НВ-ВМХ, част 73

  • 35 432
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 929
Благодаря и аз за темата   bouquet Шоки  Hug

Относно задържането на вода искам да питам при разграждането на мазнините отделя ли се вода?
Аз също задържам понякога, но не мога да кажа кога-понякога около овулация, а през цикъла съм ок, понякога обратно  newsm78 Но съм забелязала, че когато източа водата съм сякаш по слабичка от преди да я задържа и затова си мисля дали няма връзка с разграждането и на мазнините  Embarassed

# 16
  • Мнения: 6 346
На мен ми се отваряше и така линкът към книгите, но го сложих сега чрез менюто за връзка.

# 17
  • Мнения: X
Солима, радвам се за теб, браво!  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 283
solima, браво на теб!
Шоки, благодаря за новата тема.

Идвам с въпрос: сигурно е коментирано, но от различни източници намирам различна информация за това как е най-добре да се приготвя месото. На грил се овъглва, а във фурната се пече твърде дълго, за да е напълно сготвено. На каква температура и за колко време според вас е най-добре да се изпече една свинска вратна пържола например?  Whistling

# 19
  • Мнения: 6 346
Аз най-често ям месо на фурна - пържоли, ребра, бутчета. Случва ми се да ям и пържоли на скара.

Вчера хапнах свинска плешка на парчета, задушена в дълбок тиган с мазнина (това може и да се брои за пържене, но не е същото, защото месото си пуска течност, а и се готви под капак) и със зеленчуци.

Също ям и пържена храна, т.е. не чак да плува в мазнина, но се приготвя на тиган с мазнина - например паниран кашкавал, скалопини (начукано пилешко филе, топнато в яйце и сусам/кокос).

Дроба съм го яла и на скара, и на оребрен тиган с минимум мазнина, и напоследък печен в плик с много масло.

Езика - първо сварен под налягане, после задушен в масло.

Така че се възползвам от различни начини за приготвяне на храната. Пърженето обаче никога не е класическото с потапяне в много мазнина. Съзнавам, че е възможно въпреки това понякога да се получава някаква вредност, но не мога да мисля и за това Rolling Eyes

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Радост, аз напоследък го правя по следния начин. Първо запържвам леко за 3-4 мин в тиган в малко масло/мас, докато покафевенее (предполагам, че и със запичане на тиган без мазнина пак ще стане същото newsm78). После във фурната върху хартия. Става много по-бързо, отколкото ако се пече само във фурната, а е и много по-сочно и вкусно така.  Peace
Иначе също обичам много месо, приготвено на електрическа скара. Но не ми се вади скарата всеки ден обаче, изисква повече ангажираност.
А и "готово" за всеки е различно. Някои предпочитат месото алангле. Аз (особено откакто една позната се разболя от бруцелоза след консумация на сурова кайма, купена от магазин в центъра на града, с всички сертификати и салтанати  #Crazy), предпочитам месото да е много добре изпечено.
Солима, браво, чудесно!  Hug

# 21
  • Мнения: 6 346
yulinga, точно тази техника (първо запечатване с мазнина в тиган, а после печене) е много подходяща за свински котлети - стават доста по-сочни, отколкото ако само се пекат във фурната Sunglasses Аз преди не харесвах котлетите по тази причина - все ми стояха сухи. Но така стават добре.

solima, браво и от мен! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 8 888
И аз запечатвам първо месото на тиган и след това мятам във фурната. Ползвам вентилатор + инфраред грил на около 160 гр. Става бързо и сочно.

Обаче от време на време приготвям и шницели от добре начукано телешко, свинко или пилешко и тях вече ги пържа - няма как. Но на температура не повече от 160 гр., за да не достига мазнината точка на димене. После отцеждам добре върху кухненска хартия.

# 23
  • SA
  • Мнения: 3 196
solima, браво!   bouquet Искрено се радвам на такива постинги в темата ни.
По отношение на месото - аз сьщо го предпочитам на скара, или печено вьв фурна.
Като се замисля, даже не мога да си спомня кога последно сьм пьржила нещо , освен яйца.

# 24
  • София
  • Мнения: 488
W'A'S'P', Вивиан, облачето хей, Radost Nezemna, yulinga, Cioccolata, Кам  Hug
Друго си е, когато човек има подкрепата ви!

# 25
# 26
  • Мнения: 6 713
Шоки,беше казвала че поръчваш от Айхерб масло от риба треска нали така, или се лъжа? Embarassed Въпросът ми е кое точно поръчваш, че там има доста избор, и не мога да се ориентирам?

# 27
  • Мнения: 6 346
Не, не съм поръчвала такова масло. Поръчвам ето това: http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Cardiovascular-Support-20 … ;sr=null&ic=1

А дроб на треска съм купувала в консерви - норвежки, марка King Oscar (в Пикадили ги има от време на време, а също може и в други магазини да се открият, но не непрекъснато).

# 28
  • Мнения: 493
  bouquet за темата, от която човек всекидневно научава нещо полезно  Hug

И за да не е само гол запис да споделя една идея за приготвяне на пържоли, които стават много сочни и вкусни - всяка една овкусена и завита в лист от кисело зеле и печени във фурната. Ако не сте опитвали досега бих ви посъветвала да не пропуснете докато все още има кисело зеле  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Дани, това определено ще го пробвам, благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт