Домакини 30/още малко има и тази зима да отмине

  • 33 788
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Привет, дружина!  Grinning
Благодаря ви, момичета, за вниманието и коментарите относно Гушкан!  Hug
Фортуна, непременно!  Hug

Тоя"Момичето от фабриката"хич го няма, няма магнет...
Та от момичетата навън, ако някой много го иска, ей този релийз предлагам да пробвате дали ще си пасне със суб от торента, които е дала Марчето.

http://thepiratebay.se/torrent/5770321/Factory.Girl.LIMITED.DVDRip.XviD-DMT
+ евентуално тези суб - http://DMCA-removal-from-Google/getsubs.php/Factory.Girl.LIMITED … DRip.XviD-DMT.srt

Времето е чудно и моите хора са навън. Аз се помотавам вкъщи... реших да зазимя частично апрески и ботуши.  Аз ставам да сложа една бърза манджичка - бамя с ориз и домати.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 265
Да се разпиша и аз.

Здравейте! Hug  bouquet

Днес пак сме били в МОЛа Сердика. Купихме на Миленка яке от еко кожа и една карирана риза, а също . На Петьо видеоигра Соник. Децата хапнали Бъргерчета, ние - китайско...(аз само салатка и едно пролетно руло)... Обаче сега такъв глад за сладко - изядох една гофрета без нищо и 5 бисквити с шоколад и така ми е хубаво... 5 дена без сладко... толкова можах Mr. Green Mr. Green Mr. Green Днес повече няма да ям - само айрянче ще пия...

Аз пак съм без очила - този път ми хареса формата, ама нещо стъклата не приличат на полароид newsm78
Фен съм на Полароид очила и на маратонките - Ню баланс... Ходя за тях в Сърбия, като и за плескавица  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Брей, различно е месото, по-вкусно е... Пилета имат вкус на детството...

# 692
  • София
  • Мнения: 11 709
Дзак!
Добър ден!  Hug
Ако още веднъж някой ме помоли за пържени картофи ще бъде обезкостен на минутата. За тази година приключих с тази дейност. Мразя да ги пържа, залепват ми, печката ми става на...г...з и краен резултат - някакви картофи, нещо пържени, нещо -пюре във форма на картоф, та накрая едно нищо. Хем мазно, хем неполезно, хем за един път.  Mr. Green
Ста-ди, как сте, как е Гошко момченце прекрасно?? Браво , че сте прекарали чудесно на постановката. Това не е моята сила, нещо крякат, викат, нецензурирани думи, голи се разхождат  по сцената, прах се вдига ...не мога да си уцеля моята постановка. Виж го този филм, който съм пуснала , но преди това трябва да прочетеш повече за главната героиня, иначе нищо няма да схванеш.  На мен също ми беше в началото непонятно, но отворих Гуги и разбрах за нея всичко. Жалко, прекрасно създание но лошо стечение на обстоятелствата, а е имала прекрасна връзка и с Боб Дилън, но....друго е написал живота. Гледай го. Прекрасна игра!!
Людачка, пак ли бяхте в МОЛ-а!?? Какво правиш толкова там??  Виж, за Сърбия и за едни плескавици тръгвам веднага. Много е вкусно и е от месо....ммммда. Ти купили билети да концерт за IRON MAIDEN??, ще трябва да отида и да си взема. Това не бива да се изпуска.! Сега през м. март съм :METAL ALL STARS
Моренка, бамя с ориз.. newsm78 никога не съм приготвяла, а и няма кой да го хапне. В Гърция ям бамя на яхнийка, но не е с ориз.
Смърфи, купиха ми Просеко - бяло. Сега остава и да си спретна един коктейл, но ще почакам да го пийна на тераската, ..фръц. Ооооо, сега се сетих че трябва да поръчам нови тенти, направо съм забравила и ММ ще се сети и ще ме `апне за закуска...малиййййй.. Mr. Green
Коконче, много добър вариант е това при тате! Браво! Как си, как са бебоците??
Вале, благодаря за поздрава, вярно че имаме нужда от няколко приятели , но да са истински, а не натрапени.
Вио, при нас едно слънце е пекнало, даже съседите отсреща са на терасата и се препичат на едни шезлонги. Дали и аз да не извадя, все ми се струва че е рано. Февруари е още.
Забърках един кифли за закуска и ще започвам една Виенска шоколадова торта. Чакам маслото да се отпусне и.....после ще ви кажа какви ги сготвих и пекох. Ако стане ще `апнем утре, че ще имам гости за вечеря. Основното ще бъде печено агнешко бутче+ картофи.
Отива да тресна" едно капучино.   Heart Eyes

# 693
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Ха добър ден,
бяхме на Бонсови поляни. Отначало духаше доста, ама после утихна. Децата се наиграха с хвърчилата и топките, ние подишахме малко въздух. Направиха се на прасета, но се натичаха. Хапнахме после в механата и така.
Вале, ако не сте ходили на там, още една идея за разходка
Марче, за да не ти лепят картофите, трябва да ги подсушиш с кърпа или да ги оставиш малко да изсъхнат преди да ги пържиш. Особено, ако не е във фритурник. И мазнината трябва да е много силно загрята. Аз имам фритюрник, защото мъжа ми може да яде пържени картофи всеки ден. Всъщност фритюрника беше една от първите кухненски придобивки, `щото му е много важна.
Аз го ползвам само за картофи и тиквички. Няма да се хвана да пържа нито едното без фритюрник.
Ста ди, много хубаво сте се разнообразили
Морена, защо си се завряла вкъщи, времето е само за навън с детето. На Витоша грам сняг нямаше.
Вио, дано се е оправило времето при вас, че да излезете
Коконче, добре сте го решили. И ти ще имаш помощ и татко ти няма да е сам. Нали там имаш нет, да драсваш по някой ред?
На останалите по едно гуш  Hug и отивам да натикам дрехите от днес в пералнята и да извадя риба за вечеря

# 694
  • София
  • Мнения: 2 265
Марче, не съм купила билети, чакам до края на февруари госпожата да отговори на Миленка кога ще е в Холандия... Че се записа на някаква обмяна за ученици - така и не разбрах. Та през май едно холандче ще е при нас а през юни - Миленка ще е там... За да купим 2 билета... Наистина не бива да се изпуска!
Защо не ти се получават картофките? Аз си купих една малка newsm78 не се сещам как се казва - една малка тенджерка с дръжка Embarassed - сипвам олиото колкото 3 пръста и пържа като във фритюрника - на няколко порцийки и е готово... Най ми харесват патати, ама аз все съм за сладко умирам Peace  За сръбско, като се "насапунисаме" за там, ще ти кажа... Hug

Стади, радвам се, че сте доволни от театъра. Приятно изкарване с гоститУ.

Моренка, бамя никога не съм яла, не знам дори как изглежда...

Смърфи, аз забравих да запиша как се казва питието... Ще чакам Марчето да каже мнението за коктейла...

Коконка, хубаво е при тати. Хем той няма да е сам, хем ще се радва на внуците, хем по-добре от свеки... И на теб ще е добре...

Вио, откъде при вас таз мъгла? Такова хубаво слънчице при нас...

Калинка, чудесно е кафенцето с цигарката, ммммм, не съм пушила такива...

Фортунке, много готина бабетта ще станеш Laughing

Креми, много страшни филми гледаш ма, на младини и аз такива гледах - Фреди Крюгер и други... Сега не мога... Пък Миленка само такива гледа  Laughing

Ма ко,  браво за страхотна разходка!


И аз отивам да извадя едните, да пъхна другите... Пена пере...


# 695
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Марче, ми пробвай с ориз де. Simple Smile
Ма ко, има време, да се постопли още малко, като за мен.  Grinning  Пък и изключително рядко ми се случва да съм без Гушкан, та използвам да свърша нещо, без прекъсване.
Ауу, Люска, как бе, ами Гугльо не го ли пита?  Ей я бамята -



и е много полезна.   Simple Smile

Та Бамя с ориз...
Ползвах консервирана бамя с домати иначе си трябват отделно. Само задуших повечко лук, подправих с червен п-р и сипах бамята, като завря добавих ориза и налях вода (в обичайното съотношение - 3:1), Като си поеме ориза водата, е готово. Получава се яхния. Накря - много магданоз разбира се. Simple Smile

# 696
  • Мнения: X
Добро утро,


Да ви почерпя днес по повод повода:




Благодаря ви за красивите пожелания във Фейсбук ,момичета, трогната съм   bouquet  bouquet

# 697
  • София
  • Мнения: 9 860
Контеса, и тук да ти пожелая дълги години на щастие!  bouquet
Морена,направих крекери днес. Супер станаха, благодаря за идеята. Аз ги направих с мое си тесто, от това с което правя хляба си взех, разточих и намазах със зехтин и чесън. Тестото ми беше със сусам и лен вътре, пълнозърнесто. Станаха чудни, отново благодаря!
Ма ко, ходили сме на Бонсови поляни, но там обичам като има сняг. Иначе не ми харесва, голо ми е едно. Аз вчера ти писах и за Пътеката на здравето в Банкя, ходили ли сте?
Ние днес направихме тричасово вървене, ама вървене без да спираме, в Западния парк. Като тръгнахме от единия край да стигнахме чак до Факултета. А такава красота е нагоре, не в тая част с многото хора, че не е истина.

# 698
  • Мнения: 3 841
Ухааа, вземам си от почерпката, тъкмо навреме се събуждам.

Контеска - още веднъж и тук да се обичате и уважавате още дълги, дълги години!

Марче - как пържиш картофите? Сега ще ти кажа един трик, измисли го майка ми, а може и друг да й го е казал още от времето, когато нямаше фритюрници. Да ама ние много обичаме пържени картофи и да пържиш за 4 човека на тиган картофче по картофче не си е работа. Та, вземаш една тенджера, средна големина, слагаш вътре 1 литър олио и включваш котлона да се загрява. През това време обелваш и нарязваш картофите и когато олиото се е сгорещило, ги слагаш всичките вътре. Леко ги поразбутваш да се отделят едно от друго парчетата, че се залепят и ги оставяш да се пържат. Не ги пипаш, докато не започнат да се зачервяват, след това ги разбутваш да се пообърнат. Като са готови, ги изсипваш в купа и посоляваш. Ако ги обичаш по-меките, може да ги похлупиш, за да се задушат леко. Ама ние ги обичаме да хрупат и не ги покривам. Като изстине олиото, го присипваш в едно шише, хубаво га затваряш и да чака в някой шкаф до следващото пъжене. Едно такова олио издържа за поне 5-6 пържения. Няма пръскане наоколо, нито им седиш да им баеш. По-голям проблем в БГ е сортът на картофите, има такива за готвене и такива за пържени. Първите също стават за пържени, но в началото ще изглеждат, че се скашкват, но не ги пипай, пак си хващат коричка и стават хрупкави.

Лусс - Шприц Аперол е коктейлът. Аперолът има вкус на едновремешното Кампари, ама не е така горчиво и резенчетата портокал го правят много приятно. Със студено просецо и сода става супер освежаваща напитка. Абе те италианците, хич не са прости.  Laughing

Браво момичета, всички днес по разходки, явно времето е било супер. Тук сега е слънчево, ние също ще излезем да пазаруваме, че в хладилника има само яйца и ще започнем да кудкудякаме накрая. После пак ще дойда.  Heart Eyes

# 699
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Контеса, аз не разбрах какъв е повода, но ти пожелавам много здраве късмет и щастие   bouquet А, Смърфи е писала. Честита годишнина, да сте много щастливи
Вале, Банкя толкова ми е омръзнала, че не я понасям в новия й вид. Знам и за въздуха и дрън, дрън глупости, но не е същото, нито към гората нито на минералния басейн (който напрактика затвориха за собствена употреба). Преди често ходехме на вилата на кумовете над Банкя, там беше по-добре. Занемариха я обаче и сега не ходят толкова често.
На Бонсови поляни не бях ходила 25 години  ooooh! едно време с моторите там се събирахме, да си караме на спокойствие.
Люси, има някакви промоции на очила и то от производители. В няколко оптики видях, че има намаления на различни марки. От марките си ги обявяват не от оптиките. Може за това да няма избор на модели

# 700
  • София
  • Мнения: 2 265
Контеска, честито! Бъдете живи и здрави, много щастливи!!!

Съсипах си новата червена блуза smile3511

Видях, че се пере на 30 град, но не видях, че на ръка и я извадих... с 4 размера по-ГОЛЯМА Shocked..... Случвало ми се да направя пуловер с 5 размера по-малък, но такова чудо... Толкова  красива беше... newsm45, толкова ми стоеше добре smile3514

# 701
  • София
  • Мнения: 11 709
.........
Съсипах си новата червена блуза smile3511
Видях, че се пере на 30 град, но не видях, че на ръка и я извадих... с 4 размера по-ГОЛЯМА Shocked..... Случвало ми се да направя пуловер с 5 размера по-малък, но такова чудо... Толкова  красива беше... newsm45, толкова ми стоеше добре smile3514
Веднага отивай да купуваш нова, и не се ядосвай за глупости щом може да се замени. Ето ти още един повод да мръднеш към МОЛ -а.  Heart Eyes
Контеска, да сте живи и здрави! Трудно ви е мила, но от сърце ви пожелавам да вървите напред и да няма спирка . Зная, че вие ще преуспеете един ден и ние всички ще ти се "трупнем" на гости, ей така на твоя издръжка, защото съм убедена че ще имаш един прекрасен живот!   Нека Бог да е с теб и твоето семейство! Амин!
Скрит текст:
Смърфи, ще отида да си купя една тенджера точно за картофи за да не съсипвам другите и ще ги пържа точно както ми каза. След като смяташ, че няма проблем олиото да се ползва няколко пъти, ще те послушам.  Hug
Калинке, как си ?? Тези цигарките ги обичам, прати още... хубави са, ароматни, приятни  Simple Smile
Никъде не съм ходила  днес, а щурмувах кухнята .. Mr. Green Кифлите този път станаха прекрасни, а тортата я чакам да се изстуди и ще я намажа, а после ще ви ги снимам и ако успея ще ги пусна да видите какви съм ги творила днес.
Пия капучино + няколко... smile3546


# 702
  • София
  • Мнения: 2 265
Марче-поет, много хубаво каза на Контеска Peace

Издай тайната - винаги имаш тортички, кифлички, хлебчета. Как успяваш да си финна мадама? При мен всичко се лепи, или може би при мен пИсихологичен проблем, ММ казва, като хапвам и се чувствам виновна или мисля, че ми се лепи - така и става... newsm78

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Контес, четсита годишнина, мила!  Hug В здраве, любов и разбирателство да посрещате всяка!   bouquet

Рекох да пиша и аз за пържените картофи... ама да пъхна Гушкан в банята и идвам..

Та, Марче, държа нарязаните картофи във вода, да им падне нишестето (тъй рече веднъж Джейми ам' не помня що newsm78 ) . Пържа в малка тенджера, за да е по-високо нивото на олиото, с по-малко такова. Та загравам силно и слагам катрофите подсушени. След около 3мин. намалям на 4 от 9 степени и захлупвам, след около 8 мин ги отварям и вклювам пак на макс - продобиват затист цвят и вадя. оОлиото е отново загрято за следващата доза. Аз също прибирам олиото, но не чака следващо пържене, понеже е от дъжд на вятър. Ползвам го за готвене, като в топло време го държа в хладлника.

След малко се мушвам и аз при детето.   Wink  Оставих я сега да се покисне, както беше и Петьо на снимката.  Grinning

Последна редакция: нд, 16 фев 2014, 19:38 от Morena

# 704
  • Мнения: 11 622
Здравейте   bouquet аз съм със следобеднот кафе. Голяма кал в градината Joy накрая трябваше да измия камъните, малкия е в банята, а пералнята пере.
Контеса
Скрит текст:
Кокона как са принцесите? Пренесохте ли се?  Hug
Стади весело посрещане на гостите!
Марче прави торти и не се занимавай с картофи  Joy hahaha
Ма ко, Вале –като змийчета сме – само малко да се оправи времето и излизаме от дупките Joy
Лус – Марчето право е казала – какво по-хубаво нещо от пазар на дрехи???? Не се ядосвай – на всеки се случва/бях направила розово бельото на мм  #Crazy/
Марче – цигарките са задължителни – ние с теб ей тъй ще сме

Общи условия

Активация на акаунт