Боледуване на децата ни – тема 13

  • 52 669
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 692
За коластрата не е вярно, че няма изследвания за прием от възрастни. И да, тази, която масово се продава, не е човешка, а кравешка.

При АД действително диетата изключва риба, ядки, 1 куп плодове - дори и банани и още сума ти други неща, които на пръв поглед изглеждат безобидни. Не става въпрос за малко по-груба кожа и 1-2 петънца, а когато има изявена криза.

Аз да се похваля, че днес бяхме на контролен преглед за ухото. Вече не е възпалено и лекарят каза да спираме капките за уши. Споделих за хремата, че не минава според мен. Каза ми да продължаваме капките (Максидекс) и че било нормално да мине за 10-ина дни.

Rallichka, възпаление на средното ухо е отит. Той може да е гноен и негноен и според това дали има изтичане или не се прилага различно лечение - по-щадящо или с АБ. Когато има изтичане и перфорация задължително се прилага антибиотично лечение.

# 61
  • Мнения: 21 321
За моята не са казали,че има АД 

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Момичета, чета добри отзиви за бета глюкан-а, включително и в тази тема. Simple Smile Трябва ли да бъде изписан от доктор ?

# 63
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Момичета, чета добри отзиви за бета глюкан-а, включително и в тази тема. Simple Smile Трябва ли да бъде изписан от доктор ?
На нас ни беше изписан от пулмоложката. Някои мами тук, в темата, споделят, че са го купили на своя глава. Всеки си решава сам  Thinking

# 64
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, чета добри отзиви за бета глюкан-а, включително и в тази тема. Simple Smile Трябва ли да бъде изписан от доктор ?
Не е задължително.Интересувах се от него,споделих с педиатъра-одобри,макар да имаше друго предложение ... Simple Smile

# 65
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
До сега има поне 4 отита,ще накарам половинката да брои.Другата ми болка е ушите,че много високо говори и ни е страх,че може и сливицата да не се чува добре. Лимфомиозот съм и давала миналата година в продължение на 3 месеца Sad . Ох вече чакам с нетърпение прегледа,да видим какво ще става.

Hushpuppy - ходили ли сте при Златков от Токуда?
Не, не сме,ще продължа на лични с докторите Peace и препоръките.

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 16:05 от Hushpuppy

# 66
  • Мнения: 8 330
Бета глюкана е основна съставка на Имунобор Кидс.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Да, благодаря ви момичета.  Peace

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 641
Здравейте момичета!

Имам въпрос - при лека диета, заради разстроен стомах, с кашкави изпражнения, мога ли да давам риба?

Синът ми е с висока температура и другите описани "екстри" и педиатърката каза какво да яде 5 дни, но той е много злоядо дете. Сетих се, че обича пъстърва, но дали е удачно да му приготвя.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 768
Здравейте момичета!

Имам въпрос - при лека диета, заради разстроен стомах, с кашкави изпражнения, мога ли да давам риба?

Синът ми е с висока температура и другите описани "екстри" и педиатърката каза какво да яде 5 дни, но той е много злоядо дете. Сетих се, че обича пъстърва, но дали е удачно да му приготвя.

Провери в интернет,но мисля,че не трябва да му даваш,все пак рибата съдържа много мазнини,които подпомагат чревният тракт. Но това си е лично мое мнение.

# 70
  • Мнения: 296
Здравейте момичета!

Имам въпрос - при лека диета, заради разстроен стомах, с кашкави изпражнения, мога ли да давам риба?

Синът ми е с висока температура и другите описани "екстри" и педиатърката каза какво да яде 5 дни, но той е много злоядо дете. Сетих се, че обича пъстърва, но дали е удачно да му приготвя.

Незнам какво ви е препоръчал педиатъра да ядете, но аз от опит знам, че детенце /а и ние/ когато е болно трябва да приема много течности , а за храна - предимно препечен хляб и кисело мляко /не пресно и не производните от него кремчета/. В този момент организма се бори с болестта и е необходимо всички сили да са насочени за това, а не за преработка на храна. Много течности /аз давам вода и чай/, за да не се обезводни организма. Сочкетата също в такива моменти не ни се отразяват добре.
Желая бързо оздравяване!

# 71
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
На дете с Т аз лично препоръчвам да се дава намачкан картоф със сол, без нищо друго към него. И много течности. За храна, друга освен попара със сухар без масло не се сещам. И много хладки чайове, без лимон че дразни стомаха. Може, ако е с разстройство чай мента. Винаги охладени чайовете.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 10 641
Благодаря момичета!

Педиатърката каза сварени картофи, ориз, морков, може и пресен, попара, банани, ябълки, но...диването  нищо от това не яде, дори и здрав, с изключение на плодовете.

За лимона, не знаех, благодаря! Само дето вече яде салата от прясно зеле, подправена с лимонов сок.

Затова се чудя с какво да го храня.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 005
Пробвай крем-супа с крутони. Като казвам крем супа, имам предвид пасирана зеленчукова супа (не застроена с мляко и яйце).
При разболяване, а и при разстроен стомах, избягвайте белтъчни храни поне 2-3 дни. Белтъците най-много натоварват организма и черния дроб, затова е по-добре зеленчукови супички. Най-подходящата е морковената супа. С малко сол и крутони....мммммм.

# 74
  • Мнения: 21 321
Чай от шипка за разстройството  Peace

Общи условия

Активация на акаунт