Мама на Априлчето говори:"Хайде с дупето нагоре!"

  • 39 262
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 151
Dao запис на тоновете по каса не се полага, а само преслушването им с някаква ретро слушалка. Аз се консултирах на няколко места относно записа кога да започна да ги правя и колко често и единодушно получих отговор, че ако бременността не е рискова и всичко е наред преди 36 седмица няма смисъл. А след това е хубаво един път седмично да се прави записа.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 661
Здравейте, момичета. Моята бубка също се е обърнала надолу с главата. Дано да си остане така. Аз се ориентирам за положението на главичката, освен по ударчетата в ребрата и по хълцането. Много хълца това дете, направо ме хваща страх понякога да не се задави. Малко ме притеснява, че вече не ме рита така както преди. Движи се, но е по-лекичко и ако има ритници са по-приглушени. Дали вече не и е тясно? На тонове съм от 33г.с по препоръка на док.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 11:41 от BettyBoop

# 32
  • София
  • Мнения: 1 402
dominikka7, благодаря за информацията. И аз така предполагах, но по-добре е да има сигурна информация.   bouquet

BettyBoop, нормално е да не са същите движенията, нито като сила, нито като интензитет, скорост, усещане. По какво познавате хълцането? Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 661
Ами хълцането е като пулсации през сравнително равен интервал от време:)  Няма как да го сбъркаш. Понякога продължава по 5 мин, понякога и по повече.

# 34
  • Мнения: 103
Dao, по програма Майчино здравеопазване се полагат 2 ехографски прегледа - един в първия триместър и един в 5-ти лунарен месец. Тоновете на бебето могат да се следят и със стетоскоп, а предлежанието чрез опипване  Peace
На последната Фетална морфология - в 29 г.с. + 4 дни, предлежанието беше главично. Аз също усещам движенията във всички части на корема и не мога да преценя какво точно прави мъника и как е застанала Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 873
Момичета а моето бебче е доста спокойно.Хич не се мята в корема ми. От време на време си прави гимнастика само. Особено обича да я прави като похапна малко черен шоколад.Явно го разсънвам и започва едно протягане...
Снощи ме боля ниско долу, почти при влагалището.На някого другиго случвало ли му се е.Тамън се чудех що е това и заспах.Сутринта ми нямаше нищо де.Може да съм се преуморила малко си мислех....
За смрадликата- и на мен така ми бяха казали и моят мъж също ми носеше всекидневно от нея.После и в нас още известно време я ползвах.Трябва да си взема и сега.

# 36
  • Мнения: 6
Привет на всички! Последният преглед при доки и ние бяхме застанали седалищно, и май още сме си така. Sad Май вече трябва да започвам с някои упражнения вечер, че не ми се иска да ме оперират. Ако някоя мама има отработено движение, което действа, Simple Smile нека да сподели!

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 12:55 от Sea clam

# 37
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! И при мен бебо на последният, даже на последните три прегледа е седалищно. Не знам защо, но това не ме тревожи особено, може би защото има доста време още за да се обърне както трябва  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 14
a.l.e.n.a.  newsm51

При последния преглед на 14.01. и нашата принцеса се беше обърнала с главичката надолу, но има време до края, а тя се върти непрекъснато. Дано накрая застане , както трябва. Сега сме на преглед на 18.02. и ще видим.  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 18:02 от yo@n@

# 39
  • Мнения: 276
На мен ми казаха последна фетална в 32 седмица тогава гледали бъбреци и мозък завършвали развитие тази седмица (32) и след това има само нарастване Simple Smile
Dao
За тонове предния път беше след 36
Ако си рискова като мен от сега аз съм 31 но при теб всичко е ОК
Но все пак е хубаво да имаш още един преглед
Да видят кръволок стрепен на зрялост  на плацентата кръвоток:)
Аз си плащам 10 лв на тонове
Ще се обърнат бебоци те чувала съм че и в последния момент се случва Simple Smile
Прегръдки за всички:)  bouquet

# 40
  • Мнения: 40
Момичета имам един въпрос към вас. На ЖК когато ви пускат кръвни изследвания пускат ли ви и утайка (СУЕ), и ако да в какви граници се движат при вас резултатите.
Питам не случайно, през януари бях в болницата за високо кръвно, след като го нормализирахме, пък се вдига утайката, влязох с 80 и скочи до 120, след откриване на причината няколко антибиотика и  ме изписаха с 75мм/ч, но днес си пускам ПКК и СУЕ и пак беше 100, вече незнам какво да мисля, докито от ЖК казва споко така ще е, няма да почваме пак с антибиотици.
Ще съм ви благодарна на отговор. 

# 41
  • Мнения: 276
Момичета имам един въпрос към вас. На ЖК когато ви пускат кръвни изследвания пускат ли ви и утайка (СУЕ), и ако да в какви граници се движат при вас резултатите.
Питам не случайно, през януари бях в болницата за високо кръвно, след като го нормализирахме, пък се вдига утайката, влязох с 80 и скочи до 120, след откриване на причината няколко антибиотика и  ме изписаха с 75мм/ч, но днес си пускам ПКК и СУЕ и пак беше 100, вече незнам какво да мисля, докито от ЖК казва споко така ще е, няма да почваме пак с антибиотици.
Ще съм ви благодарна на отговор. 

.
А само утайката ли е ускорена
Левкоцитите в норма ли са?
Всеки път ми пускат но не съм гледала резултатите.
Може да е в резултат на причината която сте открили и лекували
Знам че тя се нормализира последна
Ако нямаш други отклонения във картината може би е нормално
Знам че при бременост се удвоява но и затова се гледа и ПКК
Имаше една мама лекар тя може по адекватно да ти даде съвет
Но за мен ако нещо те притеснява си направи друга независима консултация
Все пак едоста над нормата и едно споко не те успокоява а имаш нужда от адекватно обяснение Simple Smile
Надявам се всички дае наред и скоро да се успокоиш  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 151
Elfi ще споделиш ли къде си правиш записа на тонове. Аз се следя на частно и ми казаха, че един запис е 25лв. което ми се видя доста.

# 43
  • София
  • Мнения: 873
Момичета имам един въпрос към вас. На ЖК когато ви пускат кръвни изследвания пускат ли ви и утайка (СУЕ), и ако да в какви граници се движат при вас резултатите.
Питам не случайно, през януари бях в болницата за високо кръвно, след като го нормализирахме, пък се вдига утайката, влязох с 80 и скочи до 120, след откриване на причината няколко антибиотика и  ме изписаха с 75мм/ч, но днес си пускам ПКК и СУЕ и пак беше 100, вече незнам какво да мисля, докито от ЖК казва споко така ще е, няма да почваме пак с антибиотици.
Ще съм ви благодарна на отговор. 

Моята също е висока.Мисля последният път беше 59.
Доктора каза, че принципно при бременност не се гледа утайка защото често се повишава.
Всички други показатели са ми в норма включително и CRP и затова не го мисля.Но си я следя де.

# 44
  • Мнения: 276
Elfi ще споделиш ли къде си правиш записа на тонове. Аз се следя на частно и ми казаха, че един запис е 25лв. което ми се видя доста.

Разбира се Simple Smile
В щерев но когато е комбинирана с преглед
Самостоятелно е 17лв
И е около 20-30 мин зависи бебето активно ли е или не
25  много наистена но зависи дали ти е удобно  като локация
Ето да не те подведа че все плашам нещо комбинирано
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=323&lang=bg Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт