Fragrancex.com - аромати и доставки- 12 тема

  • 51 102
  • 421
  •   1
Отговори
# 135
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моята едната е получена вече от някой си D. Popov в Англия и вече имам имейл от Габко, че е тръгнала с вчерашния курса насам. Другата, понеже я шипнаха на следващия ден след първата, още е със статус
Arrived at Delivery Facility in LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM  Тя е на стойност 23.35 долара с отстъпката.

А какъв статус ти пише на теб за митницата? На каква стойност е поръчката?

Това са статусите на пристигналата ми поръчка, на стойност 27 долара с отстъпката:
Nov 13, 2014 2:07 PM   London, Heathrow - United Kingdom   Delivered - Signed for by D POPOV
Nov 13, 2014 1:42 PM   London, Heathrow - United Kingdom   With delivery courier
Nov 13, 2014 12:09 PM   London, Heathrow - United Kingdom   Arrived at Delivery Facility in LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM
Nov 13, 2014 11:38 AM   London, Heathrow - United Kingdom   Departed Facility in LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM
Nov 13, 2014 10:26 AM   London, Heathrow - United Kingdom   Processed at LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM
Nov 13, 2014 9:21 AM   London, Heathrow - United Kingdom   Clearance processing complete at LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM
Nov 13, 2014 6:26 AM   London, Heathrow - United Kingdom   Arrived at Sort Facility LONDON-HEATHROW - UNITED KINGDOM
Nov 13, 2014 6:26 AM   London, Heathrow - United Kingdom   Shipment on hold
Nov 13, 2014 5:20 AM      Departed Facility in
Nov 13, 2014 4:41 AM      Transferred through
Nov 13, 2014 4:35 AM      Shipment on hold
Nov 13, 2014 4:15 AM   Leipzig, Germany   Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY
Nov 13, 2014 2:14 AM   Leipzig, Germany   Processed at LEIPZIG - GERMANY
Nov 12, 2014 10:33 PM   Leipzig, Germany   Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY
Nov 12, 2014 7:20 AM   Cincinnati Hub, OH USA   Departed Facility in CINCINNATI HUB,OH-USA
Nov 12, 2014 12:39 AM   Cincinnati Hub, OH USA   Processed at CINCINNATI HUB,OH-USA
Nov 11, 2014 6:26 AM   Cincinnati Hub, OH USA   Processed at CINCINNATI HUB,OH-USA
Nov 11, 2014 2:19 AM   Cincinnati Hub, OH USA   Arrived at Sort Facility CINCINNATI HUB,OH-USA
Nov 10, 2014 11:44 PM   New York City Gateway, NY USA   Departed Facility in NEW YORK CITY GATEWAY,NY-USA
Nov 10, 2014 11:06 PM   New York City Gateway, NY USA   Processed at NEW YORK CITY GATEWAY,NY-USA
Nov 10, 2014 11:03 PM   New York City Gateway, NY USA   Arrived at Sort Facility NEW YORK CITY GATEWAY,NY-USA
Nov 10, 2014 10:23 PM   Melville, NY USA   Departed Facility in MELVILLE,NY-USA
Nov 10, 2014 10:22 PM   Melville, NY USA   Processed at MELVILLE,NY-USA
Nov 10, 2014 7:22 PM   Melville, NY USA   Shipment picked up

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 15 625
   Благодаря ти за включването!  bouquet Очаквах точно ти да вземеш отношение, понеже по-назад си споменала, че си пуснала поръчката си именно до адреса на превозвач. Моят парфюм е на стойност почти 80 лв. Последните update-и по тракинга ми са следните:

Sunday, November 16, 2014   Location   Time
25   Clearance event   LONDON-HEATHROW - UK   09:20

Saturday, November 15, 2014   Location   Time
24   Clearance event   LONDON-HEATHROW - UK   09:20

Friday, November 14, 2014   Location   Time
23   Clearance event   LONDON-HEATHROW - UK   09:20

Thursday, November 13, 2014   Location   Time
22   Processed for clearance at LONDON-HEATHROW - UK   LONDON-HEATHROW - UK   09:20
21   Clearance event   LONDON-HEATHROW - UK   09:20
20   Shipment on hold   LONDON-HEATHROW - UK   06:26
19   Arrived at Sort Facility LONDON-HEATHROW - UK


   Притеснявам се, защото пратката ми вече няколко дена не е мръднала, което мисля, че е леко обезпокоително, нищо, че бяха почивни дни. Rolling Eyes Освен това, горе в тракинга ми, като цъкна плюсчето на "Futher Detail", ми се изписва: "DHL needs further information from the importer." и "A DHL representative shall attempt to contact the importer or please contact DHL Customer Service for further assistance. Customer should contact DHL Customer Service if not reached by DHL.". Доколкото разбирам самата идея (ясно е, че си превеждам написаното безпроблемно), DHL очакват да се свържа с тях, предвид че те все още не са ме потърсили, но защо? Rolling Eyes Каква информация бих могла да им дам аз?!

   В няколко други сайта прочетох, че това съобщение означавало, че митническите служби са отворили пакета и имат съмнения, че продуктът не е автентичен – следователно, има риск да го унищожат, ако не им бъде предоставена информация, доказваща обратното.

   Оф, и с тази пратка стана голяма каша, като с предишната, а не го очаквах този път – мислих си, че миналият е бил просто някакъв досаден прецедент, е, да, ама не. ooooh!

   Ще мога да се свържа с DHL UK чак във вторник, дано дотогава да има някакво развитие по казуса ми.

   Ще държа в течение всички ви! Peace

# 137
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз затова не рискувах с  по-скъпи парфюми и разделих двата в отделни поръчки. Първият мина, дано и вторият, той е на по-малка сума от подлежащите за митница. надявам се утре да е доставен вече.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 15 625
   Ами, аз нямам проблем да си платя ДДС-то – само се опасявам да няма някакъв друг проблем. Rolling Eyes

# 139
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Проблемът ми беше, че нали писахте, как не можете да платите в Англия и после разправии с Габко- та това исках да избегна.

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 15 625
   Да, да, ужасно беше наистина, но тогава ставаше въпрос за 2 пратки от един австралийски сайт, не от FragranceX, пак транспортирани с DHL – наистина Габко в началото казаха, че няма как да ми помогнат; после, като видяха, че няма начин да се оправя сама, предложиха да ми асистират с плащането на ДДС-то. Peace

   Да вметна, че съвсем отскоро Габко вече официално предлагат и тази услуга май – парични преводи към UK – естествено, предполагам, че има някаква такса, но вероятно е много по-ниска, отколкото, ако решиш да пускаш пари от българска към английска банка сам-самичък. Mr. Green Така че понастоящем казусът с плащането на ДДС не ми е толкова плашещ, но май този път работата при мен е съвсем друга. Ох, че карък. Laughing

# 141
  • Мнения: 8
Здравейте,момичета значи мога да си поръчам дирекно до БГ без посредник ,но поръчката ми трабва да е на 69долара? за да ползвам безплатна доставка.... правилно ли съм разбрала.?

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 15 625
   Да, точно така. Peace Ще трябва да платиш и 20% ДДС, щом пратката ти пристигне в Б-я.

# 143
  • Мнения: 1 162
Black Cat 13

 Ти реши ли си проблема с англ DHL?  Grinning

 както гледам на тракинги - очакват да платиш ДДс-то  Confused

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 15 625
   fandango, нищо не съм решила все още. ooooh! А говорих с тях няколко пъти. Whistling Не са изисквали от мен да плащам никакво ДДС засега. Ще споделя повече детайли, като успешно реша въпроса, защото до момента ми е пълна мъгла – утре пак ще звъня, то се е видяло. Peace

# 145
  • Мнения: 1 162
Black Cat 13

 Ужас... То ако и там са едни "професионалисти", като и в тяхната бълг централа, то няма нищо чудно, че и сами не могат нито да обяснят, нито да пратят документи  ooooh! Tired

# 146
  • Мнения: 8
   Да, точно така. Peace Ще трябва да платиш и 20% ДДС, щом пратката ти пристигне в Б-я.

Мерси,за отговора,а от този сайт http://www.fragrancenet.com/ поръчвали ли сте,защото гледам че има купон който намаля и доставката е безплатна?  newsm78 чудя се от кой сайт ще е по изгодно да пусна три парфюма....

# 147
  • Габрово
  • Мнения: 61
Аз от този сайт http://www.fragrancenet.com/ така и не можах да поръчам- пробвах и с pay-pal и направо с картата-Аmex и в двата случая само ми блокираха сумата , но плащане нямаше и съответно и поръчка нямаше.

# 148
  • Мнения: 8
Някой знае ли защо не мога да платя с дебитната карта,дане би да се плаща само с кредитна?
Това ми изписва
Please update your payment information below and click update so we can ship your order. Thank you.

    Sorry, your bank declined the charge with this payment information, please try a different card.

# 149
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Плаща се и с дебитна. Проблемът е нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт