БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 631
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 569
И аз не мога да качвам снимки, нямам кабел.

Пак не разбрах ... Да разбия белтъците със захарта с миксер, да станат на пяна и после да ги скложа на водна баня или да са на водна баня и тепърва да ги разбивам с миксера?

# 721
  • София
  • Мнения: 11 747
И аз не мога да качвам снимки, нямам кабел.

Пак не разбрах ... Да разбия белтъците със захарта с миксер, да станат на пяна и после да ги скложа на водна баня или да са на водна баня и тепърва да ги разбивам с миксера?
Слагаш белтъците /студени да са/ + захар + миксер и веднага във водната баня разбиваш на висока степен.  Трябва да станат лъскави, като сняг твърди. Да  разбереш дали са готови, когато ги разбиваш те някак си  започват да се отделят от съда и стават гъсти. Когато ги изсипваш в/у  сладкиш,  сами си падат. Това означава , че са стегнати и готови за работа.  Цялата процедура е за няколко минутки, не ги" пребивай" с миксера, ще се разводнят.  Peace

# 722
  • Мнения: 22 867
Преди доста време правих целувки от така приготвената смес, да не казвам, че половината я излапах с лъжичка, докато оформях целувките.

Слагаш тенджера на огъня да заври вода в нея и отгоре и купата в която ще разбиваш. По рецептата за 7-8 мин белтъчната смес се сгъстява. Аз не помня времето, но ще да е било някъде толкова, иначе щях да запомня, ако имаше нещо различно.
Другата дама с пастичките пише, че разбива на водната баня 4 мин на ниска скорост на миксера, 4 мин на висока скорост и още 4 мин без водната баня, т.е. купата е махната от тенджерата и е сложена на маса, плот.......ставало идеално. Пробвай някой път, докато не опиташ...... Grinning    bouquet

# 723
  • Мнения: 4 569
Благодаря ви за отговорите, момичета!  Hug  bouquet

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
И аз не мога да качвам снимки, нямам кабел.
Това е един от начините.  Flutter
Моят като се скрие и вадяяя... картата!  Simple Smile Та директно нея си точа. 

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Момичета как правите картофените кюфтенца , ей за поредна вечер ми се съсипаха  Laughing
Нищо не ми куца в хукнята само тези дразнещи кюфтета , и по рецепта съм правила и по мой метод , ей не стават и не стават  smile3538
Аз  овалвам набързо в брашно и после  направо пържа. В сместа като има яйце, то я стяга. Но не се пържат в много мазнина, даже на почти гол тиган, и ги обръщам с лопатката.

# 726
  • София
  • Мнения: 553
здравейте Hugможе ли идея за около килограм печурки  Praynig

# 727
# 728
  • София
  • Мнения: 11 747
здравейте Hugможе ли идея за около килограм печурки  Praynig
Оооо, толкова много неща има с гъби:
гъбена супа, свинско/телешко шпиковано печено с гъби, гъби с ориз, гъби запечени със синьо сирене...Не са толкова много  1 кг. На гъбите им върви и масло, повечко масло.  Peace

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
им върви и масло, повечко масло.  Peace
Пък Марчето ако питаш, на всичко върви масло и то повече масло.  Laughing
Не че не съм съгласна де, ама по принцип съм го намалила (от здравословна гледна точка).
Иначе мноооого обичам...  Като малка като ме пратеха да купя масло, прибирах се с половината от тогавашните пакетчета от 125г.  Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 11 747
им върви и масло, повечко масло.  Peace
Пък Марчето ако питаш, на всичко върви масло и то повече масло.  Laughing
Не че не съм съгласна де, ама по принцип съм го намалила (от здравословна гледна точка).
........
Моренке, ти си ще дойдеш там при нас и ще видиш , ама довечера... Naughty Heart Eyes

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Ааа днес съм си там ... с петлите още.  Laughing   Hug

# 732
  • Мнения: 1 883
Хайде и аз в групата на тези, на които не им стана майонезата.  Thinking Като водичка е. Сложих в хладилника, но нямам големи надежди да се оправи.
Според мен е от олиото.

И сега какво да я правя? Има горчица и жълтък в нея. Имам едно пилешко филе, дали нещо не може да се направи с двете?

# 733
  • Варна
  • Мнения: 10 806
На мен майонезата ми се получава, обаче, след едно разстройство по Нова година, вече се страхувам да правя с купени яйца. /може пък и инцидентно да е било, останалите нямаха проблем/.

# 734
  • Мнения: 1 883
На мен майонезата ми се получава, обаче, след едно разстройство по Нова година, вече се страхувам да правя с купени яйца. /може пък и инцидентно да е било, останалите нямаха проблем/.

На мен за първи път не ми се получава. Предполагам ,че е от олиото. Кауфландско е, беше на някаква промоция. Детето заяви ,че повече няма да взимаме от това олио, / той обожава майонеза/ Ще купувам днес , то се е видяло. Няма да ми ядат картофените кюфтета. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт