Туристическа виза за САЩ

  • 99 631
  • 781
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 25 836
Първо визата, и после билети милети и всичко останало.

# 661
  • Мнения: 6
Да, възможно е, но имай предвид, че колкото месеци по-рано си купиш билетите, толкова по-евтини ще са. Разликите в цените са поне трицифрена сума, защо да не си ги спестиш?
А билети не е препоръчително да купуваш преди интервюто за виза.

Подай си по-рано заявлението за интервюто, защото може и след 2-3 седмици да ти го насрочат, така февруари го пиши "бегал".

Иначе си е напълно възможно даже и март да подадеш и да тръгнеш април. Въпрос на време и средства.
Даже и април интервю и пак април заминаване  е възможно, а може и да хванеш някоя last minute оферта.
Успех!


Благодаря ти за отговора!
Да разбирам, че ме съветваш да подам заявлението за интервю преди февруари дори? Защото, точно това ми е целта, да разбера по-рано, дали ще получа визата, за да задействам нещата с билетите.

# 662
  • Мнения: 14 503
Какво значи да му "насрочат интервю"? Сега така ли е? Миналата година сам си избираш датата, друг въпрос е, че няма интервюта всеки ден, а 2-3 пъти в седмицата.

# 663
  • Мнения: 25 836
Сам си избираш дата и час от свободни, от понеделник до четвъртък са интервютата.

# 664
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Какво значи да му "насрочат интервю"? Сега така ли е? Миналата година сам си избираш датата, друг въпрос е, че няма интервюта всеки ден, а 2-3 пъти в седмицата.
И сега сам си избираш дата и час. Като за студентска виза при платена такса, подаден DS-160 в петък, имаше свободни дати за следващата сряда. Т.е. не се чака никак даже. Макар, че според един сайт за студентска виза даваше изчакване 9 календарни дни, за туристическа 2.
https://travel.state.gov/content/visas/en/general/wait-times.html/

# 665
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
В момента времето за изчакване е около 3-4 работни дни или по-просто казано ако платиш таксата в понеделник за следващия понеделник можеш да се явиш.

Относно това дали е рано - колкото по-рано по-добре. Колега си извади виза януари, а ще пътува евентуално края на годината.

Самолетни билети могат и да се купят стига условията на авиокомпанията да позволяват въстановяване на сумата при отказа за виза. Повечето авиокомпании го позволяват. Ако травъл агентите ви обясняват, че пари не се връщат, значи просто те ви ги прибират Wink

# 666
  • Мнения: 1 070
Да, възможно е, но имай предвид, че колкото месеци по-рано си купиш билетите, толкова по-евтини ще са. Разликите в цените са поне трицифрена сума, защо да не си ги спестиш?
А билети не е препоръчително да купуваш преди интервюто за виза.

Подай си по-рано заявлението за интервюто, защото може и след 2-3 седмици да ти го насрочат, така февруари го пиши "бегал".

Иначе си е напълно възможно даже и март да подадеш и да тръгнеш април. Въпрос на време и средства.
Даже и април интервю и пак април заминаване  е възможно, а може и да хванеш някоя last minute оферта.
Успех!


Благодаря ти за отговора!
Да разбирам, че ме съветваш да подам заявлението за интервю преди февруари дори? Защото, точно това ми е целта, да разбера по-рано, дали ще получа визата, за да задействам нещата с билетите.

Да, аз бих пуснала януари. Сега се насрочват интервюта една седмица напред, но е имало периоди, в които свободните дати са за 2-3 седмици след попълване на формуляра.
Ако ще вадиш бележки от работодател, от НАП, от банки, също изисква време. Имай предвид, че всичко гледат, колкото повече доказателства, че имаш стабилни връзки със страната си, толкова по-добре.

# 667
  • Мнения: 6
Да, възможно е, но имай предвид, че колкото месеци по-рано си купиш билетите, толкова по-евтини ще са. Разликите в цените са поне трицифрена сума, защо да не си ги спестиш?
А билети не е препоръчително да купуваш преди интервюто за виза.

Подай си по-рано заявлението за интервюто, защото може и след 2-3 седмици да ти го насрочат, така февруари го пиши "бегал".

Иначе си е напълно възможно даже и март да подадеш и да тръгнеш април. Въпрос на време и средства.
Даже и април интервю и пак април заминаване  е възможно, а може и да хванеш някоя last minute оферта.
Успех!


Благодаря ти за отговора!
Да разбирам, че ме съветваш да подам заявлението за интервю преди февруари дори? Защото, точно това ми е целта, да разбера по-рано, дали ще получа визата, за да задействам нещата с билетите.

Да, аз бих пуснала януари. Сега се насрочват интервюта една седмица напред, но е имало периоди, в които свободните дати са за 2-3 седмици след попълване на формуляра.
Ако ще вадиш бележки от работодател, от НАП, от банки, също изисква време. Имай предвид, че всичко гледат, колкото повече доказателства, че имаш стабилни връзки със страната си, толкова по-добре.


Да, ще е най-добре.
Аз работя в НАП, дано да ми в плюс!
Ще пиша пак, като задвижа нещата.
Благодаря за отговорите!

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
От допълнителните документи не знам какво и колко  гледат. Реално разполагат с време да ги попрелистят.

# 669
  • Мнения: 1 070
Със сигурност ги гледат ако преценят, че е нужно. На мен даже се обаждаха за допълнителни въпроси.

# 670
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Със сигурност ги гледат ако преценят, че е нужно. На мен даже се обаждаха за допълнителни въпроси.

Кога ти се обадиха, преди или след интервюто? И ако е след интервюто, на самото интервю какво ти казаха - получаваш виза, не получаваш ... ?
Интересно ми е как процедират.

# 671
  • Мнения: 25 836
Може да са казали, ще получиш виза и да са я отпратили, но в последствие да са се обадили да до разпитат. Странно, но е възможно.

# 672
  • Мнения: 29
Здравейте! Предстои ми кандидатстване за туристическа виза. Плащането за интервюто смятам да го направя по банков път в клон на ДСК. Питането ми е следното: На вносната бележка пише 24 часа след плащането да се попълни уникалния номер от Нареждането за касов паричен превод. Къде се попълва трози уникален номер? Аз не успявам да се ориентирам.
Благодаря!

# 673
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Здравейте! Предстои ми кандидатстване за туристическа виза. Плащането за интервюто смятам да го направя по банков път в клон на ДСК. Питането ми е следното: На вносната бележка пише 24 часа след плащането да се попълни уникалния номер от Нареждането за касов паричен превод. Къде се попълва трози уникален номер? Аз не успявам да се ориентирам.
Благодаря!

Плащането се извършва касово в банка ДСК. Там след като платите ще ви дадат на хартия и съответно покажат този "уникален" номер.

# 674
  • Мнения: 146
Здравейте! Предстои ми кандидатстване за туристическа виза. Плащането за интервюто смятам да го направя по банков път в клон на ДСК. Питането ми е следното: На вносната бележка пише 24 часа след плащането да се попълни уникалния номер от Нареждането за касов паричен превод. Къде се попълва трози уникален номер? Аз не успявам да се ориентирам.
Благодаря!


Вече само през ДСК може да се направи заплащането на интервюто. А тези 24 часа между двете неща са за да може преводът да бъде отразен по сметката им и буквайки си ден и час да нанесете инфото в профила си в US Travel Docs. Уникалният номер на бележката се намира между основанието и имената на клиента. Би трябвало да започва със 170 и е само от цифри.

Общи условия

Активация на акаунт