Имате ли отзиви от сдружение Луис Карол ( Послушковци )

  • 128 236
  • 832
  •   1
Отговори
# 765
  • sofia
  • Мнения: 1 473
На сайта им пише адреса на частното училище - Младост 1, ул. Методи Андонов  срещу блок 64
 Поизчетох цялата информация,  виждам, че вече предлагат обучение и за перидо 5-7 клас по английски език.

# 766
  • Мнения: 2 417
Таксата,която плащам е 200лв.   на месец(за дете в 4клас).Частното училище ще бъде в сградата пред ДМ,на пазар Младост 1.До колкото успях да разбера,сега за пръв път имат петокласници и вече предлагат втори чужд език,уроци по БЕЛ и МАТ до 7клас,срещу допълнително заплащане.

# 767
  • София
  • Мнения: 2 296
.Частното училище ще бъде в сградата пред ДМ,на пазар Младост 1.
Това да не е ужасното сиво блокче, което в момента довършват, на ъгъла, едва ли не на шосето?

# 768
  • София
  • Мнения: 1 859
Таксата когато приеха моето дете в ПГ 2016/17г беше 180лв - 9 месечни вноски без учебниците, учеха английски 2-3 пъти седмично, така и не разбрах колко точно. За първи клас в началото на годината 2017/18 се запази тази такса, но февруари 2018 по средата на учебната година увеличиха таксата на 220лв. В първи клас осигуряваха 60-70 минути на ден английски и 2-3 пъти седмично 30-40 мин руски, останалата отговорност за децата беше на учулището. Мнението ми е за 55-то за 10-то може да има други условия.
В 55-то през тази учебна година нямат деца от 4 клас да са техни ученици, от 2 клас 1/3 част от класа се отказа от техните услуги. Има отказали се и от другите класове. В 55-то за 2018/19 учебна година не успяха да съберат и желаещи да продължат с тях в 5 клас след като 5години децата са се обучавали от Луис Карол. Встъпителната такса при записване 2016г. беше 300лв сега виждам че е доста по-висока, която не е ясно какво покрива и за какво се плаща.
Тъй като съм запозната с дейността им в 55-то съгласно договора сключен с училището НЯМАТ право да сключват индивидуални договори с родителите!!!, нямат преаво да изискват плащания за месец, а плащанията трябва да са за реално посещение на детето.
Тази учебна година, която вече е към своя край в 55-то децата имаха алтернатива за интензивно обучение по английски език и получиха много по-качествено образование в сравнение с това, което платихме и получихме предходните 2 години.

# 769
  • Мнения: 18
Ехо...няма ли някой да сподели как днес е минал изпита за първи клас в Луиз Карол?

# 770
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да изкажа своето мнение спрямо Л.К. Моето дете беше  в техен клас преди 2 години, учиха АЕ всеки ден по 75 минути на групи. Това което не ми хареса е, че  се сменяше учителя всяка година ( имаше и за по няколко месеца преподаватели). В 4 клас  сложиха господин Веселинов, всички бяхме много скептични защото първо е мъж и не мислихме, че ще се занимава много активно с децата, но всички грешахме. Това е преподавател който за 1 година успя така да впечатли деца и родители, че всички съжалявахме, че не бяхме с него от 1 клас. Детето ми си взе изпита след 4 клас с отличен резултат и до ден днешен си пази всички правила и тетрадки които е писала с господина. Друго което ми прави впечатление независимо на какви класове преподава когато той излезе на двора  деца от други класове започват да крещят Господинеее и да го прегръщат. За мен това е най-добрият преподавател там ( а ние минахме през много)  Хубав ден на всички и успех!

# 771
  • Мнения: 18
Благодаря за мнението! Аз мога да го потвърдя! От позната с дете в 10 СУ с Л.К. съм чувала за много добър господин и честата смяна на преподаватели като цяло. Поради това някои родители в определени периоди са записвали децата си на допълнителни школи, което не говори добре за ежедневното им обучение по английски език.

# 772
  • Мнения: 12
Здравейте,
някой има ли вече емейл с резултатите от изпита на 04.05.2019?

# 773
  • Мнения: 1 111
Г-н Веселинов е супер, но е един. А класовете текущо са 3. За 1 клас не зная колко паралелки планират. Освен ако не сте с много стабилни връзки в сдружението, няма да ви кажат в кой клас ще попадне детето ви до началото на учебната година (тук визирам ПГ и кандидатстване за 1 клас), както и кой ще е преподавателя по Английски и основния класен. Ако сте вече в паралелката с Руски има добри шансове да ви се падне добър преподавател по Английски. По странни техни осмотрения тази паралелка се третира като ВИП, което за мен няма резонно обяснение.
За 5те години в 10 СУ и сдружението, аз съм със смесени чувства. Доволна съм от обучението по основните предмети, сдружението в последно време се старае да изгради дух, чрез различни инициативи, но това им отне много време. Не съм доволна от обратната връзка в последните 2 години. В началото на всяка родителска среща присъстваше учителя по Английски от сдружението, и можеше да се осведомиш за напредъка на детето. След това тази практика беше прекратена, и за да получиш обратна връзка, трябва да се ходи в кабинета, в приемното им време, където да разгледаш папката. Там обикновено стои психоложката, или някой дежурен и си цъка на компютъра. За останалото трябва да гониш учителите. Т.е. пригответе се да сте в ролята на търсещ информация, и не очаквайте че ако детето изпитва затруднения, някой ще си направи труда да ви информира.
Нещо, което е важно и няма да разберете от прекрасно организирания ден на отворените врати, но децата са принудени да живеят с това ежедневно е състоянието на тоалетните и храната в стола.
И двете са под всякаква критика. Тоалетните са ремонтирани, но мръсни и неподдържани. Нямат тоалетна хартия. Била съм лично свидетел как по време на час, хигиенистката ходи безцелно по коридорите, с един парцал, но не изчисти никъде в рамките на 15 мин. Просто ходеше с парцал висящ от ръцете й.
Храната в стола е много често студена и негодна за ядене.
А да, има и лавка с всички официално забранени боклуци.

# 774
  • Мнения: 12
Здравейте,
Някой има ли представа дали ще успеят да формират клас към сдружението за ПГ в 131 СОУ за 2019-2020 учебна година? И какво става, ако не се съберат деца за цял клас, приети в 131 училище и в ЛК?
Докога е срока за записване в сдружението за ПГ?
Благодаря предварително. Simple Smile

# 775
  • Мнения: 18
Няма официална информация за това. Доколкото зная, ще има смесен първи клас в 131 СОУ с Л.К. и Шилер. Дали би било приложимо и за подготвителен клас - не зная. А срокът за записване в Сдружението е логично да бъде след излизане на резултатите за прием в училищата. Ето от сайта им:
ВАЖНО: Сключването на договор и попълване на необходимите документи става след излизане на официалната класация и записване в  училищата.

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 11:26 от lisala

# 776
  • Мнения: 2 417
Тиражира се версията,че г-н Веселинов ще води часовете на 5клас. Добри отзиви има и  за Мис Ники.

# 777
  • София
  • Мнения: 98
Няма официална информация за това. Доколкото зная, ще има смесен първи клас в 131 СОУ с Л.К. и Шилер. Дали би било приложимо и за подготвителен клас - не зная. А срокът за записване в Сдружението е логично да бъде след излизане на резултатите за прием в училищата. Ето от сайта им:
ВАЖНО: Сключването на договор и попълване на необходимите документи става след излизане на официалната класация и записване в  училищата.

Не е възможно да е смесен! Детето или е прието в едното сдружение или в другото. Вероятно ще има прием за отделен подготвителен клас/класове на ЛК и ще си се кандидатства за него по установения ред за прием на ЛК.

# 778
  • Мнения: 18
Да, именно приет в едното Сдружение или в другото, но на следобедните часове по езика се делят на немски и на английски. Не ми се струва невъзможно.

# 779
  • Мнения: 1 111
Тиражира се версията,че г-н Веселинов ще води часовете на 5клас. Добри отзиви има и  за Мис Ники.
Официално отказаха да предоставят каквато и да е информация, освен че от 3 паралелки 4 клас в момента, ще направят 2 паралелки в 5 клас. Това, в комбинация с информация от друга майка, чието дете в момента е 5 клас, че класа е от 27 деца ми беше достатъчно да взема решение да не продължим с тях след 4 клас.

Общи условия

Активация на акаунт