Детски електронни книги

  • 172 474
  • 497
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 211
Дано не се повтарям.
Има ли някъде "Под игото" от Библиотека за ученика?
Имаме оригинала, но на дъщеря ми й е много трудно да я чете. Разбрах, че тази била адаптирана и по-лесна за четене.

# 256
  • Мнения: 2 449
   Ура,намерих "Флорентина" - Джеймс Крюс. 1979г,на любимото ми издателство "Смехурко"  Весела.лека за четене ,а стиховете са много забавни... Wink  http://chitanka.info/text/29620-florentina 

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
С надеждата, че не повтарям...

Книга от харесвана от мен и щерката поредица и издателство:

клик

# 258
  • Мнения: 2 449
   Моренка,прекрасна книга  bouquet! Други от поредицата ,дали има някъде в електронен вариант?

# 259
  • Мнения: 11 818
И аз и се зарадвах! Hug Дано започнат да се появяват и други книжки от детските поредици на изд. Емас! Praynig

Чета "Трънски разкази. Балканска сюита", Петър Делчев, смятам, че е подходяща за по-големи деца, въздействащи са, не само историите, но и описанията, самия изказ.. Peace Има я в MailBooks.

# 260
  • Мнения: 2 096
Сиси, сигурна ли си, че са подходящи. За мен са твърде жестоки, но моето дете е още малко, не са ми толкова обективни критериите. На мен лично като голям човек, ми дойдоха втърде хард. А след единия разказ на Балканска сюита не спрях да рева цяла вечер. Тръски разкази може би имаш превид.

# 261
  • Мнения: 11 818
sky*, затова писах "по-големи деца", юноши по-скоро. Всъщност, аз сега ще започвам втората част, но си позволих препоръката, защото моя позната преди време сподели, че синът и също я е прочел и много му е харесала, мисля, че момчето и е на около 16 г., зависи и от детето, разбира се.

# 262
  • Мнения: 2 096
Изчакай да прочетеш Балканска сюита и сигурна съм ще се коригираш. По различни са от Трънските.

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
И аз ѝ се зрадвах на книжката, пък и за моята душа имаше, благодарение на читанка.   bouquet
Не съм срещала други на Емас електронно, тях имам амбицията да ги купуваме. Simple Smile
А Трънски разкази я беше чел големият син на Мариета, преди някой и друг месец. Не помня възрастта му, а и ми е бавен нетът и не мога да скокна набързо да погледна 1 ви пост.
Разбира се, най-вече си зависи от човек/дете за възприемането.

# 264
  • у дома
  • Мнения: 7 141

А Трънски разкази я беше чел големият син на Мариета, преди някой и друг месец. Не помня възрастта му, а и ми е бавен нетът и не мога да скокна набързо да погледна 1 ви пост.
Разбира се, най-вече си зависи от човек/дете за възприемането.
Завърши 7 клас-значи на 14 години  Peace

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
О, да, трябваше да се сетя, ама...  Crazy

# 266
  • Мнения: 11 818
Да се похваля и тук, че дъщеря ми се сдоби вече със собствен четец, много е щастлива и сваля и качва книжки на воля, иска всичко сама да си прави. Наблюдавайки я, докато си търси и харесва заглавия, видях книжката Луциан, Изабел Абеди, по анотацията съдя, че е за по-големи деца, но ще се радвам на впечатления?! Hug Дъщеря ми се впечатли от това изречение - "Имало едно време едно малко момиченце, което мечтаело с отворени очи през деня и не можело да спи през нощта. Когато ставало твърде късно за четене, момиченцето започвало да измисля собствени продължения на историите, докато умората не затваряла очите му.". И съответно иска да я прочете, но аз не съм сигурна дали ще е подходяща..

sky*, ще я довършвам по-натам, че сега сме на почивка и ми се чете нещо по-леко. Но да, сещам се и аз, че Мариета също беше споделила за нейния син, пак казвам, че си зависи от детето. Hug

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Още две книги от поредицата Goosebumps, но така са писали автора, че не са заедно с другите две...
Да се надяваме на още...

# 268
  • Мнения: 2
Ново в MailBooks:

Сънища наяве, Кольо Георгиев

За тийнейджърите:
Първа част на поредицата Делириум, Лорън Оливър
И трите книги от поредицата Джорджина Кинкейд на Ришел Мийдс
Перла в мидата, Алесандро д'Авения

Моята щерка лудна по този Делириум Rolling Eyes,но не я намирам на хартия Embarassed Praynig някой може ли да ми даде линк към електронен вариант.

# 269
  • София
  • Мнения: 12 229
Поредицата Хрониките на Спайдъруик подходящи ли са за девет годишни момичета? Едната близначка приключва с Хари Потър и ми се иска нещо друго, което да я запали да и предложа, тъй като от задължителните нищо не я привлече.
Сиси честит четец на дъщеря ти Simple Smile.
Едната близначка също получи нов киндъл пейпъруайт на рожденият си ден, дотогава беше със старият ми киндъл, другата е с нук. Уговорката беше, че старият киндъл ще отиде за малката, но вчера ми заяви, че си предпочита старият и не иска да го дава на сестра си, ако иска тя да вземе новият. Старият е без тъчскриин и с бутончета отстрани за прелистване, ще видим дали няма да размисли и какво ще правим с новият.

Общи условия

Активация на акаунт