злоядо бебе

  • 3 076
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 180
Според мен на шест месеца е нормално да пие мляко колкото си поиска като там може да пробваш със смяна на марката адаптирано или смяна на шишетата. Твърда храна при захранено на 4 месеца бебе 2 пъти на ден - зеленчуково пюре колкото желае /Габи редовно си хапваше и само 50-60 грама/ и каша като към нея може да добавяш плодово пюре. Може и плодово пюре като междинно хранене по няколко лъжички ако бебето желае. Пак ще повторя ако не желае не е фатално. Забрави за личната и следвай детето.  Бавно и внимателно въвеждай подходящи за възрастта храни. Габи за 9 месеца е качила 1 килограм, сега яде 3 пъти на ден твърда храна и хич не съм се притеснила

# 16
  • Мнения: 29
Няколко пъти сме сменяли млякото с надеждата, че някое ще и допадне и ще си го хапва с апетит, но уви.... сега сме на милу мил (той уж бил за злояди деца)

# 17
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Може на детето да не му харесва плодовото пюре. Опитай се да дадеш пюрето под друга форма, примерно с малко каша, а по-нататък с кисело мляко. Не очаквай, че бебе на 6 месеца лесно ще замени млечно хранене.
/моят син не искаше едни пл. пюрета заради бурканчето...
прояде добре чак след 9-10 месец./

# 18
  • Мнения: 173
И аз се чудя какво злоядство при бебе на 6 месеца #Crazy
Не че си нямам злоядо човече на цели 5 години вече, но за бебче... признавам си, прочетох темата по диагонал, не иска да си пие млякото ли, какво ли... Но като прочетох колко рано е захранено... Моето бебе е на 10 месеца, но основно си е на кърма. Другата храна е за игра, пипане, мазане и ако влезе нещо в устата, добре. Но си предлагам по 4 пъти на ден, а отделно като види храна, иска да я докопа. Но това е периода, в който лапат всичко заради зъби, така че едва ли е от глад.

Извинявам се за разбъркания пост, съветът ми е единствено да не се насилва детето и да не се притеснява майката. А с какво тегло е бебето? Към 6 месечна възраст се пораздвижват и е нормално да забавят темповете на наддаване.

# 19
  • Мнения: 8 952
И какъв е режимът на хранене. Това също е важно.

Иначе съм съгласна, че на 6 месеца детето трябва да се храни предимно с мляко.  Peace И с плодово пюре по принцип не се замества хранене. То е за десерт и се въвежда най-последно. След зеленчуковото пюре, месното пюре и кашата.

# 20
  • Мнения: 843
Моят син също яде избирателно,но не се притеснявам. В момента е на 9 месеца,захранен е на 6. Правя какви ли не комбинации от вече въведените храни и съм намерила какво харесва и какво не. Това,което не иска да яде, просто не му го предлагам. Както и са ти написали в предните постове,до годинката основното им хранене е млякото. Всичко останало е само за запознаване с различните храни.
За щастие попаднах на свястна педиатърката,която винаги ми повтаря да не го насилвам,защото ще стане по-зле положението.

# 21
  • Мнения: 29
И аз се чудя какво злоядство при бебе на 6 месеца #Crazy
Не че си нямам злоядо човече на цели 5 години вече, но за бебче... признавам си, прочетох темата по диагонал, не иска да си пие млякото ли, какво ли... Но като прочетох колко рано е захранено... Моето бебе е на 10 месеца, но основно си е на кърма. Другата храна е за игра, пипане, мазане и ако влезе нещо в устата, добре. Но си предлагам по 4 пъти на ден, а отделно като види храна, иска да я докопа. Но това е периода, в който лапат всичко заради зъби, така че едва ли е от глад.

Извинявам се за разбъркания пост, съветът ми е единствено да не се насилва детето и да не се притеснява майката. А с какво тегло е бебето? Към 6 месечна възраст се пораздвижват и е нормално да забавят темповете на наддаване.

Ами чудиш се защото си го нямаш в къщи... тц тцц Да ти изяжда по 70-80 гр. и приключва! Сега досещаш ли се за какво злоядство говоря?! Rolling Eyes

Значи моята маймунка млякото най не го иска, пие го само когато е сънена и за това и го давам вечер, през ноща и сутрин. Мляко пие най-много 140 мл., а през деня и давам зеленчуково пюре, по малко плодово и каша. Каша и зеленчуково пюре изяжда по 100-140 гр., а плодово 30-40гр.  Thinking

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 17:34 от AnMary

# 22
  • Мнения: 113
И аз съм със злоядо дете, но доста по-голямо. Разбирам защо се ядосваш, мен много ме беше яд като му сготвя нещо, а после го хвърля (преди това съм планирала с какво ще го храня, купувала съм от скъпите био храни от далечни магазини....)
На 6 месеца изяждаше само по 50 мл. храна и то ако съм уцелила момента, когато му се яде. Трябваше да се е наспало, да се е наиграло, но още да не е съвсем огладняло, че ако е гладен, въобще не искаше да види лъжица, искаше си кърмата...
И понеже не успявах да уцеля винаги момента имаше дни, в които не е ял въобще твърда храна или е хапвал само 2-3 лъжички... но тогава не го мислех за злояд, защото си цоцкаше обилно.

Та...пробвай да даваш по друго време на деня, да не е точно в 10ч., може тогава да му е крив света. Плодово пюре чисто може и да не харесва, няма да е първото дете, на моето му харесваше каша, в която има 2 лъжички плодово.
И яж пред него с апетит, тогава май е по-вероятно да иска да пробва ... и трябва да повярва, че му даваш от това, което и ти ядеш, та вкарай и артистизъм Joy

# 23
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Значи моята маймунка млякото най не го иска, пие го само когато е сънена и за това и го давам вечер, през ноща и сутрин. Мляко пие най-много 140 мл., а през деня и давам зеленчуково пюре, по малко плодово и каша. Каша и зеленчуково пюре изяжда по 100-140 гр., а плодово 30-40гр.  Thinking
Тези грамажи на всяко хранене ли са? Има деца, които ядат по-малко, има и такива, които могат да дъвчат по цял ден. За 6 месечно бебе грамажа е добре.
Пробвай да предлагаш плодовото пюре с АМ.
Моят син на 6 месеца сумарно ядеше около 50 грама твърда храна. Останалото беше сукане. И аз се бях вкарала във филм, че е злояд, добре че бързо ми мина. Сега пак не яде всичко, но поне поема основните хранителни групи храни.
Пробвай да даваш на детето да се храни само с парченца плодове или сварени зеленчуци.
Детето ти не е злоядо, просто твоите представи и неговите възможности се разминават.

# 24
  • Мнения: 3
моята беба е на 6м.мляко си яде винаги много добре,но имаме проблем с зеленчуковите пюрета-изтедих ги всички неще и неще само тиква и морков яде и с лъжица неиска само ако са в шише...и с плодовите сме така слагам и го в шише и го яде иначе нестава smile3506 Weary провай и ти в шише да и ги даваш,важното е да яде! newsm30

# 25
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
моята беба е на 6м.мляко си яде винаги много добре,но имаме проблем с зеленчуковите пюрета-изтедих ги всички неще и неще само тиква и морков яде и с лъжица неиска само ако са в шише...и с плодовите сме така слагам и го в шише и го яде иначе нестава smile3506 Weary провай и ти в шише да и ги даваш,важното е да яде! newsm30
Не е така, бебето трябва да свикне с лъжицата. На 6 месеца бебето започва да опитва нови вкусове. Започва да яде и с лъжица.
Купешките пюрета не винаги се харесват на бебетата. Peace

# 26
  • Мнения: 3
Тези неща ги знам Wink но няма да си оставя детето гладно само защото не е готово да яде с лъжица Misc Baby Bottle

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тези неща ги знам Wink но няма да си оставя детето гладно само защото не е готово да яде с лъжица Misc Baby Bottle
Млякото е напълно достатъчно и хранително за бебе на 6 месеца.
Прави каквото искаш, последствията са си за теб.

# 28
  • Мнения: 29
Тези неща ги знам Wink но няма да си оставя детето гладно само защото не е готово да яде с лъжица Misc Baby Bottle
Млякото е напълно достатъчно и хранително за бебе на 6 месеца.
Прави каквото искаш, последствията са си за теб.

Съгласна съм, че даването на твърда храна със шише е много вредно и неправилно  Naughty по този начин храненето се превръща в самоцел. настоявай с лъжицата, ще свикне и моята от началото не искаше. А иначе аз давам и домашни и купешки пюрета, но когато детето не си е яшно нито едно му харесва кой знае колко нито другото   33uu

# 29
  • Мнения: 3

[/quote]
Млякото е напълно достатъчно и хранително за бебе на 6 месеца.
Прави каквото искаш, последствията са си за теб.
[/quote]
Ceca не съм писала коментар за да почвам да споря с някого не ми пиши празни глупости,коя майка би направила нещо на своя глава ти би ли?Моето бебе е на адаптирано мляко и от 4месеца е захранено по прецценка на педиатърката ни,и всички мои познати и приятелки също за захранили от 4м. адаптираното мляко не е достатъчно за пълноценното хранене на бебето след 4м. за това са лекарите не си ти човека който да ми говори така,ако ти мислиш лекомислено си е твой проблем но не го споделяй с мен!

Общи условия

Активация на акаунт