Туристическа виза за САЩ

  • 99 646
  • 781
  •   1
Отговори
# 615
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Sharky* , направо ме "уби"  Laughing    чак букви съм яла от недоумение

Малко се оплетох.
След като попълних формулярите за всеки член на семейството поотделно, после прикрепих към мен, че ще кандидатстваме трима за интервюто, запазих час за интервю само на мое име, нали така?  Детето под 14 не се явява, нищо, че е прикрепено и то към интервюто?
Нещо друго правя ли да потвърждавам или направо отивам сутринта в насроченият ден?

И кое точно си разпечатвах, освен последната страница със снимката и данните, да разпечатам ли и тази с бар кодовете?

Интервютата може ли на български да се водят?  

Тук пише какво ти е необходимо, за да се явиш на интервю.

Може и на български, и на английски.

Присъствието на дете под 14 год. не е задължително - http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-visarenew.asp

# 616
  • Мнения: 25 846
Имайте предвид, че трябва да си вземете багажа и да го чекирате за вътрешния полет.

Няма ли опция за чекиране до крайната дестинация, както в целия остал свят?
Не е толкова сложно, след като минеш имиграционните куфарите ви чакат, и само ги прехвърляте за следващия полет.

# 617
  • Мнения: 4 450
Имайте предвид, че трябва да си вземете багажа и да го чекирате за вътрешния полет.

Няма ли опция за чекиране до крайната дестинация, както в целия остал свят?

To и в почти целия останал свят е така - при прекачване от международен към вътрешен полет си взимаш куфарите, минаваш митница и ги чекираш пак за вътрешен полет - вътрешните полети не минават през митница. ЕС е изключение, защото всички полети в ЕС са вътрешни.

# 618
  • Down south
  • Мнения: 7 781
Имайте предвид, че проверките са засилени.
Познати дойдоха онзи ден, пътуване през Германия, избрали са ги за проверка и 1,5 час не са стигнали.
Изпуснали бяха полета  Sad после разправии и чакане за друг.

# 619
  • София
  • Мнения: 16 214
Преди месец бяхме с ММ за една седмица в Маями, сменяхме в Париж, изобщо не ни разпитваха на гейта на Шарл де Гол. Никой не разпитваха...В Маями имиграционния пък ме изненада с въпрос колко кеш нося в каква валута  Rolling Eyes (аз, по изключение, помнех... Joy).

# 620
  • Софето
  • Мнения: 622
Ние имаме 2:50 ч. за прекачване във Франкфурт, дано ни стигне времето. Ще кацнем в Сан Хосе - Калифорния, трябва ли да носим и някакви допълнителни документи освен визите, за пред имиграционните? За първи път в влизаме в УСА, в какво се състои тази имиграционна проверка?

# 621
  • Мнения: 25 846
В Маями влязох много лесно, но в Хюстън 2 пъти, и все с въпроси...зависи от щата явно.

# 622
  • Мнения: 25 846
Ние имаме 2:50 ч. за прекачване във Франкфурт, дано ни стигне времето. Ще кацнем в Сан Хосе - Калифорния, трябва ли да носим и някакви допълнителни документи освен визите, за пред имиграционните? За първи път в влизаме в УСА, в какво се състои тази имиграционна проверка?
За Франкфурт, и час и половина стига.
Ще ви питат повод на пътуването, казвате туризъм, от там вече ако питат къде при кого, показвате хотелски резервации или друг адрес. На мен в Тампа не ми искаха нищо,  а имах букинг номер за круиз и адрес къде ще отседна преди това.

# 623
  • Down south
  • Мнения: 7 781
Това, че някой е минал безпроблемно, нищо не означава, както и това, че нашите познати са попаднали на детайлна проверка. Случки и случаи, колкото ще човек.
 Добре е да има поне 1,5-2 часа при трансфера, особено, ако човек не е много опитен в пътуването.
Дори и да ви проверяват, проврките са рутинни, не се стряскайте и ако изпуснете полета, не фатално.

# 624
  • София
  • Мнения: 16 214
Добре е да си носите разпечатани резервациите за хотелите и т.н., за където отивате. Аз винаги ги нося, но не ги вадя в ръце, бъркам в чантата само ако ми ги поискат. Забелязала съм, че така доста ускорявам процеса на "препитване". Иначе, ако са в ръцете, винаги ги искат, четат и се губят още 5-10 минути...И друго - ако не нервничате, също става по-бързо.

# 625
  • Софето
  • Мнения: 622
Благодаря ви 🌼, ще си носим всички резервации за хотели, атракции, музеи, рента кар ...

# 626
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
При последното ми ходене до САЩ през март и мен "си ме харесаха" на Франкфурт и ме заведоха за допълнителна проверка, така че не рискувайте с къси връзки. На първо летище в САЩ се чака ужасно много проверката при емиграционните, така че там препоръчвам 3 часа връзка.

# 627
  • Мнения: 1 070
Shantal, благодаря ти за отговора.
Никъде не пише обаче (или аз не намирам) дали след като се явяваме тримата заедно е достатъчно само аз да запиша часа за интервю? Имаше опция да прикрепя членове на семейството, но не разбирам това достатъчно ли е.
В потвърждението ми по мейла пише:

ПОТВЪРЖДЕНИЕ ЗА ВПИСВАНЕ НА ИНТЕРВЮ:
Брой на кандидатите:   3

Но не съм правила профили и заявка за интервю на другите членове на семейството.
Затова попитах тези от вас, които се явяват заедно със семействата си на интервюто как процедирате?

И пак да питам, четох, четох, но не ми е ясно какво точно да разпечатам, освен потвърждението със снимката имам и друг мейл, в който се съдържат шест баркода, над тях пише "ПЛАЩАНЕ НА MRV ТАКСАТА"

Сигурно е тъпо, ама се притеснявам да не объркам нещо  Sad

П.П. видях сега и друго.
Номерата, започващи с АА при разпечатката на ММ не съвпадат с баркодовете в потвърждението за интервюто. Аз ли съм объркала нещо и дали е късно да се поправя  newsm78

Мога ли и откъде да вляза да видя какво съм попълвала в DS-160?

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 17:20 от ⅞ ...and Happily Ever After

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Достатъчно е само да запишеш час. Щом на стъпка 6 си добавила другите членове на семейството и ти излиза, че кандидатите са трима, значи всичко трябва да е ок, не е необходимо да правиш профили за всеки поотделно.
Задължителните документи за явяване са:
1. снимка
2. паспорт
3. бележка от банката за платена MRV такса
4. потвърждението на регистрацията, което е една страница (може би 2 с упътването)


# 629
  • Мнения: 1 070
Дано нямаме проблем, благодаря ти за бързия отговор!
Номер 4 е това със снимката, нали?

Общи условия

Активация на акаунт