Мигрена

  • 1 008
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Направих темата за майките на децата, които имат мигрена. Нека споделяме мнения и опит относно този вид главоболие.

# 1
  • Мнения: 2 140
Нямам дете с мигрена, но самата аз имам мигрена от дете, така че ще следя Simple Smile

# 2
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Незнам дали знаете, но прояванта на мигрена в ранна детска възраст може да е съпроводена с много различни симптоми от стандартното главоболие. Например пароксизмален тортиколис, пароксизмално вертиго, абдоминална мигрена, циклично повръщане и още 2-3 вида, които с течение на времето преминават в една или друга форма докато в пубертета се установи стандартното мигренозно главоболие.
Имам дъщеричка на 2 г. и половина с пароксизмален тортиколис преминаващ в пароксизмално вертиго. От дву месечна възраст детето заемаше необичайни пози на телцето си, като се извиваше под формата на банан. С течение на времето тези епизоди се променяха като започна да изкривява само главичката си на различни посоки. След прохождането й по време на такъв пристъп тя не можеше да ходи нито да седи и повръщаше.
Беше й назначена терапия с антиконвулсанти която аз отказах да приложа.
Пристъпите вече са много по-редки и по-кратки от преди, но все пак с течение на времето се наложи да започнеме въпросният медикамент, тъй като тя отключи и епилепсия, която според всички невролози не е свързана с детската мигрена, а е просто лош късмет.
В момента има и пристъпи на пароксизмалния тортиколис и епилептични.  Sad

# 3
  • Мнения: 2 140
Моите детски пристъпи започнаха с повръщане и до ден днешен при тежки кризи имам такива проблеми.

# 4
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
П.С Аз също съм с мигрена и епилипсия.

# 5
  • Мнения: 2 140
При мен баба ми беше с мигрена - често срещано е да е наследствена.

# 6
  • София
  • Мнения: 168
Дъщеря ми е с мигрена, така че ще следя темата.
Откриха и я преди месец, на 15 години е, получи силен пристъп на главоболие, което не минаваше след прием на лекарства, и след изследвания ни казаха, че е мигрена. Предписаха ни Нурофен и Хексалгин.

Общи условия

Активация на акаунт