Счетоводител в нужда се познава 6

  • 36 527
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте мили дами!
Преди време бях питала за болнични...
Ситуацията е следната: двама работодателя два болнични. от 19.06-31.06. Обаче единият работодател сключил нов договор с нова фирма на 31.05 с въпросното лице. Постъпил на работа- 02.06 (така пише в договора). Ще се окаже ли проблем това за,изплащането на болничните,вобще за приемането им?
  bouquet

# 676
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте мили дами!
Преди време бях питала за болнични...
Ситуацията е следната: двама работодателя два болнични. от 19.06-31.06. Обаче единият работодател сключил нов договор с нова фирма на 31.05 с въпросното лице. Постъпил на работа- 02.06 (така пише в договора). Ще се окаже ли проблем това за,изплащането на болничните,вобще за приемането им?
  bouquet


Не виждам причина да има проблем. Какво те притеснява?

# 677
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Объркала съм болничните са от 19.05-31.05.
Притеснява ме, че от 31.05 се води при друг работодател а все още е в болничен... но всъщност това май няма значение, щом на договора пише постъпил на 02.06.   newsm78

# 678
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Объркала съм болничните са от 19.05-31.05.
Притеснява ме, че от 31.05 се води при друг работодател а все още е в болничен... но всъщност това май няма значение, щом на договора пише постъпил на 02.06.   newsm78

Да - договорът / новият / влиза в сила едва след като има отработен поне 1 ден.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 262
А и датата на сключване на договора може да е 31 Май, но всъщност лицето ще почне работа на 2 юни, така че и аз не виждам проблем.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Благодаря Ви дами   bouquet

# 681
  • Варна
  • Мнения: 3 275
Някой работи ли на програма Workflow? Трябва ми помощ за една фактура, която трябва да включа във VIES.

Намерих го Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 14:49 от Alexandra

# 682
  • Мнения: 1 266
Моля за малко разяснение от вас, които всеки месец подавате тези декларации.


Искам да попитам как се процедира ако е пропуснат един месец в осигуряването и е пропуснато да се подаде Декларации обр.1 и обр.5 по Наредба Н-8 за осигурено лице.Примерно януари е подавано, февруари е забравено, март са подавани декларациите, април са подавани.Със стара дата могат ли да се подадат.

За тези декларации има ли някаква давност и от колко години назад да може да ги подаде декларациите при условие, че се падат пропуските когато си тече трудов договор.

# 683
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Много объркано пишеш...
Д 1 и може би.....Д 6! Каква е тази Д 5?
За трудови договори ли става въпрос или....

# 684
  • Мнения: 1 266
да,за трудов договор.            Това       са обичайните декларации внасяне зе на осигуровки от работодателя.Н.но когато отварям в сайта на нои гледам за един междинен месец  е пропуснато.Има ли срок в който да се поддадат декларациите.

# 685
  • София
  • Мнения: 171
 Разбира се, че има срок за тези декларации и той е 25-то число на следващият месец.
Редактирах се!

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 22:52 от Дидиии

# 686
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Д 1 се подава само с Д 6 - едновременно! В Д 6 - има дата за изплатени заплати...
За февруари няма как да подадеш - срокът е минал, даже и по ел. път няма да приеме Д 6.
Или пропускаш и чакаш да мине давност 1 г, или в НАП с акт.

# 687
  • Мнения: 48 237
Аз бих изчакала...но трябва да мине 1 година от датата, на която изтича срока за подаване...

# 688
  • София
  • Мнения: 1 648
Може ли работодател да задължи работниците си да ползват неплатен отпуск, въпреки че не са изразходвали целия си платен отпуск?

# 689
  • Мнения: 2 463
Може ли работодател да задължи работниците си да ползват неплатен отпуск, въпреки че не са изразходвали целия си платен отпуск?
Здравейте,

В Кодекса на труда не е предвидено на никакво основание право на работодателя едностранно да налага на работници/служители да ползват неплатен отпуск.

В случай на престой за повече от 5 работни дни работодателят има право да предостави платения годишен отпуск на работника или служителя и без негово писмено искане или съгласие.

В противен случай за времето на престой не по вина на работника или служителя той има право на брутното си трудово възнаграждение.

Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 173, ал. 7, т. 1 и чл. 267, ал. 1 от Кодекса на труда.

Общи условия

Активация на акаунт