Цената на една студентка статия..шега или истина

  • 11 121
  • 168
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 311
Търсенето определя предлаганото .
Мис джуки се хвали по тв  , че имала предложение от министър за 10 хил.лв месечно .
Коментарът е излишен .

# 151
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Именно инстинкт за размножаване. Мъжкото иска да опраши де що има читаво женско, а женското иска да бъде опрашено от най-свястното мъжко ( образно казано). Ние, хората, уж като по еволюирали, сме си създали морални норми, етика на поведение, уж сме надраснали животинската си природа - но, тръц! Все още има и ще има мъже, които се държат като невидели жена, а и жени, за които са важни само вторичните полови белези и които биха били важни, само на много първично ниво.
 А мъжете морализаторстват, не защото не искат да има малки мръсници  Mr. Green Морализаторстват, защото имат майки, баби, жени и дъщери и не могат дори да си представят, че те могат да са малки мръсници  Sunglasses Размаханият пръст е насочен към тях. Другите, с малките тайни са за после, на тъмно и за десерт  Rolling Eyes
Ама нещо са изтървали края ... Разпищолването на мъжкият фронт стана правопорпорционално на женския. Сега разни мъжленца пишат статии с жалби до небесата, защото по дискотеките тръгнаха техните дъщери, жени...
 Дааааа....Тъжна работа!  Thinking

# 152
  • Мнения: 459
Харесва ми как адекватно мислещи дами, като La Sombra и Raffaella анализират тази иначе посредствена статия. Peace
 
А аз отивам да изям една филия с лютеница в чест на автора. eat

# 153
  • Мнения: 413
А професията все по-често е танцьорка, мислеща се за фитнес икона или Николета Лозанова в Cotton club.
Много жалко, но статията е факт. Болно ми е, като в изреченията виждам образа на безкрайно много студентки - познати.  Sad Гладът е по-силен от тока.

# 154
  • Мнения: 11
Не е шега статията. Няма значение дали е студентка или друг персонаж в по-зряла възраст. Това знае -  да иска, никога не  й стига. Струва ми се донякъде отживелица този описан персонаж. Ролята на Чичко Паричко сега се пада в по-голямата си част на  майката на някоя студентка, работеща в чужбина, която надлежно й изпраща 300 евро на месец.  Пропилените студентски години отлитат, а девойката продължава да поддържа стандарта си с оправданието, че не може да си намери работа.
Зародила се е една нова паразитна класа, вярвайки си, че е населена с принцове и принцеси, а майката е Пепеляшка.

# 155
  • Мнения: 1 416
Точна статия! И добре написана. Много добре описва нещата.
Истината е, че изобщо не са малко, не задължително са провинциалистки, дори не непременно и "квартални" и също така си продължават по схемата цял живот или докато могат. Не са непременно от бедни семейства с непрестижни професии. Множат се със всяка изминала година, особено пък последните 15-20 години има бум. Това е защото в съвременното западно общество отвсякъде те бълват по всякакъв начин, подтиквайки те да бъдеш от "модерните жени", "жените с опит". Да "си поживееш"... абе, стандартните клишета. Разликата с цивилизованите части на света е, че в Бг ако не си от... как да кажа... "гъвкавия" тип хора, ще опъваш.
Млади, дърти... за "спорта", или за материални придобивки.... или просто защото вече е станало професионално изкривяване. Рядко се променят. Така си успяват и в работата - чрез същите номера. Накрая като видят, че не могат всички да хванат богати, че не са чак толкоз много простите с пари и всъщност реално са много по-хитри от тях, нищо, че те си мислят обратното в началото, се задоволяват и с нещо много по-лошо за техните представи, но пак по над тях като материално положение. И разбира се гледат да се задяват, кикондрят и ако може направо и изневеряват при всеки отдал се повод за това.
Еднаквостта и плиткостта им се усещат отдалеч, дори без да е налице типичния външен вид.
"Еманципацията" в България минава през доооста легла, ако искаш да си "успяла кариеристка". Дори за някакви непрестижни работи, пак минаваш по подобен път в много случаи.
Не знам какво е учудващото на статията, която даже много неща е спестила, че в Бг специално ако искаш да успееш уж самостоятелно, се налага да изядеш много помия и вече от теб зависи, от това какъв човек си, как точно ще реагираш на нещата - с апетит ли ще поглъщаш и ще си мислиш, че успяваш, докато всъщност все по-надълбоко изпадаш, ще се махнеш ли от тук, или ще се бориш като прасе с тиква с българския си живот. Или си от типа, който се чувства на мястото си, удовлетворяват го нещата, добре му е с някакъв си там посредствен животец, дето води. Действителността не ти остава други избори, така че и гореспоменатите типажи, намерили си начина да оцеляват, не са учудващи. Това е, интереса властва!
Във всеки случай, чиста мъка си е живот като описания в статията.
Студентски град в този му вид друго не предполага да се случва там освен правене на кеф и удовлетворяване на нужди, направо се чудя как въобще нормални хора живеят там и уж учат.... Има и такива, разбира се, но си е доста голямо изпитание да живееш и учиш тия няколко години насред тамошната мизерия и грозотия и Содимът и Гомор, което всъщност представлява това "чудно" местенце.
А иначе защо са "гнусни" такива създания- ами защото създават такъв климат. Днес ще е една, утре ще са две и накрая ще стане пътечка, вид кариера, а в последствие- и капан за момичета. А капани за жените има достатъчно. Трудно е да си жена, трудно е да се пласираш, да намериш пристан. Лесно е да си модерна и свободна, докато не усетиш, че това е много несигурен живот, опасен, накрая- празен и дори беден, финансово, след като минат добрите години.

Така че всякакви такива действия трябва да се гледат критично и по възможност да се ограничават. Защото са малки капки, но разяждащи. Като водата, създават русло, в което да потекат още капки- още млади момичета. Създава се неприятен климат, неприятна среда.
А, баш! Точно това е.
Много съм съгласна този път с Mamacita Bandida Simple Smile Казва всичко, което аз искам да кажа.
По други теми може и да имаме някои несъгласия, но тук е право в целта!

Не им пука грам на мъжете, единици са хората, на които по принцип им прави впечатление начина на живот на хората - счита се за съвсем нормален един такъв живот! Специално пък българския мъж, в грандиозната си част е толкова оскотял, затъпял, средностатистически, бездушен, че мнооого малко неща му правят впечатление. Гледа се скатаването от работа, пльоскането на дивана, мачове, бири, ракии, салати, свинското, мусаката, въобще всякакви манджи с месо, разбира се, и пак запивките с приятели, даването на акъл отстрани и стандартните задявания с колежките. Дори външно са се формирали няколко типа бг мъж, които са много типични последните години. Няма как да се сбъркат, видени извън хабитата им, отдалеч се познават.

И стига с това висшУ като еталон някакъв и мерило за голямо постожение Laughing В България който не е решил, той не е завършил висшУ! Те и диагоналкаджийте /мъжете с чантички-диагоналки/ с шортите и шкембаците, отвисяващи по кръчми са висшисти. И "обемчитата", и "муцките", и ботоксираните лелки, строшили н на брой инструменти - и те са висшисти. Всички висшисти, пенкелери, големи професионалисти в работата си и т.н. Всичко е един огромен карнавал на суетата! И ние сме в него също.

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 03:53 от AQUА

# 156
  • Мнения: 851
 Grinning Ами..И аз имам едно бурканче лютеница от доста време, ама така и не му дойде редът. Какво ли пък значи това  Simple Smile

  Каква класа в България? Някой виждал ли я е, чувал, ял, пил? Имам съседи собственици на огромна корпорация, с къща за няколко милиона, на които прислужницата им събира мръсните гащи от пода. Имам и познат оперен певец- авторитет в чужбина, който е обратен, жена му е истеричка, а дъщеря му е невротик и никога няма да се оправи. Даже и мутра познавам. И той е авторитет. Ако го гледаш от далече и не знаеш и той как си е съсипал семейството.

  Колкото до героинята с лютеницата, по мои наблюдения все повече момиченца са 'принцесите на тати', на които им се пращат пари, купуват коли, наемат квартири...Все по- малко са онези, които не знаят какво правят и най- вече да го правят за някой друг. А и все повече станаха комплексираните и злобни мъже, поради тази причина.

# 157
  • Мнения: X
Grinning Ами..И аз имам едно бурканче лютеница. Какво ли пък значи това  Simple Smile

Днес ще сте в особено добро настроение, подгответе се за случайни срещи с господа с бомбета.
Мерцедесите са паркирани пред дискотеката, затова те ще ви заведат при прислужницата с такси Peace
За здравето мога само да кажа: пазете се много, този боб който ще ядете, ще ви създаде газове, а от там и неприятности пред отговорни личости.
Денят е специален, затова измийте си краката, легнете си и го чакайте да свърши Peace
 Mr. Green Mr. Green

# 158
  • Мнения: 6 365
"Каква класа в България? Някой виждал ли я е, чувал, ял, пил?"

Виждала съм я, да. Погледни сред семействата, поомачкани от комунистическия режим. Сега се възраждат. Познавам такива. Това наричам класа.

# 159
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 759
Аз пък не зная какво толкова са се разписали днескашните писатели-мъдреци за морала на съвременната млада жена. Що не хванат да пишат за морала на съвременния млад мъж? Да го видим де е тоз морал? През последните години се убеждавам, че единственото различие между двата пола, са физическите белези (които, трябва да отбележа, също се стопяват!!!).

Хайде , предизвиквам автора на статията да напише сега още една...същото място, същите герои, но разказана през очите на момичето....Да го видим тоя автор докъде се простират размислите му...

# 160
  • Мнения: 10 547
Е, да не я изнасилил? Не че няма и такива работи, де. Тъкмо наскоро си припомних клипа със Златния Стоянчо от Син Сити и смея да твърдя, че моралът е такъв, какъвто предлага отсрещната страна.
А пък вчера четох, че студентки предлагали услугите си на мъже срещу заплащане, 100 лева на ден, но без секс- само слугуване и другаруване.

# 161
  • Мнения: 7 725
"Не е срамно да си беден,срамно е да си евтин." Peace

# 162
  • Мнения: 18 659
Не изчетох всички коментари. Статията е тъпа и то защото авторът очевидно идва оттам, откъдето пише, че идват момичетата, за които разказва. Момичетата на бара не знам какво точно търсят, но описаните типажи с къщата с прислугата трудно ще ги срещнат там. Кой изобщо след студентските си години ходи на дискотека в Студентски...Евентуално някой заблуден, който се сеща за доброто старо време, защото не знае кои са новите клубове.

# 163
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не изчетох всички коментари. Статията е тъпа и то защото авторът очевидно идва оттам, откъдето пише, че идват момичетата, за които разказва. Момичетата на бара не знам какво точно търсят, но описаните типажи с къщата с прислугата трудно ще ги срещнат там. Кой изобщо след студентските си години ходи на дискотека в Студентски...Евентуално някой заблуден, който се сеща за доброто старо време, защото не знае кои са новите клубове.
Цъ-ходят там, тия дето си търсят нещо евтино...И самите "дискотеки" са по евтини, и самите жени, които са вътре-също.

# 164
  • Мнения: 413
Ама то не е само по Студентски град... Жалкото е, че девойките не разбират, че заможните господа не гледат на тях като на "нещо сериозно", а само за временно забавление. Като чета и наблюдавам подобни пейзажи направо не знам, ако имам дъщеря някой ден, как ще я опазя.

Общи условия

Активация на акаунт