Перилни препарати и омекотители - 19

  • 67 072
  • 724
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 209
Mr. Green благодаря, значи не съм изпуснала кой знае колко. Стнадартните неща Mr. Green
Но за омекотителя и праха с фосфати ме разочароваш. Спирам коментарите да не ми изпратиш рецепта за валерян Stop
А, защо, коментирай си, аз съм миролюбива и приемам чужди мнения, но просто си държа на моето.
Сега пий една валериана, защото следващото изречение ще те изненада. Mr. Green Бях забравила колко добре перат праховете с фосфати. Жалко, че са вредни за околната среда и ги забраниха.

# 616
  • Мнения: 15 379
Гес, разкажи ни за фосфатите, защо перат добре, моля те!
Знам, че са супер нееко, не купувам прахове с фосфати, но не знаех, че перат така добре. Аз ли не съм в час?

# 617
  • Мнения: 5 209
Защото са изключително ефективни в омекотяването на водата, „разрушават” мръсотията и предпазват тя да се отложи отново върху прането; праховете с фосфати се разтварят по-добре и така почистването е по-ефективно, не оставят бели следи и не помътняват цветовете. В безфосфатните прахове нещо, което фосфатите вършат сами, го поемат поне три съставки - зеолити, фосфонати, поликарбоксилати, цитрати, а може и други. Праховете с фосфати са доста по-опростени като композиция.
Има си причина да са ползвани толкова време, но си има и причина днес да са забранени. Не са токсични, но фосфорът в тях действа подхранващо и така се предизвиква цъфтене на микроводораслите, знаеш това.

# 618
  • Мнения: 176
Mr. Green благодаря, значи не съм изпуснала кой знае колко. Стнадартните неща Mr. Green
Но за омекотителя и праха с фосфати ме разочароваш. Спирам коментарите да не ми изпратиш рецепта за валерян Stop
А, защо, коментирай си, аз съм миролюбива и приемам чужди мнения, но просто си държа на моето.
Сега пий една валериана, защото следващото изречение ще те изненада. Mr. Green Бях забравила колко добре перат праховете с фосфати. Жалко, че са вредни за околната среда и ги забраниха.

и аз си държа на мнението.А то е, че съвременните прахове перат толкова добре, и дори по-добре от старите с фосфати. Заместителите на фосфатите може да са с по-сложна композиция и да са по-скъпи, но вършат същата работа, а и по-добра като почистване. Няма бели следи и не потъмняват цветове. Като добавим и това, че са по-безопасни ми е достатъчно. Не си налагам мнение, но говорим за принцип. Не мога да кажа, че праховете до половина пълни с фосфати изпират по-добре от новите.

# 619
  • Мнения: 5 209
Така е, но при равни други условия праховете с фосфати се справят по-добре. Тоест, при най-модерна и съвременна премиум формула, ако се сложи фосфат резултатите ще са по-добри, отколкото ако се сложат всичките му заместители.
Който ме е чел достатъчно дълго знае, че не защитавам и не препоръчвам фосфатите, напротив. Но не си затварям очите пред истината. Сега спирам, за да не юрнат всички да купуват прахове с фосфати. Минусите са много повече от плюсовете им.

# 620
  • Мнения: 176
Така е, но при равни други условия праховете с фосфати се справят по-добре. Тоест, при най-модерна и съвременна премиум формула, ако се сложи фосфат резултатите ще са по-добри, отколкото ако се сложат всичките му заместители.
Който ме е чел достатъчно дълго знае, че не защитавам и не препоръчвам фосфатите, напротив. Но не си затварям очите пред истината. Сега спирам, за да не юрнат всички да купуват прахове с фосфати. Минусите са много повече от плюсовете им.

противоречие е израза най-съвременна премиум формула и фосфати.

# 621
  • София
  • Мнения: 2 296
Гес, моля те, кажи дали този http://www.shopmania.ro/produse-de-curatat/p-ariel-expert-touch- … at-12-kg-61695911 е хубав в тази разфасовка на цена около 40 лв.?

# 622
  • Мнения: 5 209
противоречие е израза най-съвременна премиум формула и фосфати.
Ти се хващаш за думата.
Добре, ще се изразя така: вземи най-съвременен и модерен прах - пере страхотно, справя се идеално. Замени всички билдъри в него само с фосфати, без нищо друго - ще се справя по-добре. Тук не става дума дали след подобна намеса формулата вече ще е съвременна и модерна, или не.

Наистина, това е последно. Няма тук да им правя реклама на тези фосфати, пък и вече трудно се намират прахове, които да ги съдържат. Скоро и да иска човек, няма да може да намери фосфатен прах. Даже вече има на пазара Сано Максима без фосфати. Видяла съм очите си два вида - sensitive и bio. Ако се появи скоро и advance без фосфати, ще си взема, за да го сравня с фосфатния.

Гес, моля те, кажи дали този http://www.shopmania.ro/produse-de-curatat/p-ariel-expert-touch- … at-12-kg-61695911 е хубав в тази разфасовка на цена около 40 лв.?
Това е професионална серия. Предполагам, че няма да се различава съществено от този в супермаркетите.

# 623
  • Мнения: 1 028
Има сано advance без фосфати в софия във фантастико, май нямате такава верига. Направи ми впечатление новата опаковка с надпис без фосфати.

# 624
  • Мнения: 19
Уважаема  Guess Who, прочетох в последните Ви постове,че сте фенка на продуктите на  Sano.
В тази връзка ще Ви информирам,че настоящият собственик на фирмата официален вносител (сина на починалия Изи) обяви преди десетина дни на фирмите дистрибутори,че от 20 Март ще повиши базовите цени с 20%,а за някои продукти дори с 25 процента.
Ако това се потвърди около 10 Март официално,ще Ви информирам така,че да имате възможност да натрупате резерви от любомият Ви омекотител на този производител.

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 19:29 от Кирил Георгиев

# 625
  • Мнения: 773
Има сано advance без фосфати в софия във фантастико, май нямате такава верига. Направи ми впечатление новата опаковка с надпис без фосфати.
вече има и сензитив,без фосфати с нова опаковка са  Wink нека Гес ако иска да сподели кой вид ползва и за какво,че на мен са ми съмнителни нещо  Embarassed

# 626
  • Мнения: 176
противоречие е израза най-съвременна премиум формула и фосфати.
Ти се хващаш за думата.
Добре, ще се изразя така: вземи най-съвременен и модерен прах - пере страхотно, справя се идеално. Замени всички билдъри в него само с фосфати, без нищо друго - ще се справя по-добре. Тук не става дума дали след подобна намеса формулата вече ще е съвременна и модерна, или не.

Наистина, това е последно. Няма тук да им правя реклама на тези фосфати, пък и вече трудно се намират прахове, които да ги съдържат. Скоро и да иска човек, няма да може да намери фосфатен прах. Даже вече има на пазара Сано Максима без фосфати. Видяла съм очите си два вида - sensitive и bio. Ако се появи скоро и advance без фосфати, ще си взема, за да го сравня с фосфатния.

Гес, моля те, кажи дали този http://www.shopmania.ro/produse-de-curatat/p-ariel-expert-touch- … at-12-kg-61695911 е хубав в тази разфасовка на цена около 40 лв.?
Това е професионална серия. Предполагам, че няма да се различава съществено от този в супермаркетите.

даже вече има? При факт, че още от миналия век в Германия не се произвеждат прахове с фосфати, а тук вече има такива на Sano?

Но добра реклама направихме на фирмата, кой ли не се включи, даже Г-н Георгиев Joy

# 627
  • Мнения: 5 209
Увеличат ли цените, ме губят. Май вече са достатъчно високи. Тъкмо открия нещо и те или ще го спрат, или ще го увеличат. Laughing Късмет мой.

даже вече има? При факт, че още от миналия век в Германия не се произвеждат прахове с фосфати, а тук вече има такива на Sano?
Нали. Една малка стъпка за човека - един голям скок за човечеството. Laughing По-добре късно, токолкото никога, а и бяха принудени, защото още малко и нямаше да могат да си внасят продукцията в целия ЕС и Украйна.

Но добра реклама направихме на фирмата, кой ли не се включи, даже Г-н Георгиев Joy
А като хвалотех My forеst, ОМО и Коколино, защото ми харесват, не беше реклама. Ами какво да направя като ми харесват омекотителите и го споделям. Миришат трайно.
Не правя реклама, защото не ми плащат; ако ми плащаха щеше да е реклама.

Има сано advance без фосфати в софия във фантастико, май нямате такава верига. Направи ми впечатление новата опаковка с надпис без фосфати.
вече има и сензитив,без фосфати с нова опаковка са  Wink нека Гес ако иска да сподели кой вид ползва и за какво,че на мен са ми съмнителни нещо  Embarassed
И аз съм виждала сензитив без фосфати в Бургас, но не ме интересува като продукт.
Ползвам advance, но фосфатната версия, защото тук няма другата без фосфати. Ако се появи, минавам на нея.
От праха съм доволна. Ползвам го за бяло на 40° - 60°. Пере с препоръчаната доза и то много добре. И на мен ми бяха съмнителни, но като преодолееш предразсъдъка и желанието да сложиш повечко, се изненадваш.

# 628
  • Мнения: 2 286
Най-после си взех Коколино ванилия и орхидея, в някаква компактна опаковка за 30 пранета.
Обаче, слабичко ми мирише. Ще видя по-натам като трайност как е.

# 629
  • Мнения: 773
и аз не съм виждала адвенс без фосфати,ще взема да го пробвам,щом Гес го препоръчва,значи е добър  Simple Smile от тук,научих страшно много неща,не съм се замисляла,преди да попадна на темата с какво пера,ако може Гес ( нашия консултант  Embarassed )да сподели къде,проверява състава на перилните,защото примерно ми е интересен бинго,пък не намирам инфо,дали съдържа  целулаза и какво въобще съдържа   bouquet а целулазата беше за запазване на тъканите по-дълго нали?

Общи условия

Активация на акаунт