ЯНУАРЧЕТА благословени, добре дошли в "родени"! :) Тема 20

  • 30 687
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 97
Прииивет! smile3535

Записвам се и аз, да не изостана, пък после ще се разписвам подробно, че бяхме днес на разходка и съм капнала, а моя синковец се дере нещо. Стачкува!

Панди, страхотна тема! Сърдечно благодаря! Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 619
Виждам,че говорите за спорт. Аз вече започнах в къщи. Разтягане,махове с краката и релакс с малко йога вдишвания. Вчера ми беше за първи път и днес съм с адска мускулна треска. Оставих почивка днес,утре пак. Да ви кажа тази бременност ме върна в първи клас. Аз съм класическа балерина ( не танцувам усилено от няколко години,но поддържам форма).Сега имам чувството че започвам от начало- на ново разтягам сухожилия и активирам мускулатура. Докторката ми каза да изчакам до 3-тия месец с упражненията,но мен не ме свърта. Имам да свалям още 8кг. от общо 20кг.и да прибирам още малко корема,но факта,че нямам отново дрехи за обличане ме подлудява. На лято трябва да сме топ.....Така,че момичета трябва да стягаме дупетата.... smile3505  animal085  Въпреки,че работата в къщи си е  жив фитнес.... newsm79 1ironing wash hang 1dishes newsm55 knit  ylinfant smile3504

# 32
  • Близо до морето (200 м)
  • Мнения: 10
Панди - голямо благодаря за темата!!!  HugНа Зеленкото - мерси за полезната информация!  Hug

Днес пак се разходихме малко - взехме кака от градина, че ММ трябваше да кара баткото на УНГ.
Преди това пък отидох най-накрая да взема акта за раждане. Все го забравях, в събота и неделя се присещах  Rolling Eyes Laughing

Росичка - браво за дългата разходка  Heart Eyes Кажи къде и как кърмиш/храниш Виви като сте на разходка?

ronkis - Ротарикса няма да го слагаме.

За спорта - респект, момичета  Peace Аз съм мега мързел в това отношение  Embarassed

DeniSlava86 - не се притеснявай, след две седмици почти няма да се сещаш за това, че си оперирана Simple Smile Hug

aneli_7, пъпки от претопляне моите дечица са имали по гърдите и горе на гръбчето. Минават много бързо.

# 33
  • Мнения: 1
Здравейте, мамчета! Simple Smile аз доста дълго само наблюдавах, но дойде време да се запиша отново! Нашето момченце се роди на 09.01.2014 ! Раждането беше нормално , но до въпросния ден не се знаеше дали ще мога да родя така или ще се наложи секцио! С изтекли води отидох при моят Док и той накрая даде зелена светлина за нормално раждане! От там директно в болницата и се оказа , че имам 5 см разкритие и контракции на всеки 2 минути. Та 2 часа по-късно бебето вече беше на  бял свят с размери 52см и 3400гр. Simple Smile  Много съм щастлива,че таткото присъства на раждането и дори преряза пъпната връв Simple Smile
Поздрави и страхотни пожелания за всички мами и малки сладки бебчета. Следя с интерес и преживявам с вас всеки трепет Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 669
За сега само букет за Пандичка   bouquet
По всички други теми - по-късно или утре, че сега се опитвам да изям последния крем карамел и няма как да пиша  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 89
Да се запиша и аз в темата. Благодарности на мамите, които отделят от времето си за оформлението на темата!
Бейбифейс - маз на Вишневски си е чудо и половина! Когато майка ми боледува от еризипел й правех лапи с тази маз и ужасните рани зараснаха без какъвто и да е белег. А тя беше с наистина ужасяващи рани! И при това ми ухае добре, но не знам на теб ще ти допадне ли миризмата. Малко е мазничко и трябва да се съобразиш с това обаче.
Аз вече искам да излизаме на разходка, че стоенето вкъщи ме изнервя вече. Възстанових се след раждането, Митака наддаде и видимо порасна. И двамата имаме достатъчно енергия, но ММ не ни пуска заради епидемията и снега /тук още не се е разтопил/.
Но смятам утре да поизлезем, за час из квартала, че днес малкия рева цял ден. Нека подиша малко свеж въздух!

# 36
  • Мнения: 30
Да се запиша и аз в темата. Благодарности на мамите, които отделят от времето си за оформлението на темата!
Бейбифейс - маз на Вишневски си е чудо и половина! Когато майка ми боледува от еризипел й правех лапи с тази маз и ужасните рани зараснаха без какъвто и да е белег. А тя беше с наистина ужасяващи рани! И при това ми ухае добре, но не знам на теб ще ти допадне ли миризмата. Малко е мазничко и трябва да се съобразиш с това обаче.
Аз вече искам да излизаме на разходка, че стоенето вкъщи ме изнервя вече. Възстанових се след раждането, Митака наддаде и видимо порасна. И двамата имаме достатъчно енергия, но ММ не ни пуска заради епидемията и снега /тук още не се е разтопил/.
Но смятам утре да поизлезем, за час из квартала, че днес малкия рева цял ден. Нека подиша малко свеж въздух!


Мархан,имам един поддръжник за Вишневски.Щом и ти си го ползвала,знаеш.Тея скъпите мазила нямат никакъв ефект.А как ми се излиза не е истина ама ....няма.И да си кажа честно колкото повече време минава все повече ме е страх да го изведа ,да не се разболее,дори на терасата не съм го изкарвала ама утре вече ще го направя,макар че от 3 седмици капка слънчице не е пеквала в тоя Ямбол,но така или иначе на 18. сме на консултация и ще му е стрес ми се струва ако не е имал досег с въздуха.
Блазе на всички,които вече се разхождат Simple Smile
За спорта-много искам да почвам с гимнастиката и коремните преси,но ме е страх да не насиля нещата ,а много държа на коремната си преса винаги е била перфектна по ген на мама Blush и с малко трениране ще вляза във форма.Не съм по фитнесите и затова си правя гимнастика вкъщи.

# 37
  • Мнения: 89
 Embarassed Предлагам да си направим групичка за взаимопомощ за отслабване и упражнения /вкъщи/. Поне аз имам нужда от емоционална подкрепа за да се справя, признавам!
Може ли да се пази диета докато кърмиш, питам още? Мислех за японската и после на Дюкан, че само си обещавам че ще внимавам с храната, а след това прегладнявам зверски след кърмене.  Embarassed
Мама Тодорова - преди да завали снега стигнахме до повече от час на слънце на терасата. Много му харесваше! Днес ММ не ме пусна да изляза с малкия из квартала, но утре ЩЕ, иска или не!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, Януарски мами! Приемате ли нови мами в отбора? Laughing
Редовно ви четях и следях в "Бъдещи майки", сега обаче реших да изляза от "нелегалност" и да се разпиша. Ще се радвам да споделяме заедно всички радости и тревоги ( Дай Боже да са малко и най-добре да ги няма), свързани с отглеждането на нашите бебоци.  bouquet

Да ви се представя: това ми е втората принцеса, както се вижда от подписа ми. Антония се роди на 02-01-2014г в 21'50, секцио, в Тина Киркова с мерки 50 см, 3,450кг. В реанимация бяхме легло до легло с една друга мама от тук, но ако реши - тя ще си каже коя е Laughing Flutter След това и в родилното си правехме компания, докато ни изписаха.

Кърмим се + добавка на АМ, т.к кърмата ми е малко като количество. Вода почти не давам. Откакто ни изписаха наддаде 900грама. Средно на ден за момента наддава с 30гр. Взех кантар под наем и я меря честичко ( някоя мама в старата тема се интересуваше, но цифрата, която беше посочила е просто убийствена #Crazy

Използваме хубавото време и сме навън, предимно около обяд. Ако има някоя мама в района на Красна поляна- ще се радвам да си правим компания.

Това е засега, обещавам да се включам редовно. В предишната темичка ( Родени Ноември 2008) пишехме редовно и се бяхме оформили страхотна групичка, с някои от мамите поддържаме близки отношения и до днес.

Пожелавам на всички ни да сме живи здрави и да си гледаме с лекота и усмивки бебоците!

# 39
  • Мнения: 0
Айде и ние в новата тема! страхотна е!
 
Днес и ние бяхме на разходка, времето е жестоко, нямам търпение да ги започнеме дългите разходки по парковете. Днес даже и за пикник на Витоша си мислех..

Коликите ни се усилват..лоша работа. Цяла нощ гърчене и будуване, чак в 6 сутринта заспа.
От днес трябва да започна да давам витамин Д, на кутията пише да го втърквам с пръст на вътрешната страна на бузата  newsm78 , вие така ли правите?
Иначе си хапва добре и от както й смених храната пълни памперса почти на всяко ядене, преди това беше голям зор.

Като чета колко сте оправни, как и с по две деца домакинствате, готвите, намирате време за всичко....много ви се радвам. Аз не съм готвила не си спомням от кога. ММ чисти къщата, аз само с дребното се занимавам. Още не мога да се окопитя и да се организирам.

Лека и много  Hug

# 40
  • Мнения: 198
Привет  Stop
Панди и Зелено човече - благодаря за хубавата тема   bouquet
Не съм от типа хора които говорят много (по-скоро действам) и няма да съм многословна.
Искам само да благодаря на всички за прекрасните 9 месеца в които споделяхме радости и тревоги. Дано и занапред да бъдем такъв задружен отбор майки и да си помагаме кой с каквото може.
Като че ли беше вчера когато вкарах ММ в 1 аптека в центъра на Банско да си купувам тест, макар предварително да знаех какъв ще е резултата. И ето вече с малко сладко бебче пиша в раздел "Родени"  Heart Eyes

Искам да попитам мамите със секцио. По принцип нямам проблем с операцията, но съм забелязала че ме боли само ако спя по корем. При вас така ли е?!? Има ли от какво да се тревожа?!?

И ще се разпиша утре по-подробно, че имахме гости и съм капнала  Crazy


П.С. От мамата пак са си играли с визията. Преди час не можех да вляза, а сега е с новата визия (а бях си го настроила на стария изглед  #2gunfire)

# 41
  • Мнения: 7 118
аз давам вит. Д, като капна капката върху биберона и я размажа там. Първият път я капнах директно в устата и повърнахме на фонтан ooooh!

от днес сме на Лефакс за коликите, комбинирам с Абоколикен (редувам ги), а сутрин давам и 5 капки Био гайа. Дано действат, че снощи се драхме 0т 22 до 2ч ooooh!, а през деня не плаче, но е неспокойна и не спи сама, само в слинга, а аз вече не си усещам гърба и врата, но търпя Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2
Запис.  Peace
Благодаря за темата и полезната информация на първа страница.

# 43
  • Мнения: 9
Ехеее, много ни е хубава темата бе сладкиши  Hug
  bouquet на Панди и Зеленкото да си я напълним само с хубавини!!!

Аз все исках да разкажа за нашите премеждия с кърменето в началото, ама то докато се окопитя и все не намирах време
Скрит текст:
Както ви казах, като се роди моя Гладок и след един час вече го сложихме на гърдата, потече коластрата и консултантката ме окуражи, че ще имам кърма, просто да го слагам на гърдата. Всичко хубаво, аз се зарадвах, през нощта ни преместиха в post natal отделението и кошмара почна, малкия стоеше непрекъснато в ръцете ми, а когато дойдеше време за ядене ставаше страшно, той неконтролируем от глад, дере се, върти главата, чак устата му посинява и аз цялата треперя и не знам какво да направя че да го накарам да захапе зърното и виках дежурната акушерка да помага, ако някой друг го сложи, захапваше гърдата и яде, ако аз обаче тръгна да го слагам - ЧУДО рев!!!
На другия ден пак така, даже ММ ако го постави на гърдата яде, обаче ако сме си само двамата не се получава. На третия ден вече треперех от напрежение, хванах го и викам: Детенце или ще захапеш като хората или гладен ще стоиш, търсих удобна позиция и за двамата и накрая станаха нещата, почна да си яде детето, даже не свали, ами си почна да наддава. Сега като се върна назад отчитам колко важни са били тези първи дни, как постоянното гушкане ни помогна и на двамата да се нагласим един към друг. И истински вярвам, че просто няма майка, която да няма мляко, в Бг много късно дават бебенцата или пък ги тъпчат с АМ още в болницата и ми е много мъчно за това. Затова мами с проблеми бъдете упорити, 100% с постоянство ще откриете удобната позиция за вас и вашите бебета  Hug
И аз голямо заключение направих, но просто споделям опит дано е полезен   bouquet

Абе има ли възможност моето бебе да няма още колики? Спи си милия, чат пат се пъне и почервенява, ама после резултата е пълен памперс, през нощта си спи, в общи линии, както Нури беше писала - плаче, когато има някаква нужда и плаче не по дълго от времето, когато му се обърне внимание на нуждата или бъде гушнат, т.е. има ли вариант при него коликите да са по леки или пък да започнат по късно?!?

И тук не дават на бебетата Вит.Д, аз пия 10мг дневно и ми казаха, че е достатъчно, за да си го усвоява от кърмата. Имам ли повод да се притеснявам?

 Hug на всички, че младежа се разбужда гладен  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 154

Искам да попитам мамите със секцио. По принцип нямам проблем с операцията, но съм забелязала че ме боли само ако спя по корем. При вас така ли е?!? Има ли от какво да се тревожа?!?

Ивичка, аз все още не мога да спя по корем (оперирана съм преди 10 дни). За сега съм само настрани, пробвах по корем, но ме дърпа и ме боли и ще изчакам още малко. Иначе операцията ми е изтръпнала и ме сърби и ми е много странно.
Някъде бях чела, че сте коментирали, че изтръпналото траело година - наистина ли цяла година ще усещам мястото все едно е чуждо?  newsm78

Iv Min^smile страхотно е, че такава помощ са ти оказали с кърменето. Радвам се, че се е получило при вас. Ние се кърмим, но още ми е трудно, тя все е гладна и докато си намерим позат е озверяла и се дере, а мен ме боли сърцето като я гледам как се напъва и плаче. А след 40 мин. висене на гърда и сукане след това пак е гладна и дохранвам с поне 30 мл АМ. Забавно е храненето, но поне наддава.

Лека от мен, след малко ще сменяме пампи и ще ядем Wink

Общи условия

Активация на акаунт