Деца на 3-5 години, гледани вкъщи. Има ли такива?

  • 41 728
  • 822
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 9 690
Не знаех, че темата е за или против градината. Все пак до 5 г е въпрос на желание и възможности да си гледаш детето по определен начин.

# 811
  • Мнения: X
Да , бе да глупост- наясно ли си че като се тъпче с антибиотик , организма става мързелив и не гради толкова интезивно собствени антитела с/у инфекции и вируси, обясни защо в UK , дори и да им се молиш педиатри и доктори не дават антибиотик , броя на пръсти приема на антибиотик на моите деца . По отношение на храна в детска градина в Бг не мога да взема отношение , но не съм убедена че е толкова лоша - какво е менюто на децата сподели , моля те и какво му е менюто вкъщи, ако обичаш?
Аз ще напиша в следващия си пост менюто на децата за 4седмици и кои са тези други предположения против ДГ, Елена?
Твоето дете ходило ли е на БГ детска градина?
Аз съм живяла в Лондон и мога да твърдя че там всички обществени и други услуги  са в пъти по-организирани, контролирани, безопасни и осигуряващи удобството и спокойствието на потребителите, като се започне от транспорта до градините и училищата. За боледуванията и лекарствата, при Вас всички лекарства за деца до 18 г възраст са безплатни, още една грижа за децата на тази възраст, тука при тези мутирали бактерии и какво ли още не от градината, ако искам детето ми да се излекува, от предполагаема пнемония, не от сопол, трябва да дам 20 лв. за курс от 7 дни антибиотик и да купя още едно шише за да станат 10 дни, да купя сироп за 10 лв и дори някакви елементарни капки и т.н.т.е. мин 50 лв, да не говорим за частни консулации предвид липсата на уолк-ин клиники почивните дни. Не говоря за банлни инфекции, тук градините са наистина като лаборатории за обществено заразяване, и го казвам съвсем сериозно, и даже си мисля, че може да е наистина така, защото все пак за да е безплатно в Англия трябва някой да носи фармацията на гърба си друагде, както и е с евтините работници във Виетнам, за да купуват англичаните на безценица, а да работят за 6 паунда на час ...

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 16:06 от Анонимен

# 812
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Не знаех, че темата е за или против градината. Все пак до 5 г е въпрос на желание и възможности да си гледаш детето по определен начин.


Абсолютно! Peace

Аз също мислех,че темата е за майки,решили да гледат децата в къщи и да обменят опит и инфо за това.

# 813
  • Мнения: 2 156
И моите представи са такива, затова се включвам  Peace

Не мога да обобщавам, но за моето дете е факт, че когато ходи на градина постоянно се заразява и боледува, не се храни добре там, не се наспива, не прекарва достатъчно време навън.
Респективно, налага се да го гледаме вкъщи. А той изглежда предоволен от този вариант  Simple Smile

# 814
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ох, направете вече нова тема, да отмием последната страница спорове "за или против" детската градина. А ако искате да продължаваме, може да си направим или да се включим в подобна тема.

Аз искам да питам нещо...
според вас ако детето спи или ако детето не спи в детска градина има ли разлика откъм разболяване? Разсъждавам си тези дни и си мисля ( и чувствам), че ако детето стои само половин ден няма да е толкова болно, колкото ако стои цял ден. Някакси имам точно усещането, че докато спят най-много ги хваща, защото са отпуснати, близко едно до друго, в една стаичка, лягат уморени, запотени и заспиват трупясани...но може и да не е така  Crazy

Моята най-смела идея за градина е пролет 2015 и то пак в частната, с 10-15 деца. Не че не ги смесват реално де, като има р.д или час по нещо (музика и прочие)...и все пак.

# 815
  • Мнения: X
Ох, направете вече нова тема, да отмием последната страница спорове "за или против" детската градина. А ако искате да продължаваме, може да си направим или да се включим в подобна тема.

Аз искам да питам нещо...
според вас ако детето спи или ако детето не спи в детска градина има ли разлика откъм разболяване? Разсъждавам си тези дни и си мисля ( и чувствам), че ако детето стои само половин ден няма да е толкова болно, колкото ако стои цял ден. Някакси имам точно усещането, че докато спят най-много ги хваща, защото са отпуснати, близко едно до друго, в една стаичка, лягат уморени, запотени и заспиват трупясани...но може и да не е така  Crazy

Моята най-смела идея за градина е пролет 2015 и то пак в частната, с 10-15 деца. Не че не ги смесват реално де, като има р.д или час по нещо (музика и прочие)...и все пак.

Пак да кажа че съм Сесил  Peace
При нас нямаше разлика, есента първа група в държавната градина ходи цял ден, разболяваше  се на 3-4 дни, а в края на март, след като го спрях зимата, тръгна на половин ден с първи ден петък (уж да са отпаднали разболялите се в началото на седмицата), през уикенда беше ОК, в понеделник на обед го взех говорещ носово, тогава лекувахме задна хрема с антибиотични капки, следващото ходене пак на половин ден - започна да прочиства гърлото и прокашля в четвъртък сутринта, в събота вече беше с висока температура и раздираща кашлица. Сега започна пак на половин ден, на третия ден вечерта започна да хърка като спи и да преглъща някакъв секрет, сутринта уж беше добре и отиде на градина, като го взех на обед го напече, а той тогава киха от бебе, и изкиха зеления сопол. Д-р Пепеланов, пловдивски педиатър (има  лекции в нета), ми каза на прегледа тогава че че няма значение времето прекарано в такава среда, т.е. 1 ден или 5 минути, има значение дали има контакт с болно дете и до 72 часа от контакта се разбира дали се е разболял. Ако има по-добър здравен филтър и по-малко деца в частната градина на това ще се дължи разликата според мен.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 23:39 от Анонимен

# 816
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
благодаря...аз бях прочела и малко по-назад какво е казал, но нали имам и някакво чувство за детето си, може пък до обяд да е по-добре за нея. Не че съм се засилила да я дам цял ден, по-скоро ще си е половин ден..а и има вода да изтече до догодина  Laughing

сега новото ми 20  Laughing  : йордан йовчев ми препоръча една зала на гребната, където тренират малки деца, както той се изрази - не ги мъчим, ами дори си имат свободна програма. Даде ми и тел. номер на треньор, мисля, че се води това като цяло негова школа с треньори и се чудя кога да отидем, може пък да й хареса, като я знам как се чекне и какви шпагати прави ..дали ще е ок за зимата, ще ходя да разгледам и колко големи са децата  Flutter

# 817
  • Мнения: X
благодаря...аз бях прочела и малко по-назад какво е казал, но нали имам и някакво чувство за детето си, може пък до обяд да е по-добре за нея. Не че съм се засилила да я дам цял ден, по-скоро ще си е половин ден..а и има вода да изтече до догодина  Laughing

сега новото ми 20  Laughing  : йордан йовчев ми препоръча една зала на гребната, където тренират малки деца, както той се изрази - не ги мъчим, ами дори си имат свободна програма. Даде ми и тел. номер на треньор, мисля, че се води това като цяло негова школа с треньори и се чудя кога да отидем, може пък да й хареса, като я знам как се чекне и какви шпагати прави ..дали ще е ок за зимата, ще ходя да разгледам и колко големи са децата  Flutter


И аз мислех за спорт, но по-скоро плуване. Моят син е много кротък откъм катерене и акробатични изяви, сигурно на мен се е метнал, едно време си спомям как отказах категорично да прескачам коза в училище, не бях тровмава или дебела, но ми се струваше много нелогично да правя такива "рискови" неща  Mr. Green

# 818
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
хаха, е, да според изявите...
при нас има на кого да се метне, всички сме изявени аматьори в поне няколко спорта - колоездене, тенис, плуване, ски, баскетбол, бягане, катерене...активност да има  Laughing

Ох, Йордан Йовчев ме пита (беше вчера на закриване на велоден в плд) : Какво правите зимно време? И аз си глътнах езика, викам..нищо! Какво да го занимавам човека. Направо ...изкарах, че лежим и стоим на затворено и горкото ми дете слънце, дъжд и сняг не вижда   ooooh!

# 819
  • Мнения: X
Е да, сигурно така изглежда отстрани, но ние правим толкова неща всеки ден и не винаги планирано, трудно е да се опише или вкара в рамка. Докато в една градина с много деца наистина всичко трябва да е добре планирано, за да протичат заниманията спокойно и да се увлекат децата в заниманията. Общо взето разполагаме с всякакви играчки и материали, книжки за занимания и деня ни е обикновено закуска, образователно филмчета от рода на диего или уми зуми за разсънване, тоалет, свободни игри  Mr. Green как градински звучи, разходка/каране на колело, понякога с цел събиране на листа, да си купим маска за оцветяване, да намерим кутия за арт атак творчество ни или за реализиране на някоя идея от крокотак, важното е да има някаква макар и дребна цел, минаване през пързалките или парка, обед, въргаляне на спалнята с приказка, тихи занимания с бърборино или някоя от книгите с игри за детската градина, или рисуване, оцветяване, зависи за какво имаме настроение, отново разходка, прибиране и понякога месене на кифлички, бухтички или кекс, следобедна закуска, образователно филмче, посрещане на тати, който поема игровата част а аз подготовката за вечерята. Това ни е обикновения ден при който не ходим далеч и не сме набелязали нещо интересно, което да се случва другаде. Обикновено дебнем за събития и веднага сме там  Mr. Green Може да изглежда съвсем обикновен и не особено обогатяващ, но моето дете е спокойно и щастливо така, навън непрекъснато говори с хора, заиграва се на площадката, мисля че му е добре така.

# 820
  • Мнения: 1 136
Sparkles , моите деца не са посещавали бълг. ДГ и предварително отбелязах че нямам наблюдения , но честно не си представях да е толкова зле , все пак има органи които следят за храната и гледането на децата , но не бих коментирала вече. По темата все още съм убедена че детето трябва да опознае света без мама и тате по-отрано . Не мисля че се отразява лошо , моите деца са много по-самостоятелни от деца , които да гледани основно вкъщи.

# 821
  • Мнения: X
Sparkles , моите деца не са посещавали бълг. ДГ и предварително отбелязах че нямам наблюдения , но честно не си представях да е толкова зле , все пак има органи които следят за храната и гледането на децата , но не бих коментирала вече. По темата все още съм убедена че детето трябва да опознае света без мама и тате по-отрано . Не мисля че се отразява лошо , моите деца са много по-самостоятелни от деца , които да гледани основно вкъщи.
И аз не си представях че е толкова зле докато не започна  да посещава градина  Sad За съжаление всичко хванато оттам обикновено ни докарва до антибиотик, примерно от зелен сопол след 5 дни стигаме до налепи по сливиците или пък вирус който започва със суха кашлица и висока температура, две седмици опитваме без антибиотик, детето се раздира от кашлица, педиатърът го следи през ден на слушалка, аз чувам хрип с просто ухо, но пред нея не кашля и тя не чува нищо, накрая се разкашля в кабинета и тя се ужаси вика ама ти много страшно кашляш, даде клацид и на втория прием кашлицата спря, или пък сега, 10 дни се борим с едни зелени сополи инфекцията, вместо да мине слезе надолу, започна да поддържа температура, усъмниха се за пневмония и след клацид бързо се подобри. От него и ние с баща му се заразяваме и като знам как боледувах преди да имам дете, няма сравнение просто.

Иначе честно казано не съм си представяла да държа дете до 5 години в къщи. Добре че работя от дома ( в момента затова съм на компютъра) да не се чувствам ощетена и изнервена аз самата заради това свое решение.  Би ми било в пъти по-лесно да ползвам градината, но за себе си установих, че това не е надеждна услуга.

# 822
  • Мнения: X
Заповядайте в  новата  тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=805445.msg29271586#msg29271586

Извинявам се за неугледния вид но за първи път пускам нова тема  Embarassed

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 07:25 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт