Успех на всички тръгнали по пътя към красива и здрава усмивка  Hug

# 1 102
  • Мнения: 448
Mamma Mil, честито и на теб ! Много уважавам хората, които имат смелостта да си сложат брекети, особено след като знам, че пътят е много труден и дълъг. Но си заслужава жертвата!
Според мен тия пясъчни часовници са предназначени най-вече за децата. Не мога да кажа, че трябва да е 2 мин. на четка, защото всъщност с четките съм доста по-бърза, отколкото с конеца - именно заради него стават 15мин. на челюст.
Восък слагах първите дни, вече свикнах и не ми е нужен. Сигурно ще слагам пак чак когато ми поставят и долните брекети.

# 1 103
  • Мнения: 322
Хоп и аз при вас Simple Smile От една седмица съм с брекети на долните зъби (In-Ovation - керамични); на горните ще ми ги слагат след 1 месец (там ще са от вътрешната страна - пустата му суета ...).

При мен горните въобще не се забелязва (устната ги покрива при говор) за разлика от долните ми, които си лъсват  Embarassed  Peace (с естетични съм)

# 1 104
  • Мнения: 448
При мен горните въобще не се забелязва (устната ги покрива при говор) за разлика от долните ми, които си лъсват  Embarassed  Peace (с естетични съм)
При мен пък е обратното - горните се виждат когато говоря, а долните едва ли ще се забелязват.  Simple Smile

# 1 105
  • Мнения: X
Хоп и аз при вас Simple Smile От една седмица съм с брекети на долните зъби (In-Ovation - керамични); на горните ще ми ги слагат след 1 месец (там ще са от вътрешната страна - пустата му суета ...).

При мен горните въобще не се забелязва (устната ги покрива при говор) за разлика от долните ми, които си лъсват  Embarassed  Peace (с естетични съм)
Не ме отчайвай Sad , толкова съм доволна,че горните изобщо не ми се забелязват, а долу ще съм с метални  Tired

# 1 106
  • Мнения: 322
Хоп и аз при вас Simple Smile От една седмица съм с брекети на долните зъби (In-Ovation - керамични); на горните ще ми ги слагат след 1 месец (там ще са от вътрешната страна - пустата му суета ...).

При мен горните въобще не се забелязва (устната ги покрива при говор) за разлика от долните ми, които си лъсват  Embarassed  Peace (с естетични съм)
Не ме отчайвай Sad , толкова съм доволна,че горните изобщо не ми се забелязват, а долу ще съм с метални  Tired

При теб може да не се виждат нито горе и нито долу   Praynig

# 1 107
  • Мнения: 448
Възможно е, особено ако имаш плътни устни. И сега можеш да разбереш- погледни се в огледалото докато говориш.  
Но защо ви е нужно да си го причинявате ? И аз си мислех да говоря леко, че да не се вижда и просто да се усмихвам със затворена уста, но се оказа, че каквото и да кажа, брекетите горе лъсват. dont
Вместо да страдате и да се чудите как да си нагласите устните докато говорите, (което всъщност ще ви направи смешни), просто приемете, че това е положението- да, ще се вижда, каквото и да правите. По-добре да изглеждате самоуверени, спокойни и зрели и да се усмихвате широко,  sun отколкото да се чудите как да се прикривате и да правите странни физиономии - така ще излъчвате ниско самочувствие и комплекси, а това не е във ваш интерес. Интелигентните хора ще ви се възхищават за трудната стъпка, която сте предприели и за тях ще изглеждате като човек, който държи на себе си и се уважава.

# 1 108
  • Мнения: 322
Интелигентните хора ще ви се възхищават за трудната стъпка, която сте предприели и за тях ще изглеждате като човек, който държи на себе си и се уважава.[/b]

Много добре казано  Peace
Аз имам чувството, че сега се усмихвам много по-широко от преди и когато разговарям с приятели изчаквам 10-15мин и естествено не ме забелязват аз се озъбвам и показвам (само един приятел за 6 месеца ме забеляза, но се оказа че и той е носил .... Явно е изкривен като мен и наблюдава  Joy) ... А най ме радва момента като говоря с някой непознат и случайно ме забележи по средата на диалога се "опулва" за момент  hahaha

# 1 109
  • Мнения: 2 362
И аз така ужасно се притеснявах в началото,че хората ще ме гледат само в зъбите  Confused Защото ежедневно работя с хора и няма как,ама честно казано и да гледат-какво??По-добре да гледат брекети ,отколкото криви зъби.При мен горе се забелязват като говоря,и аз разчитах,че устната ще ги закрива,ама не  Laughing И долу със сигурност също ще се забелязват,ноо в крайна сметка това е по-добрата стъпка,която правя за себе си.
Вечерта спах с восък и днес сутринта пак се налепих след като си измих зъбите.Засега не ме боли,усещам съвсем леко изтръпване,но е по-добре от вчера със сигурност  Simple Smile И честно,дори и не ми се яде,вчера хапнах малко кисело мляко.И най-вероятно наистина е ставало въпрос за 2 минути миене с обикновената четка и после с всичко останало по още колкото трябва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт