Точкова диета 11

  • 105 465
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз съм сравнително от скоро на тази диета, но съм на мнение че целта и е балансирано, здравословно хранене.
Ако спрете плодовете и въглехидратите и се наблегне на протеини гарантирано се отслабва. Но на каква цена, а и какъв е резултата като се премине, дори и плавно, към нормално хранене?
Пиша ви всичко това, защото съм била на диетата на Дюкан и ефекта е поразителен. Но ако не спазвате диетата цял живот килограмите, или поне част от тях, се връщат. Не искам да дискутирам Дюкан, защото това не е тема за тази диета. Само ви споделям моя опит и моето мнение.
Като пак казвам, че не отричам ефекта при консумацията само на протеини и белтъчини  Peace!

# 91
  • Мнения: 4 393
Защо да е трудно? Въпрос на настройка е. Аз си признавам, че дори и не се сещам за въглехидрати, имайки предвид, че и няма много изкушаващи плодове в момента. Не знам юни месец, като станат черешите какво ще правя, но дотогава има време.
Мен ме притеснява, че нямам много добри резултати и затова прецених, че ще намаля мазнините до минимум, както и салатите.

# 92
  • в колонките
  • Мнения: 510
Защо да е трудно? Въпрос на настройка е. Аз си признавам, че дори и не се сещам за въглехидрати, имайки предвид, че и няма много изкушаващи плодове в момента. Не знам юни месец, като станат черешите какво ще правя, но дотогава има време.
Мен ме притеснява, че нямам много добри резултати и затова прецених, че ще намаля мазнините до минимум, както и салатите.
     
       newsm10 , напълно съм съгласна с теб, мила. Преди известно време имах здравословен проблем и съветът на лекуващият ми лекар бе да прибавя мазнини към менюто си. Аз ненавиждам тлъсточите,  от мазните меса ми се драйфа, но съветът му беше да си ям постни меса, прибавяйки краве масло ( което понасям), или зехтин.
   Следя темата, защото имам две книги на Аткинс, от който произлиза и тази диета. Даже в едната има и примерни дневни менюта, които не съм ползвала, не ми допадат,  Laughing. В неделя винаги се храня въглехидратно , но от оризът имам хем подувания, хем големи плюсчета та не го любя по този повод. Грах, картоф, леща , или макаронени производни хапвам , но само веднаж седмично. Много зеленини ям, за България може и да е странно, но се храня с различни треви, които варя на салата, или пък на ядене с месо като фрикасе. Диетата е много разнообразна, не омръзва, човек по този начин може цял живот да се храни. Рибата е на висока почит в менюто ми- прясна средиземноморска, запечена с лимон, риган и зехтин - нЕма такава вкусотия,  Laughing. Пуевко филе също често ям, но сега му слагам и краве масло, Laughing. Авокадо прибавяйте към салатите, отлично е, Peace
    Аз в същност нямам килограми за сваляне, но трябва да си поддържам теглото,че съм диабетик тип 2 и преди години бях достигнала до 98 кг,  Mr. Green. 62- 63кг поддържам от няколко години при ръст 176, отлично се чувствам на тези килограми.
      Обожавам плодовете, хапвам по един всеки късен следобед, или след вечеря, но през денят не ям абсолютно нищо, освен кафе,  Laughing. От много години съм така, не ям през денят.
      ДариииHug, когато се започва дадена диета се чете какви са нейните изисквания, ако може е най-добре да се прочете и книгата. И след това , ако ти допада я почваш,  Peace. Ти ако имаш да сваляш малко килограми до сега си можела да ги свалиш, ограничавайки въглехидратите, Peace. Или намаляваш  количеството храна, или намаляваш въглените, ако искаш да отслабнеш. Изключи млеката, не сирената за седмица, хапвай за закуска по няколко яйца, вместо това, с което до сега си се хранила и ще се увериш самата, че резултата няма да закъснее. Само за седмица поне опитай,  Hug
    Аз снощи бях на ципура във фурна и салата от бланширани броколи с лимон и зехтин. Плод не съм яла. За днес не съм измислила, но ще е някаква мръФка със салата зелена микс от айсберг, рукола, спанак, радичо и др. треви.
     Приятна събота на всички,   bouquet

# 93
  • Мнения: 4 393
Ох, не издържах и минах през Лидл за любимия ми бекон и пушен кашкавал  Embarassed
Но само това за днес - 150 г бекон и 300 г пушен кашкавал, който съдържа 0,2 въгл. на сто грама, така че съм съвсем в точките днес. А, и две кафета с мляко.

# 94
  • в колонките
  • Мнения: 510
Отлично ти е менюто, инсп.ГаджетHug, съвсем по режима.Продължавай без изчервяване,  Laughing . Аз пека във фурната мръвка, стояла няколко часа в лимонов сок, риган, съвсем малко соев сос ( за вкус) и горчица. Мирише много апетитно, салатата е готова, нарязах и малко червено цвекло , което съвсем не е по режима, но наистина е само за цвят,  Heart Eyes.
   За пред тв-то ако ми се дояде по-късно може няколко орехови ядки да унощожа,  Laughing. Днес на две кафета без захар ( никога не я слагам в кафе и чай), малко ми е водата обаче за денят, което не е добре. Ще се помъча и с нея до като си легна,  Laughing
     Хубава вечер на всички, пишете си менютата, ако желаете. Така се дават и идеи , ако някоя се затруднява,   bouquet

# 95
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Въглехидрати по принцип не ям особенно. Не само сега. Винаги съм ги ограничавала до минимум. Сладкото не ме влече. Е, понякога ми се яде та чак ми се плаче, но хубавото е че се случва рядко. Виж всичко тестяно обожавам, но от години се органичавам и почти не консумирам. Така, че само органичаване на въглехидрати вече не действа при мен.
Количествата които консумирам също не са големи, но явно годините си оказват влияние. ЕГН какво да се прави  Simple Smile! Това е причината поради която реших да мина на този режим за хранене.
Млечни консумирам основно с кафето. Да ми се събират 100 мл. на ден в кафето. Обичам кафе, а и като ставам сутрин в 5.30 и си лягам около 23,30  без 4 - 5 кафета на ден трудно изкарвам. Опитвала съм да намаля кафето и да карам само на зелен чай, но за мой срам почти заспах на работна среща  Embarassed.
Аз днес го пиша мръсен ден, защото бяхме на гости и хапнах доста домашно печени фъстъци. Държах, държах, но накрая се предадох. Обичам фъстъци  Embarassed!
Но продължавам без да се отказвам  Peace!
Няма да си пиша менюто въпреки че преди фъстъците въобще не беше зле  Peace!

# 96
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 753
Хайде момичета на отчет -от 4 дена не сте писали . Аз продължавам да си се мъча с тея 2 кила -нещат да се махат и това си е -чакам да ми свърши цикъла да видя какво ще покаже кантара -чувствам се сега подута-вода ли задържам -какво става не знам . Иначе с чайчето което пия вечерно време всичко е наред на други ден до обяд два пъти съм посетила ОО ама корема неще да ми спъхне и това си е . Хапвам в рамките на точките - по 2 кисели ябълки на ден -имам една салата и другото е по малко кашкавал.колбас или кренвирш -това е

Хайде момичета вие сте  Peace

# 97
  • Мнения: 4 393
Ами и аз да мина на отчет.  Heart Eyes
В неделя направих първия си мръсен ден. Не исках, но така се получи. Хапнах около 80 г пържена царевица и 1/2 филийка хляб. Много ме е яд, но имахме гости и правих хляб в хлебопекарната и като ми замириса...не знам защо така се изложих. Както и да е, успокоявам се, че иначе пък съм супер стриктна. В повечето дни правя до 30 точки, но ми се случва и да ги докарам точно до 40-45 точки.
Добре се чувствам иначе, режимът не ми тежи, така че все ще го докарам до някакъв резултат, рано или късно. Дано да е рано.

# 98
  • в колонките
  • Мнения: 510
  И аз вчера си развалих режима,  Cry. Правих сладко от лимонови кори и мармалад от лимони. Опитвах ги бая пъти до като ги улуча ( за първи път ги правя ) и тази сутрин плюс от 600 гр. ме зарадва,  Mr. Green. Днес съм на протеинов ден, даже и салата няма да ям,  Naughty
   Отслабващ ден на всички ,   bouquet

# 99
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 753
да бутна малко темичката напред. Момичета пак се загубихте. На мен вече ми свърши цикъла и се чувствам по-спъхнала -кантара показва -600гр. Пак е нещо- доволна съм-дано новата седмица вървя надолу ,въпреки че с тези празници -се все на някъде и се забранени неща се хапват-но гледам да хапна мъничко . Хайде момичета -вие как сте , някакво раздвижване при вас има ли ?

# 100
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз съм си на все същите кг. Преди празниците бях твърдо - 1 кг., но въпреки че съм абсолютно в точките кантара днес показва друго  Shocked! И пак съм в изходно положение. Може и да е времено. Надявам се!
Мисля да постя от утре, но ми е ясно че ще ми е много трудно да стоя в точките. Утре сутрин ще видя какво ще измисля!

# 101
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Все пак реших да постя. Ще видим до кога ще издържа!
За днес си бях решила да не ям нищо, но малко се издъних и даже съм отгоре Embarassed!
Все пак за днес:
2 чаши изцеден сок от портокали - 40 т.
малко настъргани моркови - 5 т.
малко киви - 2 т.

Общо 47 т.

Да видим от утре как ще съм с точките!

# 102
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета! Heart Eyes
Аз имах някои мн сериозни проблеми и ми се наложи да пия хормонални хапчета и оттам за две седмици от 55кг станах 59 (аз съм  и пред МЦ де, позакъснява ми с 3-4 дни,та и на  това отдавам 1-1,5кг ) , но от два дни съм мн стриктна ии всичко е в норма Simple Smile)
Последните два дни хапвам по 2 яйца и пилешко месо и резултатът е на лице - вече съм 58,000 Simple Smile  Praynig смятам да продължа супер строго, за да може след около две седмици да съм си 54кг Simple Smile
Точен отчет за днес :
към 13ч - две кюфтенца
в 18ч  - 1 пил.бутче
и към 21ч може да хапна 2 яйчица Simple Smile

# 103
  • в колонките
  • Мнения: 510
  Тити93Hug, отлично меню. Аз имах три чийт дни, заради празниците,  Mr. Green. От днес пак редовна,  Laughing.  Кюфтета пържени, салата от печени на грил тигана бейби тиквички и патладжан,  и мариновани с лимонов сок, малко балсамико, зехтин и чесън. Две-три ядки орех за пред тв-то,  Wink
   Хубава вечер на всички,   bouquet

# 104
  • Мнения: 46
Тук съм, тук съм.... Задъхах се да Ви гоня Simple Smile Не, че сте се разплакали за мен Simple Smile Grinning Връщам се да чета. Хував ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт