Сдружение Чарлз Дикенс в 145то Младост

  • 88 581
  • 501
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 607
Дори и учениците от СМГ ходят на уроци в седми клас. Лично познавам 2 деца, които ходеха на БЕЛ.

# 496
  • Мнения: 264
Дори и учениците от СМГ ходят на уроци в седми клас. Лично познавам 2 деца, които ходеха на БЕЛ.
Да, но не масово по 2та предмета.
Там знам какво е положението, но не може да сравнявате рвзултата на СМГ с това което се вижда за 145то, затова си помислих, че с подбрани деца без курс ги изкарват тези резултати.
Не искам да обидя никой просто не зная нищо за училището и разпитвам.

# 497
  • София
  • Мнения: 1 575
И да са подбрани децата, после нямат по 10 часа мат и бел на седмица, както в добрите частни например, или в СМГ по 11ч мат май беше. Там е разковничето. За добре усвоен материал са нужни повече часове, които се наваксввт с частни уроци. В 145 не предлагат 10ч бел и мат, а 10ч немски Joy

# 498
  • Мнения: 264
И да са подбрани децата, после нямат по 10 часа мат и бел на седмица, както в добрите частни например, или в СМГ по 11ч мат май беше. Там е разковничето. За добре усвоен материал са нужни повече часове, които се наваксввт с частни уроци. В 145 не предлагат 10ч бел и мат, а 10ч немски Joy
Да права сте, че трябва да са повече часовете които се отделят на тези предмети, но когато учителите са добри тези часове могат да се отделят в къщи. Частните уроци и курсовете са, за да ти обяснят наново, да попълваш пропуски, а не да се упражняваш.
Благодаря за споделената информация на всички.

# 499
  • София
  • Мнения: 12 266
Миналата година имах ученичка в 145-то в седми клас от Шилерската паралелка.
Беше записана на курс по БЕЛ, където така и не си допаднаха особено с преподавателката, но аз нямаше как да помагам там и пак беше по-добре само от училище подготовката.
По математика не е ходила на курс. В седми клас аз лично бях доволна от учителката в училище, но няма как за една година и с малко часове да се направят чудеса дори от добър учител. Поне моята дъщеря не е с математическо мислене, което ми беше ясно, но в пети клас се оказа, че подготовката и е почти нулева от училище. Тогава беше с друг учител по математика. Наложи се лятото да минем материала отново, в шести клас следахме изкъсо нещата през учебната година, а в седми още лятото прегледахме отгоре отгоре материала за седми клас, за да и е по-лесно през годината и да надгражда в седми клас. Не е ходила на уроци по математика, като за нейните възможности съм доволна от резултата и на НВО.
Другите и две по-големи сестри са в СМГ и наистина часовете и подготовката по мат са несравними с останалите училища, най-малкото заради големият брой часове, плюс учителите и домашните в интервала 5-7 клас. Не са ходили на курс по математика, но на фона на часовете и домашните, които имат от училище и които са много повече от това, което се предоставя в школите просто нямаше никакъв смисъл.
И те ходеха на курс по БЕЛ, за едната като застраховка, тъй като искаше да си продължи в СМГ, другата имаше нужда.

# 500
  • Мнения: 64
Здравейте!
Детето ни е прието в Шилер в 145то. Обмисляме и Чарлз Дикенс. Ще ми е от полза да споделите пресни впечатления за учебния процес и натовареността на децата, допълнителни дейности и като цяло средата в училище? Какво е нивото по МАТ и налагат ли се допълнителни уроци за кандидатстване в СМГ/НПМГ в 5кл?

Децата след ПГ кандидатстват ли отново за 1ви клас в 145то или автоматично преминават от ПГ в 1ви клас без класирания и изпити?

Благодаря предварително на включилите се с информация!

# 501
  • Мнения: 132
Никое училище не готви за НПМГ и СМГ, за там си трябва състезателна математика, която не се учи в училище и тази математика се учи на курсове.
За 1-ви клас се кандидатства отново в училището, като има вариант и да не влезете, ако нямате уседналост в района.

Здравейте!
Детето ни е прието в Шилер в 145то. Обмисляме и Чарлз Дикенс. Ще ми е от полза да споделите пресни впечатления за учебния процес и натовареността на децата, допълнителни дейности и като цяло средата в училище? Какво е нивото по МАТ и налагат ли се допълнителни уроци за кандидатстване в СМГ/НПМГ в 5кл?

Децата след ПГ кандидатстват ли отново за 1ви клас в 145то или автоматично преминават от ПГ в 1ви клас без класирания и изпити?

Благодаря предварително на включилите се с информация!

Общи условия

Активация на акаунт