Любов наоколо витае, а ЮЛСКО бебе в корема на мама си играе! Тема 8

  • 22 753
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 615
Днес ходих на ЖК и се усъмниха за безвкусен диабет ,пратиха ме на ендокринолог !Сега 3 дни ще записвам колко пия и пикая и 3 сутрини ще ми изследват урината !Някой изследвали ли са за безвкусен диабет и как са се развили нещата?
Иначе съм качила 4 кг ,но бебо не го гледаха на ехографа Sad ще го видя в четвъртък,трябва търпение Wink
За кърменето и аз се надявам да кърмя ,но дали има значение от големината на гърдите за млякото,моите много малко са пораснали ,а и по принцип са ми малки!

# 31
  • Мнения: 183
И аз съм решила твърдо да кърмя и дори ако видя зор да си викна консултант в нас.Ще гледам да изчета максимално много неща и да се справя сама, но предвид че ще ми е за първи път може и да не се получат нещата много лесно, но желание имам много.Много полезен блог.Благодаря Lady April и bebe2, че ми отворихте очите за него  Hug
ToHu_, Sunny kiss, veli1983 в предната тема, някой беше казал,че не е нужно да да пълним темата с един запис, за да получаваме известия.Има един бутон Извести.Ползвайте него, ако не успявате да се ориентирате пишете, ще направя снимка, за да го намерите по-лесно   bouquet

# 32
  • Мнения: 335
И аз съм решила твърдо да кърмя и дори ако видя зор да си викна консултант в нас.Ще гледам да изчета максимално много неща и да се справя сама, но предвид че ще ми е за първи път може и да не се получат нещата много лесно, но желание имам много.Много полезен блог.Благодаря Lady April и bebe2, че ми отворихте очите за него  Hug
ToHu_, Sunny kiss, veli1983 в предната тема, някой беше казал,че не е нужно да да пълним темата с един запис, за да получаваме известия.Има един бутон Извести.Ползвайте него, ако не успявате да се ориентирате пишете, ще направя снимка, за да го намерите по-лесно   bouquet
Да де, ама след малко се коригирах. Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 199
Nori4ka, за фраксито: аз в момента съм през ден на фракси, но аспирина ми е всеки ден. Засега най-евтини инжекции съм намерила в Марешки - в 2-3 аптеки в София проверих, кутията излиза 40 лв - 10 инжекции.
Ти в коя аптека на Марешки си ги виждала по 3,70?

За магнезия и млякото - лекарката и аптекарката ми казаха специално за прясното мляко, че има значение - да не се приема 2 часа преди или след магнез. диаспорал.



# 34
  • Мнения: 766
Магнезия не се приема с млечни продукти. Трябва да има поне час-час и половина между двете.

mini_moni, не сме ли вече в петия месец  newsm78. Нали започва от 18-а седмица?

Трети път съм бременна и пак не мога да ги загрея тия седмици и месеци  Mr. Green Нали 5ти м. започва от 18 г.с. аз сега съм 17+6 (въпреки,че си е реално 18та ) Кое се гледа като начало на 5м. 17+  или 18  newsm78
Благодаря ви за разясненията за магнезия - изобщо не го знаех това  Hug

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 13:21 от mini_moni

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 676
mini_moni, 17+=18 седмица. Мисля, че сме в пети месец, поне според таблицата на първата страница. И на мен не ми се вярва  Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Здравейте днес бях на ЖК и не ми казаха или направиха нещо кой знае какво.Мериха ми кръвното,мериха ми корема,килограмите питаха ме как се чувствам казах че ме наболява корема ниско долу и под пъпа АГ ми каза да пия нош-па изписа ми комбинирани витамини и това беше.Без видеозон  Thinking не знам дали е нормално как разбира,че всичко е наред с бебето,ако не го е видяла и пола не знам,абе не ми хареса,а и не знам така ли е при всички вас които сте били на преглед.трябва ли да се запиша на частни прегледи при друг АГ  Peace

# 37
# 38
  • Варна
  • Мнения: 913
За кърменето и аз се надявам да кърмя ,но дали има значение от големината на гърдите за млякото,моите много малко са пораснали ,а и по принцип са ми малки!

Това пък изобщо не е вярно. Моите са си малки, по принцип и сега не са наедрели особено, нося си моите сутиени. Същото беше и предния път, обаче факт кърмих дълго. При това и с плоски зърна, да ми се чуди човек. Wink Има доста митове относно кърменето - като гореспоменатите, като това за нехранителната кърма и сие.

Понеже гледам че и вие шетате, да питам, какво смятате да правите с миенето на прозорци newsm78. Аз не се виждам да се увися както обикновено, да не говорим, че не липсват и прозорци за миене. Пък ММ, като ги заоблачи ooooh!, хич не ми стои като вариянт

Охх да си призная и моите са за миене, ама никога не съм си ги мила сама, та и сега така ще е. Страх ме е, ще каже човек че живея на 6тия. Пък с онези приспособления дето са по бензиностанциите, поне аз не постигам желания резултат. Обикновено ММ прави това и добре се справя, нали като студент това правил едно лято в САЩ.  Laughing Понякога и мама удря едно рамо. Wink

Иванела83 по каса толкова... Малко са лекарите, които без да таксуват допълнително всеки път гледат на видеозон. Иначе реално се полагат 2 или 3 за цялата бременност.

# 39
  • Мнения: 256

[bМимето14[/b], защо да ограничаваш млякото? Аз закусвам мляко и пия магнезия примерно след около два часа. Можеш да ядеш сусамки, да си накисваш сусам и да го смилаш в блендер до сусамово мляко. Нещо такова..


newsm78 не знам за мен ли става въпрос аз писах че си пия хапчетата натрошени в кисело мляко?!

# 40
  • Мнения: 256
Магнезия не се приема с млечни продукти. Трябва да има поне час-час и половина между двете.

mini_moni, не сме ли вече в петия месец  newsm78. Нали започва от 18-а седмица?

ЕЕЕЕЕЕЕЕ не това никой не ми го е казал! Аз аз патката го пия с мляко! smile3511

# 41
  • Мнения: 613
Иванела: При ЖК по здравна каса, доколкото си спомням включва освен стандартните изследвания, мерене на корем , кръвно, тегло и 2 ехографа. Някои лекари, обаче са по-широко скроени и преглеждат на ехограф по-често, така че зависи на кого попаднеш. Но масово жените, които ходят на ЗК по здравна каса ходят И на частно, за да им обърнат повече внимание. Моят съвет е, ако не си доволна да ходиш от време на време и на частно, за твое успокоение.

За миенето на прозорци : Обикновено ги мием заедно с мъжа ми. Тази година ще се справи и сам  Grinning
Прахосмукачката също сега я пуска той, защото иначе много ме боли кръста.

Момичета знаете ли какво се замислих...ами аз нямам идея дали са ми мерили шийката? Или не съм разбрала. Ще питам другия път, де. Последно доки ми каза, че имам висока задна плацента, но за шийка нищо не знам. Има ли някой като мен?

# 42
  • Мнения: 500

В тази връзка - някой от София може ли да ми препоръча добър гастроентеролог? (Имам си един, но е в чужбина за дълго време).
[/quote]


Клиника Пансанус- д-р Станчев или д-р Станчева

# 43
  • Мнения: 256

Момичета знаете ли какво се замислих...ами аз нямам идея дали са ми мерили шийката? Или не съм разбрала. Ще питам другия път, де. Последно доки ми каза, че имам висока задна плацента, но за шийка нищо не знам. Има ли някой като мен?

Моника, и аз съм със задна плацента и да ти кажа и аз не мога да запомня всичко което ми мерят точно колко е но ми дават амбулаторен лист на който е описано всичко и като си тръгна и почва едно четене  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен.

Да се похваля днес бях на късен БХС /нямам ранен/. Докторката каза, че бебо е съразмерен, че е добре, само околоплодните води са малко по-малко от колкото трябва и все пак в норми. Последното малко ме притесни и се надявам, че няма да се създаде проблем напред.
ФМ ми е следващия понеделник.
Тъй-като преди няколко дни се разболях с гадна кашлица и висока температура се наложи като стигна до 39 градуса да ми изпишат антибиотик  Sick От Днес ми изписаха и Магнерич да пия и най-вече заради болките в корема, които имам следствие на кашлицата. Добре, че бяхте вие да разбера, че не е добре да се взима непосредствено след консумацията на мляко.  Hug
Преди да забременея бях активен пушач
, но нямах проблем с отказването, защото просто спря да ми се пуши. След 3-тия месец признавам че съм палила 2 цигари. Знам, че е много трудно и много по-лошо е на една бременна жена цял ден да и се пуши и да мисли за това отколкото да си позволи да запали една цигара в някакъв момент.
Хайде да ви е хубава и слънчева седмицата   Nature Sunny

Общи условия

Активация на акаунт