Туристическа виза за САЩ

  • 99 610
  • 781
  •   1
Отговори
# 630
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Дано нямаме проблем, благодаря ти за бързия отговор!
Номер 4 е това със снимката, нали?

Да. На него си пише Confirmation.

# 631
  • Мнения: 331
И аз искам да отида до САЩ по - точно Маями и Хаваите , но мисля , че трудно ще ми дадат виза  Thinking Поне така съм чувала от приятелки , че на много хора отказвали  Crossing Arms

# 632
  • София
  • Мнения: 452
Наистина ли в посолството не пускат на интервюто с ръчни чанти и телефони? Чудя се къде да оставя телефона си. Ще ми трябва и не мога да го оставя вкъщи, а няма да имам придружител, който да ме чака отвън.

# 633
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Наистина ли в посолството не пускат на интервюто с ръчни чанти и телефони? Чудя се къде да оставя телефона си. Ще ми трябва и не мога да го оставя вкъщи, а няма да имам придружител, който да ме чака отвън.

С чанта можеш да влезеш, с телефон - не, има си място, на което да го оставиш и на излизане си го взимаш.

# 634
  • София
  • Мнения: 452
Благодаря Shantal. Успокои ме.

При ровенето в многото инструкции някъде бях прочела, че не позволяват чанти и телефони, а само документите в прозрачен плик и че няма предвидено място, където да се оставят нещата. Явно съм прочела нещо, което вече не е актуално.

# 635
  • Мнения: 146
Благодаря Shantal. Успокои ме.

При ровенето в многото инструкции някъде бях прочела, че не позволяват чанти и телефони, а само документите в прозрачен плик и че няма предвидено място, където да се оставят нещата. Явно съм прочела нещо, което вече не е актуално.

Това не е вярно, на входа при металодетектора си оставяте личните вещи и си ги взимате на излизане. Към тях спадат всички електронни устройства, които трябва да са изключени.

# 636
  • Мнения: X
Здравейте! Подготвям си документите за кандидатстване за туристическа виза, с цел САМО туризъм. Понеже виждам, че имате доста опит тук, искам да ви кажа моята ситуация и евентуално да поискам съвет от вас. Разказвам ви цялата истина, която смятам да разкажа и на консулите ако ме попитат. Дайте ми съвет какви допълнителни документи да нося и дали да нося снимки. А ето и историята: с приятеля ми американец сме заедно от година и един месец, той работи за американските военно въздушни сили в базата им в Германи, където ще бъде до 2019г., не живеем заедно за момента, но имаме множество пътувания между двете държави, както и други в Европа. Решихме да се пробвам за туристическа виза, за да отидем на гости на леля му в САЩ, която все още не познавам, за седмица- две по Коледа. Във формуляра DS160 ще попълня нейните данни като адрес на който ще пребивавам, а него ще посоча къо човека, който ще плати за пътуването. Аз самата съм на почти 30 години, 4-ти курс бакалавър с успех много добър, без невзети изпити (ако това има значение) тоест смятам да го завърша догодина, работя по граждански договор, а от 3.07 и на ПОСТОЯНЕН (без срок на изпитване) трудов договор. Не знам дали трябва да нося снимки на двама ни като доказателство за връзка, но не е годеническа виза за да доказвам връзка, дали да нося принтирана страницата на студентското ми състояние, трудовия договор? Дайте ми съвети , ако може! Благодаря!

# 637
  • Мнения: 292
Здравейте! Подготвям си документите за кандидатстване за туристическа виза, с цел САМО туризъм. Понеже виждам, че имате доста опит тук, искам да ви кажа моята ситуация и евентуално да поискам съвет от вас. Разказвам ви цялата истина, която смятам да разкажа и на консулите ако ме попитат. Дайте ми съвет какви допълнителни документи да нося и дали да нося снимки. А ето и историята: с приятеля ми американец сме заедно от година и един месец, той работи за американските военно въздушни сили в базата им в Германи, където ще бъде до 2019г., не живеем заедно за момента, но имаме множество пътувания между двете държави, както и други в Европа. Решихме да се пробвам за туристическа виза, за да отидем на гости на леля му в САЩ, която все още не познавам, за седмица- две по Коледа. Във формуляра DS160 ще попълня нейните данни като адрес на който ще пребивавам, а него ще посоча къо човека, който ще плати за пътуването. Аз самата съм на почти 30 години, 4-ти курс бакалавър с успех много добър, без невзети изпити (ако това има значение) тоест смятам да го завърша догодина, работя по граждански договор, а от 3.07 и на ПОСТОЯНЕН (без срок на изпитване) трудов договор. Не знам дали трябва да нося снимки на двама ни като доказателство за връзка, но не е годеническа виза за да доказвам връзка, дали да нося принтирана страницата на студентското ми състояние, трудовия договор? Дайте ми съвети , ако може! Благодаря!
Аз лично не бих носила доказателства за връзка, но бих занесла копие от одобрен leave form и заповедите му за Европа с цел да покажа конкретни планове с дни за пътуване и полети. Успех!

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 22:30 от lena1

# 638
  • Мнения: 3
Здравейте,

брат ми ще кандидатства за тур. виза за САЩ,бил е преди доста време там и се е върнал.Единият му въпрос касае осигуровките,самоосигуряващо лице е,може да докаже доход,но дали трябва и осигуровките му да са платени,как мислите?От посолството му казаха,че това не е фактор,но все пак бих искала да споделите.Другият ми въпрос е относно поканите.Покана може да му бъде изпратена от американски гражданин (семейна жена с деца,женена за американец).Дали има значение дали поканата е от българин или американец,как смятате?Благодаря много

# 639
  • Мнения: 547
От фирмата писмо,че сте добросъвестен работник и ще посетите Америка през отпуска и че ще се върнете.

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Ако сам си поема разходите по пътуването, мисля че поканата няма кой знае какво значение.

# 641
  • Мнения: X
Момичета, подадох DS-160, насрочих интервю на 18-ти сутринта ми е, стискайте ми палци. Освен документите, които ги искат в посолството съм се подготвила със служебни бележки и молби за отпуски по трудовия и гражданския ми договор, както и самите договори, принтирано студентско състояние с принтиран успеха ми до 4 курс, който ще бъда следващата година, уведомлението от НАП за трудовия ми договор, накарала съм и приятеля ми да напише нещо като писмо за спонсорство, което да взема с мен, четох за това в Имихелп, ще взема и 2-3 снимки за всеки случай от различни държави включително и България. Ще ви държа в течение, какво се случва след интервюто! Малко се притеснявам понеже в DS формата не ми даде поле да попълня работа, а само Student, пробвах няколко варианта в които така и не ми се показаха други полета, но ще видим как ще се развият нещата. Също така нямах и полето за пътуванията през последната година, но четох че всъщност във формата могат да присъстват или отсъстват полета в зависимост от попълненото преди това. Убедена съм, че те ще си направят сверка Simple Smile Още веднъж стискайте ми палци!

# 642
  • Мнения: 25 811
Стискам палци. Peace
Моят приятел беше на интервю на 29.06, за две визи, дали са му ги двете 10 годишни и е минал много леко, 3-4 въпроса, но той пътува и му е вече трето явяване. Ние също се притеснявахме да не оплескаме нещо във формуляра, но явно не сме. За B1/B2, имаше поле за предишни влизания в САЩ и ние му написахме последните 5.
Спокойно, просто бъде естествена и отговаряй кратко и ясно, ще ти дадат виза.

# 643
  • Мнения: 146
Малко се притеснявам понеже в DS формата не ми даде поле да попълня работа, а само Student, пробвах няколко варианта в които така и не ми се показаха други полета, но ще видим как ще се развият нещата. Също така нямах и полето за пътуванията през последната година, но четох че всъщност във формата могат да присъстват или отсъстват полета в зависимост от попълненото преди това.

Когато избереш опцията "STUDENT" няма да ти излезе поле за настояща месторабота (по подразбиране си или едното или другото). В празното поле под Monthly fee може да се вметне инфо за работното място. Пътуванията в други държави за последните пет години излизат само за мъжете (за тях има малко повече въпроси). Успех!

# 644
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да кандидатствам за туристическа виза да посетя брат ми, който живее в щатите от няколко месеца, женен е за американка и скоро ще си имат бебе. Аз съм на 26, наскоро завърших магистратура и работя съвсем от скоро. Ходила съм на студентска бригада с J1 през 2012 и 2013 в Щатите. На мое име имам само лизинг на кола. Майка ми взе виза да посети брат ми, но от Usit Colours са й казали, че на мен няма да ми дадат със сигурност и ще са хвърлени пари на вятъра.

Какво е вашето мнение и съвет?

Общи условия

Активация на акаунт