В българско село натриват бебета до 40 дни със сол!!!!

  • 3 125
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 032
Уф, не е само в селата тази простотия. В курса за бременни имаше едно момиче, което се оплака, че бабите настоявали като се роди бебето да го "осоляват като паламуд", за да не миришело. Кръстницата ми например е слагала и сол, и мляко, че и яйце във водата на синовете си, а е млада и уж интелигентна, съвременна жена... Да не обяснявам и аз какви войни водих за тази сол

# 16
  • Мнения: 3 663
толкоз им е акъла... ще осоляват...

ПП: само плс не смесвайте осоляването като паламуд  #Cussing out с чаената лъжица сол във ваната
разликата е от тука до не знам къде

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
E, това наистина бие всичките глупости, които съм чувала до сега  #Crazy
Аз съм чувала, че с бръснач се изстъргва част от кожата на гръбчето, за да не му мирише кожата.

П.П. Дано не се намери сега някой да ни каже, че се превземаме и това не е толкова шокиращо... Whistling

# 18
  • Мнения: 1 032
Солта изгаря, а бебешката кожа е толкова нежна, че дори и сол във водата може да причини доста вреди. Не мога да разбера как в цял свят не осоляват бебета, не им слагат нищо във водата и хората не миришат лошо. В края на краищата ако човек не поддържа добра хигиена, колкото и да е бил осоляван пак ще си мирише.

# 19
  • Мнения: 3 447
E, това наистина бие всичките глупости, които съм чувала до сега  #Crazy
Аз съм чувала, че с бръснач се изстъргва част от кожата на гръбчето, за да не му мирише кожата.

П.П. Дано не се намери сега някой да ни каже, че се превземаме и това не е толкова шокиращо... Whistling
Лара, тоя камък е в мойта градина явно, но не мисля, че може да се сравняват нещата. И дай да не разводняваме темата, че кой знае до къде ще я откараме Peace

# 20
  • Мнения: 1 031
В края на краищата ако човек не поддържа добра хигиена, колкото и да е бил осоляван пак ще си мирише.
newsm10
Ама човек с колко простотия може да се сблъска по тоя свят Banghead

# 21
  • Мнения: 140
И аз съм чувала за това,но мислех,че са отживелици,не мога да си представя,че и в наши дни може да има подобни обичаи.Наистина трябва да се вдигне шум по тази тема. #Cussing out

# 22
  • Мнения: 3 760
За подобни зверства трябва да има сурови наказания-и за този, който малтретира бебето, и за родителите!!!
 #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 577
Егаси,как така ???И защо се прави тази процедура??? newsm78 newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
Tака е по селата.И аз не можех да повярвам, но в селото на мъжа ми има семейство с бебе, на което не са му бити никакви ваксини, защото било юнак и нямало нужда, пък какво остава за някакво си осоляване.


Е, това + солта вече ме шокира да крайна степен. Тези хора не знаят ли, че живеем в 2006г.?!?!?!

# 25
  • Мнения: 574
Аз съм чувала,че дори им бръснат гръбчетата,за да премахнат отрицателната енергия и за да не плачат. Такива суеверия са недопустими през 21в.Това е меко казано зверско!!!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Какво ти бръснене, те ги режат на ивици ,че да им изтечала мръсната кръв.Тя била лоша и за това ревяли. И бабите викат "Ама да знаете как се успокои дятито!!". Ами то е загубило кръв, ревало с цяло гърло и как нама да се успокои- то е каталясало. Моят баща е с цял гръб нарязан като на ренде от много акъл на бабишкерите.

# 26
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз съм чувала,че дори им бръснат гръбчетата,за да премахнат отрицателната енергия и за да не плачат. Такива суеверия са недопустими през 21в.Това е меко казано зверско!!!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Какво ти бръснене, те ги режат на ивици ,че да им изтечала мръсната кръв.Тя била лоша и за това ревяли. И бабите викат "Ама да знаете как се успокои дятито!!". Ами то е загубило кръв, ревало с цяло гърло и как нама да се успокои- то е каталясало. Моят баща е с цял гръб нарязан като на ренде от много акъл на бабишкерите.
Незнам....нямам думи, не мога да повярвам на очите си направо. #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 237
Аз съм чувала,че дори им бръснат гръбчетата,за да премахнат отрицателната енергия и за да не плачат. Такива суеверия са недопустими през 21в.Това е меко казано зверско!!!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Какво ти бръснене, те ги режат на ивици ,че да им изтечала мръсната кръв.Тя била лоша и за това ревяли. И бабите викат "Ама да знаете как се успокои дятито!!". Ами то е загубило кръв, ревало с цяло гърло и как нама да се успокои- то е каталясало. Моят баща е с цял гръб нарязан като на ренде от много акъл на бабишкерите.
Направо съм потресена!!!Нямам думи!!! #Shocked smile3556 Scream

# 28
  • Мнения: 115
Male tezi obi4ai sa ybiistveni.Trqbva da se zabranqt sas zakon!!!

# 29
  • Мнения: 574
Те ще вземат да ги забранят и ще се появят "Сектата на соления човек " на "Чистата кръв " и т.н.
Вари го печи го лайно ли е такова си остава. Извинявам се мами ако съм ви обидила.

Общи условия

Активация на акаунт