Стъпва смело ФЕВРУАРското човече , на една годинка то е вече !!

  • 75 849
  • 454
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Аз го взех, защото оставаме без кръст. Ползвам го навън предимно и ме влачи като маймуна. Най обича в кръг да ме върти ...
още няма смелост да се пусне... Да се притеснявам ли

# 241
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Демми с коланите е все едно козленце на паша!Все е надупена да къса някое цветенце,понякога забравя да върви напред,а все се опъва към градинките hahaha

# 242
  • Мнения: 47
Аз го взех, защото оставаме без кръст. Ползвам го навън предимно и ме влачи като маймуна. Най обича в кръг да ме върти ...
още няма смелост да се пусне... Да се притеснявам ли
Няма за какво да се притесняваш!!Знаеш,че децата са различни.Жан ми проходи на година и два месеца,но после не можех да го спра(особено в пубертета   Joy )Малката сладурка сама ще си прецени кога да се пусне.Радвай се,че е разумна и знае,че ще падне.Разсъждава си детето не се хвърля необмислено.Има след месец да четем...боли ме кръста ,не мога да я хвана Simple SmileБъди спокойна и не я карай,докато сама не набере смелост.

# 243
  • Мнения: 455
Здравейте и от мен,отдава не съм минавала. Simple Smile

Демми,дано минава на малката шушулка този тик и да няма нищо сериозно. Hug

Коланите за прохождане при нас не вършат никаква работа.Дени веднага сяда на пода като пусна.Държи ме за ръка и така върви,кога ще се пусне не знам...
Друго при нас е,че беше с разстройство.Пет дена го мъчи,отказа всякаква храна и караше само на АМ.Преди това изби още един кътник и зъбите му станаха 12 на брой.
В понеделник пуснахме изследвания в чревен кабинет и още чакаме резултата,но той вече е добре.

# 244
  • Мнения: X
Здравейте и от мен,отдава не съм минавала. Simple Smile

Демми,дано минава на малката шушулка този тик и да няма нищо сериозно. Hug

Коланите за прохождане при нас не вършат никаква работа.Дени веднага сяда на пода като пусна.Държи ме за ръка и така върви,кога ще се пусне не знам...
Друго при нас е,че беше с разстройство.Пет дена го мъчи,отказа всякаква храна и караше само на АМ.Преди това изби още един кътник и зъбите му станаха 12 на брой.
В понеделник пуснахме изследвания в чревен кабинет и още чакаме резултата,но той вече е добре.

Браво на озъбения Дени!
Нашата мома не иска с една ръчичка,сами с двете или с колана

# 245
  • Мнения: 78
Деми, не се тревожи, миличка! Надали е тик - какви ли не глупости съм чувала да се отключват от ваксини, но за тик не съм чувала... Ако детето си се държи нормално, контактно е, лудее както обикновено и те прави на луда - всичко е наред! Мария е права - измислят си разни глупости и ги правят по 100 пъти в момента - такъв е периода. Нашата сладурка пък е решила, че като си пъхне пръста в устата и го изкара изведнъж с някакъв странен звук придружено, всички трябва да изпопадат от страх - като се стреснеш, много се радва, но първоначално и аз се чудех какво му стана на това дете, та почна да си бърка по устата... И понякога клати глава неориентирано .... ако знаеш колко време ми отне, докато разбера, че това означава "не"... че не искала нещо... Изобщооооо... Баба ми знаеш ли какво казваше - "Лошото не се мисли, то само идва..." Така че само положително мисли и се радвай на бебочката сладка Simple Smile

Аз за разлика от останалите, не съм сигурна дали да те поздравя, че ще си идвате... Виж, в момента явно ви е стресирано там, така че по-добре си елате, за да наберете мотивация пак да отидете... но да сте доволни, че сте там Simple Smile Тук след първоначаната еуфория с приятелите, това бързо става...  Joy Абе, с две думи, така го виждам - няма нищо вечно - пътека сте си проправили и с английски стаж и т.н., винаги можете да се върнете... Сега си елате тука, да се видим по Великден Simple Smile

И страхотна новина за племенницата - имам си ги двечки и ги обожавам!

Отивам да приспивам, после ще се включа по другите теми...  Hug

# 246
  • Мнения: 78
Пак тишина Simple Smile

Аз момичета съм си вкъщи, защото и мен ме тресна това гадно вирусче с кашлицата и граничната температура... Така боли като кашлям, че не е истина. Аз се чудя защо Биляна тръгва да се изкашля и спира още в началото... Не е глупава, шушулката...  Wink Иначе я водих на лекар днес заедно с мене и на двете кашлицата е в трахеята, т.е. не е слязла към гърдите, колкото и ужасно да звучи... Направо се бях уплашила - усещането е, че ми свирят точно гърдите, но явно... такъв бил вируса, каза лекарката. Двете с Биляна си говориха - Биляна на бебешки й приказва и тя много й се смя и й се радва  hahaha

Ходих на лекар за вената, ако си спомнята по време на бременността имах проблем с разширена вена. Предният лекар беше казал, че алтернативата е само операция. Тази доцентка сега каза, че може и да я "склерозирам" или нещо подобно. Та сега проучвам въпроса. Искам да кърмя малката до последната ваксина тази година (т.е. след 5 месеца някъде) и затова основно се чудя кога и как и къде. Някой ако има информация - моля да пише.

Ами това е от мене? Деми, ти пътуваш ли, мила, че не пишеш Simple Smile Чакаме те за Великдееен   ura Вили? Бъни? Никита? Аля? Мария? Бъфче? Има ли някоой?   Hug



# 247
  • Мнения: 47
Пак тишина Simple Smile

Аз момичета съм си вкъщи, защото и мен ме тресна това гадно вирусче с кашлицата и граничната температура... Така боли като кашлям, че не е истина. Аз се чудя защо Биляна тръгва да се изкашля и спира още в началото... Не е глупава, шушулката...  Wink Иначе я водих на лекар днес заедно с мене и на двете кашлицата е в трахеята, т.е. не е слязла към гърдите, колкото и ужасно да звучи... Направо се бях уплашила - усещането е, че ми свирят точно гърдите, но явно... такъв бил вируса, каза лекарката. Двете с Биляна си говориха - Биляна на бебешки й приказва и тя много й се смя и й се радва  hahaha

Ходих на лекар за вената, ако си спомнята по време на бременността имах проблем с разширена вена. Предният лекар беше казал, че алтернативата е само операция. Тази доцентка сега каза, че може и да я "склерозирам" или нещо подобно. Та сега проучвам въпроса. Искам да кърмя малката до последната ваксина тази година (т.е. след 5 месеца някъде) и затова основно се чудя кога и как и къде. Някой ако има информация - моля да пише.

Ами това е от мене? Деми, ти пътуваш ли, мила, че не пишеш Simple Smile Чакаме те за Великдееен   ura Вили? Бъни? Никита? Аля? Мария? Бъфче? Има ли някоой?   Hug




Има има Леда  Hug Много неприятно това с вируса.Аз гледам в Лидъл непрекъснато пускат едни аспиратори.А сега де,така ли се казваха??Една приятелка успешно лекува момченцето си на годинка и половина успешно с тази рецепта:взема се една черна ряпа и се издълбава , в издълбаното се слага захар или мед, престоява една нощ и на сутринта се пие сокчето - по 1 чаена лъжичка сутрин, обед и вечер!Аз лично не съм я пробвала,защото не давам мед.Можело и със захар.Аз давам Флудитек,веднага и спира кашлицата.Адмирации за кърменето ,завиждам,Пламена никога не е опитвала кърма за съжаление.Днес за първи път я водих на детски център,голяма игра падна в един басейн с топки.
Дано и вената да оправите без операция.Страшна ли е операцията?

# 248
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
НОВИНА!!! НОВИНА!!
Днес сутринта ми се роди племенница, малката Яна - 3,060кг и 49 см.
Да ми е живичка и здравичка! Леля няма търпение да си я види и нагушка!
Хайде, момичета, почерпете се!





Всички болни да се оправят, за Великден всички да са здрави! Simple Smile
Ние сме на консултация с педиатър в понеделник,стискайте ни палци всичко да е наред. Praynig

Лека от мен!

# 249
  • Мнения: 388
Демми, да ви е жива и здрава малката Яна  Heart Eyes! Нека да носи много радости и усмивки на цялото семейство. Мноооого обичам такива новини   ura!
Пожелавам ви успех с педиатърката  Praynig! Сигурна съм, че не е нещо сериозно и ще чакам добри новини след прегледа. Иначе да те успокоя и аз, че като нищо Демми си е измислила нов номер. Хич няма да се учудя Wink. Калоян ми прави един такъв номер от цифра време, но добре че го знам, че това е маймунджулък, че иначе и аз като нищо щях да реша че е някакъв тик. Преди месеци започна да се тресе целият, все едно трепери и се стяга целият. Добре, че като го прави това се и хили като зелка, та знам, че е някакъв номер. В началото много му се смяхме и той явно реши, че е много забавен и продължи да си го прави. В един момент обаче ММ реши, че не е много добре да продължава да го прави, защото щяло да си му остане. Та вече не му се смеем и не му обръщаме внимание и нашия спря да го прави това. Видя, че номера вече се изтърка. Така, че дано и при вас да е някакъв такъв номер.
Леде, а вие бързо да оздравявате  Praynig!

# 250
  • Мнения: 46
Здравейте,момичета!Аз се позагубих,но откакто Лили проходи нямам много време Simple Smile ,разбирате.Все щъка нанякъде. Иначе в четвъртък ходихме до педито за консултация и за ваксината за шарките,че нали я бяхме пропуснали миналия месец заради бронхита. Но този път и ММ беше с нас,та реването беше по-малко,защото Лили е луда по баща си,обожава го.Само повтаря тата,тата,даже и по име му вика Саши или Шаши  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
При нас нищо ново,днес ходихме да напазарим,че нали утре си имам именничка ,та да посрещнем гостите подобаващо.
Демми ,честита племенничка!Да е здравичка и много да ви радва!!!

# 251
  • Мнения: 338
Девойки,наистина се излагаме  Embarassed Браво на пишещите казвам!Ясно е ,че всеки е зает,ама форума си е готин,и аз ще се постарая да пиша по-честичко.

Да кажа на Деминцето,че много се радвам,че сте решили да се върнете и много се надявам да се устроите добре в Бг!Нищо,че ще почвате от нулата,все пак ще сте по-близко до най-обичните ви хора,а това си е важно и в психологически план.

Абе то все е трудно миличка...ама късмет...стискам ти палци нещата да се подредят и да си заживеете щастливо тук и може и да се видим някой щастлив ден февруарските майки newsm51

За малката ,според мен няма за какво да се тревожиш,надявам се да отмине ,"тикът",който те притеснява,пък си и мисля,че не е тик,ами някаква временна муцка  Sunglasses Както Билянка клатела главичка за "не"  hahaha ,нещо такова,ама още не си разбрала какво ще да значи вашето  Hug

Леде,пак ли лепнахте нещо  Sad. То туй време смотано...Сутрин студ,на обяд жега..И ние влачим сополи вече 5 дена и им давам хомеота като се сетя,ама пак си стоят...Ще трябва да ги натисна по-сериозно.

Малиш,не се притеснявай изобщо за Ани,тя си знае кога да се пусне,важното е ,че има желание да ходи,пък пускането е лесна работа Wink

Дени  и  той,когато си реши,тогава. Flutter

Да ви кажа не е зле да са ви предпазливи децата,Моята дивачка така се тръшка назад,че ме е страх да не стане някоя беля.Ама хич не я мисли тя.А и напоследък е Голяма катерачка-където види стълби- и по тях,пък още залита назаде. Naughty

И за думички щях да ви питам.И моята бърборана сякаш нищо не казва.Иначе постоянно си мели там нещо,ама на китайски,както казва Леда hahaha Даже и мама много рядко чувам вече,сега на мода е "ба" и май всичко е "ба"

Да ви кажа -купих й един балон с хелий(беше с Дора,ако сте гледали детското) Ееее,голям кеф,мисля,че й е любимата играчка.Дърпа го за въжето,гушка го,говори ,посочва го,много й е забавно.

Храненето ни хич не ми харесва...От кухнята мноого подбира и хвърлям сигурно половината манджи #Cussing out Добре,че батко й помага с някои.Попарата за закуска ми я отказа,понякога си я кара само на цокането сутрин до обяд #Crazy.Ами не съм мн доволна,ама май си отглеждам мис каприз.

Като сме на площадките иска да се качва на чуждите превозни средства,като най-вече налита на колела(ама за големи) и е много смешна,понеже директно отива и го обкрачва колелото и почва да се друса отгоре  Laughing.Иначе си имаме от камиончетата за бутане с крачета за навън,ама трябва да го изкарам от мазето и ще,че ми е неудобно така  Simple SmileСамо не знам как ще стигаме до парка с туй камионче,ама ще го измисля  Wink

Радина се научи да се качва в количката си сама-нали ми е катерачка..Един ден докатои оправях дрехите й ,а тя беше облечена вече,отивам в коридора и я гледам-качена на количката и даже си дърпа предпазителя!Да уточня,че количката ни е ниска,лятна и има степенка,която я е улеснила Simple Smile. И да си призная,вече и я обличам и й казвам-Ради,айде скачай в количката- и тя отива милата и се качва  Laughing Ако много се замотам си слиза де,не ме чака там,ама важното е,че пак ме улеснява детето Laughing Като си помисля,че едно време ревеше като я закопчавах и въобще бая зор виждах,докато излезнем,то вече няма търпение да е навън Joy Доволна съм,пиша й 6+ за новото умение.Най-накрая не е беля,ами даже е полезно  Laughing


Деми,да ти е жива и здрава племенницата!И аз искам да имам вече,ама на,никой не ме пита Simple Smile)

Малко разбъркано писах,ама вече мн ми се спи.Simple Smile Леееека   bouquet  bouquet
  bouquet


# 252
  • София
  • Мнения: 23
  Ето ме, ето меее Simple Smile

 Ние цяла седмица нямахме нет, днес дойдоха техниците и ни смениха рутера, през другото време хвърлях по едно око през телефона, ама хич не обичам да пиша от там.
 Деминце, не й се притеснявай на душицата, Ния си повдига едното рамо, все едно прави " незнам" и аз като теб бях решила, че е някакъв проблем, ама като я наблюдавам си има съвсем читав вид, случва се да си пробват разни неща, нашата е така от няколко месеца, ама съм решила да не се вторачвам...
 Иначе ние сме добре, измъчих я горката, защото бях решила, че спирам да пасирам, за да се учи да дъвче, пък то какво да дъвче милата с 2 зъба и един едва пробил горен! Гледам я нещо не иска да яде, мъчи се по един час, викам си "брех" кво му стана на това дете newsm78 и ми се видя една такава отслабнала, мерих я тя за 2 месеца не е мръднала на килограми, реших пак да започна да пасирам и прояде горкото.
 Номера можем всякакви, любимо и е да плаши- казва " бо" и трябва да се правим, че ни е страх. Абе...станахме си подвижен цирк, ама няма как, гледам да осигурявам разнообразна програма #Crazy
 А да си кажа, че не пиша, не защото се правя на много заета, ами зашото ММ ми свали на таблета СИМС ( това е една малоумна игра) и сега като не работя, не оправям из вкъщи и не се занимавам с малката познайте какво правя newsm53

 Не можах да напиша на всички, ама за сега толкова, да не ви отегчавам, пък скоро пак Hug

 

# 253
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте!
Вчера бяхме при педито, прегледа я, каза че за него е нещо, което би трябвало да израсте, защото няма наследствена обремененост, няма алергии..Уж за него е временно явление. В интерес на истината, не съм я виждала да го прави от 3-4 дни пу-пу...Каза, че ако е от ваксината, то това ще е първият случай в историята на тази ваксина, в който тя да е предизвикала тик. Имала други странични ефекти...
Спирам да го мисля, радвам й се на щуротиите всеки ден, да ми е жива и здрава, голяма е лудетинка Simple Smile
Претеглиха я - 10кг, 84 см.

Това е интересното от нас. Нещо от два-три дни взехме да се колебаем дали не избързваме с решението за прибиране за постоянно, нещо се притеснихме, че имаме много за оправяне в Бг, та не се знае какви ще ги свършим накрая. Най много да се приберем за два месеца, да си починем хубаво и после пак обратно...Ще го мислим още малко.. newsm78

Леда, как си, мина ли вирусът?

Вили, аз също мисля, е не трябва да му обръщам внимание и да задълбавам, просто ще се моля да не я виждам да го прави повече. Praynig

Светле, да ти е жива и здрава именничката със закъснение   bouquet! Да си носи нежното име с гордост   bouquet

Пумпалче, много се смях с Радинка и номерцата й. Сладурка, виж, иска да кара колело вече, направо я мятай на едно с помощни гуми, току-виж го подкарала hahaha
За думичките, Демми все по-рядко бърбори, но ако го прави, то е едно ба-ба-кане, да-да, пррр, бррр, те-те-те, общо взето на патагонски Joy
Не се чувствай гузна, че си я 'обучила' да си сяда в количката. Аз пък дресирах Демми да си хвърля памперса в коша. Свалям го, забърсвам я и тя скача, взима си го и го носи по голо дупе до коша и право вътре. Много е смешна. Само дето понякога решава, че всичко трябва да отива в коша, защото е извършила голямо геройство   Flutter hahaha

Аля, аз преди бях така с angry birds,но отдавна не съм се 'зарибявала' по такива неща. Просто не съм седнала да си сваля нещо...За пасирането - аз отдавна не пасирам, но може примерно да я пробваш да има съвсем малки по-едри частици, не да е напълно гладко. Ще свикне. Като излезнат още 1-2 зъба, ще се справя по-лесно.
Ние имаме 4 горни, 4 долни, един долен кътник и един горен е набол.. Само се чеше с каквото й попадне.. #Crazy

Хайде, толкова от мен засега, цун-цун! Heart Eyes  bouquet

# 254
  • Мнения: 338
Айде,като казах често и викам да мина на среднощна визита...

Але,уби ме с тая игра  hahaha Joy И аз одавна не съм се зарибявала с игри,последно във ФБ играх разни глупости,ама от година-две съм "чиста" дет се вика  Laughing откъм игри.
Сега голямата ми зарибявка е онлайн пазаруването на дрешки,понеже тука и без това имаме 2 магазина на кръст,та то си трябва просто.. Rolling Eyes Даже сега търся за баткото подарък,че му наближава рд..

Иначе нали и ние сме като вас-с 2 зъба и един току-пробил,ама си ядем парченца де.Е,грахчета и разни други излизат целички ама..Не го мъчи детето,нека си яде както й е приятно,най-важното е да яде,нали  Wink

Не се чувствай гузна, че си я 'обучила' да си сяда в количката. Аз пък дресирах Демми да си хвърля памперса в коша. Свалям го, забърсвам я и тя скача, взима си го и го носи по голо дупе до коша и право вътре. Много е смешна. Само дето понякога решава, че всичко трябва да отива в коша, защото е извършила голямо геройство   Flutter hahaha


Деминце,не съм гузна хич,мила,даже мисля да я почвам да я уча да си обува сама и обувките  Whistling hahaha Шегувам се Simple Smile Иначе ми е хубаво,че става по-самостоятелна.Ама и ти не оставаш по-назад  Wink хихихи  hahaha с тоз памперс избихте рибата  LaughingМалката как помага Laughing!А си говорихме по едно време как бебоците обръщали кошовете и разпилявали боклука,а виж я ти,Демито,точно обратното! Скица  Laughing

За връщането ви-вие си знаете най-добре,пък и такова решение едва ли е лесно за взимане.Мислете,премисляйте и така,Пожелавам ви  каквото и да решите да е за по-добро!А това за почивката е суупер идея,със сигурност много добре ще ви се отрази!

Гуш и лека от мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт