Сняг навън вали ОКТОМВРИйче зимен сън не спи

  • 58 016
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 270
palica 14 дни прекарани в болница заради бронхеолит..не ме се разправя ooooh!
Инхалации на водна баня ли имаш в предвид? Късно е вече ако диагнозата е сигурна, не се мъчете.
Мен тогава ме накараха да си купя инхалатор и в нас правихме инхалации, но  слагахме и Вентолин.
Уговори с докторите ако може само инхалациите да правите в болницата без да стоите.

# 91
  • Мнения: 1 359
palica Наше приятелски детенце преди коледа изкара бронхеолит. Предложиха им ( както каза Фуста ) да ходят до болницата само за антибиотика и инхалациите(май  newsm78).  2 седмици се лекуваха , а след това още месец се пазиха много . Бабини илачи опитваха, но нищо не помагаше  Sad  Мога да разпитам малко по-късно ( като свършат работа) за илачи, лекарства и доктори ( ако те интересува).   Thinking

# 92
  • София
  • Мнения: 1 970
Рали, пневмонията и бронхиолита не са шега работа, по-добре да сте в болница и под наблюдение известно време, за нейно добро ще е. Обикновено прием на АБ през устата не е достатъчен и се налага да се бият инжекции или дори да се включи система. А на какво лечение е в момента и вдига ли Т? Дано да се оправи по-бързо  Hug

# 93
  • Мнения: 1 203
palica подкрепям момичетата по-горе. Знам колко е зле в болница, но понякога се налага  Confused
Грипа сега е много лош и лесно ставал пневмония, а ако отдавна е болна по-добре да се оправи детето па макар и в болница. Знам, че ще е стрес и за двете ви, нооо ... Успех и кураж  Hug

# 94
  • Мнения: 87
Пие АБ, правя и инхалация с Вентолин,  пие един сироп за дробовете и противоалергичен препарат.  Струвам ми се че трябва още нещо да правим сякаш това не  е достатъчно. Иначе утре имам час при докторката.

Благодаря на всички   за информацията. И сега много ме е яд, защото ако и беше дала личната на време АБ сигурно нямаше да стигнем до тук а тя е тъпка с едни други гадости. Според специалиста тя е лекувала малката погрешно.
Забравих да напиша, че вдига температура.

# 95
  • Мнения: 168
Рали, бързо оздравяване и кураж! И аз мисля,  че е по-добре да сте в болница, за да сте под наблюдение, но разбира се ти ще си прецениш най-добре. Иначе, ако  има кой да поставя антибиотика например с абокат и вкъщи пак е вариант. Инхалациите също са задължителни, даже може и доста често. Нали каката ми беше с астма, та като сме лежали в болница сме правили инхалации с вентолин на 3 часа през цялото денонощие. Има ефект, но трябва консултация с лекар.  Hug

# 96
  • Мнения: 353
Рали,ние миналата година точно преди Великден ни приеха в болницата и малкия беше с бронхиолит. Голямо мъчение беше с тези чаршафи да го увиваме за да се смъкне температурата. Просто като си спомня.... Лекарките все казваха различно. Едната вика подобрява се,другата пък вика не. Добре,че имаме познат доктор приятел на семейството,който поговори с тях за състоянието на малкия. От тогава пък ме гледаха по друг начин... Адски отвратително беше в отделението. 10 дена бяхме там...на антибиотици,на системи. Слава богу че малкия се оправи и дано вече да не ни се налага да влизаме в болница Praynig По добре там да го лекуват,пък и под наблюдение е най добре. Момичета да ви попитам Дентокинд ли използвате при никнене на зъбките или нещо друго??? Щото при нас три зъба наведнъж са леко прорязали...

# 97
  • Мнения: 168
Аз давам Дентокинд по 3 таблетки дневно, всеки ден, защото разбрах, че трябва да има натрупване. Мисля, че има ефект, защото последните зъби ги изкара доста по-спокойна.

# 98
  • Мнения: 100
От няколко месеца вече не давам Дентокинд, а мажа венчетата с Калгел. Това със сигурност я облекчава, че сега ни е голяма мъка.

Рали, дано малката се оправи по-бързо и ви се размине влизането в болница.  Hug

Аз да се похваля, че най-после отбих Елина. Не ми се искаше, но пък стига толкова, а и много стабилно започна да ме хапе и вече не издържах!

# 99
  • Мнения: 168
Аз да се похваля, че най-после отбих Елина. Не ми се искаше, но пък стига толкова, а и много стабилно започна да ме хапе и вече не издържах!
Браво, ако искаш сподели опит, че ми предстои  Praynig

# 100
  • Мнения: 1 359
Just a Dreamer разкажи, разкажи!  Grinning  А мляко някакво даваш ли?  newsm78  Аз все с моите съмнения и притеснения..

# 101
  • Мнения: 122
tinna_st, преди няколко седмици, Теди го нападнаха и четирите първи кътника- голяма мъка!!! Та лекарката ми каза Генгигел и МИГ. Останах много доволна. Също ми препоръча Дентокинд, но изрично каза, че трябва да се взима поне 5-6 дена за дас е усети ефект(тя късметче ти е написала де, че е с натрупване). Трите вече избиха, четвъртия е на път и бих казала, че е много спокоен вече...

# 102
  • Мнения: 100
Ами ние от доста време се кърмихме само по 1-2 пъти на ден. А и, като цяло тя не търсеше особено гърда. И нещата станаха плавно и леко за двете ни. Е, днес сутринта май си поиска цицата ама не и дадох. Вечер, ако плаче, заради зъбите давам вода и се гушкаме за кратко. Мислех, че гърдите ми ще се подуят и заболят, но няма нищо такова. Явно кърмата ми е била на привършване.
Давам АМ само вечер преди сън. Иначе през деня яде сирене, масълце, понякога кисело мляко с плод..  дано са и достатъчни млечните.

# 103
  • Мнения: 12
Ау Рали, съчувствам  Hug Сигурна съм, че ще вземете най-правилното решение, бързо и леко оздравяване на Криста!

Ние сме добре, не на 100%, но само остана понакашлянето и запушения нос, но е толкова слабо, че все се чудя - мина ли му, не му ли мина, а днес след 30секунден, сигурно, разговор с педиатърката, му изписа Биокс Тими сироп и Гентазол, което са капки за очи  Thinking И сега чета из нета, че е честа практика да изписват такива, заради антибактериалното действие, обаче в нашия случай не знам изобщо дали е удачно  newsm78

Джъст, Бравос  Simple Smile

Фортуна, направих от твоите бисквити с овесени ядки, обаче като че ли нещо и липсва на тази рецепта, или нарочно е така, да става за бебешори? Иначе се изядоха Simple Smile

Кошара имаме дървена, много хубава, но той спи на спалнята  Banghead

Специално за контактите и хапането, и съм се карала, и съм пошляпвала, ефект нулев, единствено сега като му изръмжа се маха бързо от там..обаче ако ме няма в стаята, съм сигурна, че ще ги пипа...

# 104
  • София
  • Мнения: 3 789
Рали, колкото и гадно да звучи, престой в болницата за наблюдение и лечение е най-добрият вариант. Това са много коварни състояния, трябва да сте абсолютно сигурни, че всичко се е изчистило, а не да прибягвате до домашно лечение. Стискам палци Криста да се оправи максимално бързо  Praynig Hug

Зари изкара още два горни кътника, онази вечер имаше 20-тина минути капризи и рев, след което легна и заспа и това беше  Simple Smile Ползваме само "Бочко" за зъбки, нищо друго не давам.

С "Калгел" бих имала едно наум, защото съдържа лидокаин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт