Отговори
# 60
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Наминавам и аз - миналата седмица ме застигна настинка и се бях тръшнала на легло, за пръв път от години ме поваля, но поне се оправих неочаквано бързо  Sunglasses

Тази седмица си минах по реда през Даскалов, голямо дърдорене падна, не очаквах прегледа да протече в толкова весела обстановка. Аз май разбрах какво ще е бебето, е не съм 100 % сигурна, сестрата предложи да напишат пола на листче, да го запечатат в плик и да играем на вързано  Laughing

Мики, честит рожденник - да е палав, здрав и безкрайно щастлив!

Тези дни чакам да пристигне коша за новородено. Поне ще съм спокойна, че на душичката ще й е удобно. Количката ще стане цял тон сигурно, но удобството ми е важно в случая.

В чуденка съм дали да вземам повивалник. Първите месеци няма да сме в Пловдив, а след 3-я май вече няма да има много смисъл - бебетата стават швъкливи и започва да е опасно. Освен ще решавам в последствие.

Някой се чудеше за дрешките (извинявам се, не помня кой, мн. отгоре прочетох всичко). Камизолките специално не ми бяха удобни, кръстчето на бебето все се разпасва. Предполагам, че преди години са били удачни, когато са сменяли всичко от кръста на долу през половин час.
Бодитата, тип "прегърни ме" са удобен вариант. Аз най-много харесвам съвсем обикновените модели, но да са от онова мекичкото и еластично трико (обикновено разните небългарски бодита са от такава материя).

# 61
  • София
  • Мнения: 1 197
Здравейте Heart Eyes
The same myself Благодаря за новата тема Hug Hug Hug дай Боже само с хубави новини да я напълним Praynig
chilimura за триколките - аз вече 4 години бутам такава Crazy и съм ужасно доволна! не съм имала проблеми с равновесието и, много е маневрена и заради големите гуми високо проходима! няма терен който да и се опре Peace за обръщане на количката - няма как да се случи  Peace за 4 години ми се е случвало веднъж - опитаха се да я откраднат ... неприятен спомен - истината е, че няма как да стане по вина на детето  Peace
Мики да ти е жив, здрав, щастлив и див бъдещия батко!  bouquet
желая Ви усмихнат и спокоен ден и само хубави новини Peace

# 62
  • Мнения: 121
Запис и от мен! The same myself, благодаря за новата тема, и ппреправеното заглавие звучи супер  Hug Туra аз ще се възползвам от чайчето  Wink
Мики, честит рожденник!  Tada да ти е жив и здрав и да бъде прекрасен батко Simple Smile За изследванията, да, изглежда ги правим по едно време. За Малтофер... аз не съм си взела още... моя доктор, много съм изумена, изписа ми желязо таблетки Глуби-нещо си, и в няколко аптеки казаха, че това не е лекарство, което се намира в БГ и ме питаха рецептата от БГ ли е. Супер странно ми стана, но и в интернет няма никъде информация за подобни таблетки на български. И сега се чудя, на своя глава ли да ги заместя с нещо друго или какво  newsm78 днес съм на преглед по ЗК, ще питам и там.

За ритането, аз започнах да усещам леко около сватбата, значи към 21ва седмица. Сега усещам доста по-сериозно, и винаги мога да различа дали е черва или бебе. Реално за първа бременност е нормално да не усещате в 21г.с.  Peace

Хора, тази сутрин съм 75кг, или официално +10. Не е истина колко много ми личи, и като попита някой кога ми е термина и разбере, че съм едва в шести месец и всички са ей така  Shocked те си мислят че ще раждам другия месец. Онзи ден на прегледа имаше една жена в 37г.с. и корема й беше малко по-голям от моя. А ако не си гледам към корема нямам усещането да е толкова голям. Наддала съм само корем и дупе, попринцип не съм едра, в рамената и към ребрата съм все така слаба. Но и доктора каза, че едричко бебето, и ако така продължава извади една схема и каза, че на термин е очертава да е 3800  Shocked

И последно, че пак станах с най-дългия пост ама какво да правя като съм подробна и приказлива  Blush Много почнах да се изнервям в тоя офис, броя ден след ден колко ми остават до 27.03. и минава супер бавно. Вчера ебаси /извинете/ срещата от 1.30 до 5, 4 часа не станах от стола освен до вц и първо че жега, второ, че си усещах краката все едно подути и изтръпнали и трето, че на тая среща изобщо не би трябвало да присъствам аз, но понеже една колежка не можела да се оправи сама, да ходя и аз, за да й помагам после докато съм тук. Резултат - прибрах се супер изнервена. И съм решила днес имам преглед по ЗК, да им кажа правичката - изнервям се в офиса, има ли шанс за някакъв болничен от началото на март примерно, вече ще съм 7ми месец все пак добре издържах. В тази връзка, всякакви идеи какво да им кажа, за да е по-сигурно, че ще се навият са добре дошли. Имайки предвид, че тези ги ползвам само да ми мерят кръвното и са малко старомодни, поне да свършат и нещо по-смислено.

Ок, млъквам че пак напълних темата с един пост  Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 16 691
Запис

# 64
  • Мнения: 72
аз самата съм го мислила това, като си я правих токсоплазмата, но при мен се получи така, че първо си платих за проверка за настоящо заразяване, щото ме човъркаше доста, а не бях още записана на ЖК за да ползвам другото по ЗК /и слава Богу, оказа се отрицателен резултатът/...А 2-3 седмици по-късно вече направих по ЗК за антитела, каквито се показа че имам, та се успокоих... и реших да не си вкарвам повече филми в главата - като например, че може в този 2-3-седмичен промеждутък баш да се е случило и заразяването и развиването на антитела smile3544  Все пак от доста преди да забременея имах котак.
Аз съм доста информирана, защото, не веднъж споменах, че изживях голям стрес покрай тези резултати. Това беше първото изследване, което си правих и като излезе положително, направо рухнах. Сега вече не се шашкам толкова лесно, но в началото нещата не стояха точно така, всички те плашат, че трябва да се пазиш и разни такива дивотии. Всъщност аз се радвам, че съм го карала, защото ако не си е по-зле, може да се заразиш по толкова много начини.

Аз също смятам, че обръщането на количките е голям мит. Никога не съм чувала майките да си обръщат децата, защото били супер активни  Joy Същото се отнася и до въпроса с удобството. Детето свиква с това, което има, няма как да разберем кое му е удобно и кое не.

Бебето си го усещам още от 17та седмица, още нещо което доказва, че няма общи правила за всички Grinning най-странното е, че си мислех, че ще започва да рита по-силно и по-силно, а за сега забелязвам, че силата а ритничетата не е по-различна, а по-скоро започва да е навсякъде в корема ми, ей голяма шуга  Mr. Green Не намирам връзка, че мърда защото му е неудобно или разни такива. Мърда си по всяко време и няма никаква закономерност, та за сега не се присихирам, че мога някак да му преча  Peace

Мики, весел празник и от мен Simple Smile

# 65
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Аз най-много харесвам съвсем обикновените модели, но да са от онова мекичкото и еластично трико (обикновено разните небългарски бодита са от такава материя).

 newsm10 Бях купила 2-3 комплекта от по 5 броя, мисля на Некст. Най-обикновени модели в пастелни и неутрални цветове. На Мадъркеър също са мекички, но пък много бързо станаха на топченца, въпреки цената.  Rolling Eyes

Повивалник ползвах през цялото време. Даже смених 3, че се късаха.  Laughing Не ми е удобно да преобличам бебето седнала на леглото примерно. Беше в детската, непосредствено до леглото и до всички шкафчета и рафтчета с мазила, кърпички, пелени и пр. Въпрос на предпочитания.  Peace

Роуз, това с корема е толкова индивидуално при всеки. Както казах и преди, аз след термин изглеждах като не повече от 7-ми месец.  Mr. Green Само един остър нисък корем, въпреки, че качих 13 килограма. Разликата засега е, че този път корема ми е по-високо. Иначе до момента е все така остър и малък (както се шегува моя док - компактен  Laughing). Да видим как ще съм на финала.  Rolling Eyes

Първото движение усетих точно на Бъдни вечер и оттогава ме дъни все по-здраво.  Whistling

# 66
  • Мнения: 149
Мики да ти е жив и здрав малкия мъж и много да ви радва!Вчера ми излезе  микробиологията и  съм с Кандида ooooh!Направо ужас.Сега пия антибиотик за е.колите в урината,слагам глоболи за кандидата,пия Магнерот  за контракциите,Утрогестан за задържане,Сорбифер за хемоглобина и  просто................Само се моля всичко това да ми помогне да стигна до край и да имам живо и здраво детенце.

# 67
  • Мнения: 5 258
Мики, да ви е здраво порасналото момченце, да е много щастлив и обграден с добри и верни приятели!   bouquet

Моят корем вече опредено си личи, но на мен пък ми се струва малък за седмиците в които съм. На 19.02 съм на преглед и нямам търпение да разбера как се развива бебето. Хубавото е, че вече започнах да го усещам много повече.

# 68
  • Мнения: 1
Запис и от мен!
Вчера бях на преглед по ЗК - всичко мина много добре. Видях бебка, развива се нормално. Май и моята плацента е прадна и за това още не усещам много ритници. Днес за първи път усетих силно ритниче - даже и ръката ми беше там и нямаше как да го объркам Embarassed Heart Eyes
За матката - веднъж питах моята докторка  и тя ми каза, че всичко е наред. Вчера погледнах какво е  написала и на листа пише - матка мл-56 мековата! Хич не разбрах какво е това, но нямаше как да я питам, че това го видях в нас.
За покупките - свекървата и свекъра ще идват тази седмица и ще обикаляме по магазинете тепърва - нямам търпение вече Mr. Green
Да се оплача и аз за окосмяването - вече ще ми се наложи да ползвам огледало  Embarassed А и мъжът ми се оплаква, че съм хъркала като казак. Много ме е срам ама какво да направя!  Embarassed Embarassed Embarassed
Лек и споктоен ден на всички мами!

# 69
  • Мнения: 47
Miss Blondy i Lidkata- благодаря за разясненията. Явно доста мами минават през тези филми-неизбежно.   Hug
Мики - да ти е живо и здраво момченцето.     newsm67

# 70
  • Мнения: 50
Мики да ти е жив и здрав малкия мъж и много да ви радва!Вчера ми излезе  микробиологията и  съм с Кандида ooooh!Направо ужас.Сега пия антибиотик за е.колите в урината,слагам глоболи за кандидата,пия Магнерот  за контракциите,Утрогестан за задържане,Сорбифер за хемоглобина и  просто................Само се моля всичко това да ми помогне да стигна до край и да имам живо и здраво детенце.

Май повечето от момичетата тук сме на повече от два,три препарата за нещо си ConfusedДано всички стигнем до финала със живи и здрави бебчета Praynig
Аз оттук нататък и ще полежавам повечко,че днес си позволих да ходя повече,трябваше сметки да плащам и започнаха някакви бодежи отдолу CryА времето е толкова усмихнато,така съблазнява за разходки,но живот и здраве ще наваксвам после с бебе и количка.

# 71
  • Мнения: 46
The same myself голямо Благодаря за новата тема! newsm10 Сега само се записвам и после ще чета.

# 72
  • София
  • Мнения: 109
запис и от мен, The same myself   bouquet

А и мъжът ми се оплаква, че съм хъркала като казак. Много ме е срам ама какво да направя!  Embarassed Embarassed Embarassed
Nade, като започне бебешкия рев, твоето хъркане ще му се стори като приспивна песен и изобщо няма да го отразява Laughing

songi аз миналата седмица пиех 3 вида хапчета за червата, та с утрогестана, магнезия, елтирокса и витамините вземах хапчета по 11 пъти на ден. Това е положението, колкото и на да не ни се иска, налага се да пием и хапчета.

Ритници изобщо не усещам. Вчера единствено усетих нещо като слабо пулсиране и това е ooooh! добре, че в понеделник на ЖК много шаваше, та малко се успокоих.

Мики, весел празник!

# 73
  • Мнения: 786
Страхотно заглавие на темата  Hug
Rose за килограмите и големината на корема, незнам точно но около 10кг отгоре, вече съм 62кг. Но като цяло мъжът ми не вярва, че съм качила толкова, и казва че освен корем и гърди, друго не вижда. И при мен същата работа, който ме види и мисли, че след 1,2 месеца ще раждам.

А ритничетата на бебчо, не мога да ги пропусна.На моменти се виждат дори само да си гледам корема  Heart Eyes Но пък все още доста ниско го усещам. Според доки, до 24 седмица матката се намира на около 2 пръста под пъпа  Thinking

# 74
  • Мнения: 11 580
Да бе, 2 пръста под пъпа, аз защо ги виждам ритниците 5 пръста над пъпа, няма как да е извън матката  Laughing
Мики, честит ви празник   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт