Fragrancex.com - аромати и доставки- 12 тема

  • 51 114
  • 421
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 20 218
skybye, за нищо.  Hug

Скрит текст:
Ако възнамеряваш да пазаруваш редовно от сайта, би могла да помислиш да си извадиш постоянен ЕОРИ номер и да упълномощиш DHL да ти освобождава пратките. Пълномощното е 6-8 лева, но после няма да плащаш попълването на документите, а пратката ще ти я носят до вратата.
В този вариант обаче също има проблеми - скапаните fragrancex прилагат фактура със занижена стойност към пратката, а на DHL изпращат такава с реалната стойност и се получава доста неприятно. Няколко пъти писах на сайта с молба да прилагат оригиналните документи, отговарят "Ок" и си правят каквото знаят. DHL, от своя страна, също не са стока - имала съм разправии за безплатния шипинг - според тях такова нещо не съществува и не е включено в цената на самата стока hahaha, въпреки изричните надписи на сайта и въпреки постановленията на закона, и са ме карали да плащам ДДС и върху шипинга.

# 196
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И двете ми поръчки са пристигнали при превозвача, без митница.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 936
И двете ми поръчки са пристигнали при превозвача, без митница.
На мен превозвача ми пращаше писма от куриера за дължимо ДДС месеци след като си бях получила поръчките, та дано и теб не те карат да плащаш след време ДДС-то.

# 198
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Знам за твоя случай. Мисля,че тогава беше някакво недоразумение, от тогава досега няма такъв случай, доколкото ми е известно. По същото време на мен ми дойдоха поръчки тогава без митница, през Габко. както и след това. Поръчките ми не са за големи суми и винаги са по един парфюм само.

А ако искат, ще платя, няма проблем. просто атак ми е по-спокойно да поръчвам,отколкото до тук.

Между другото аналогичен случай имах и тук преди няколко години, от времето, когато не пращаха още с DHL. След 2 месеца отивайки до пощата за друга пратка ми дадоха известие за плащане на ДДС за вече отдавна взета пратка.

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 18:55 от Джемма

# 199
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Джемма, правилно ли съм разбрала, че поръчваш до адрес на превозвач в Англия и после ти доставят пратката до БГ и не плащаш ДДС и мито?  Thinking

# 200
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, точно така. Но не повече от един парфюм в пакет и за не повече от 45 долара. 6-7 Поръчки за общо 2 години са ми идвали така без проблем.

# 201
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Да, точно така. Но не повече от един парфюм в пакет и за не повече от 45 долара. 6-7 Поръчки за общо 2 години са ми идвали така без проблем.

Хм......Накара че да се замисля.... Thinking Благодаря. А кой превозвач ползваш и има ли някакво значение това?

# 202
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ползвам Гъбко, те са ми удобни.

# 203
  • гр. София
  • Мнения: 4 819
Ползвам Гъбко, те са ми удобни.

Ок, благодаря.   bouquet

# 204
  • Мнения: 778
Free shipping Outside USA No Minimum use coupon code FSW


Extra 11% Off Coupon
Use Coupon Code E123

# 205
  • Мнения: X
Знам за твоя случай. Мисля,че тогава беше някакво недоразумение, от тогава досега няма такъв случай, доколкото ми е известно. По същото време на мен ми дойдоха поръчки тогава без митница, през Габко. както и след това. Поръчките ми не са за големи суми и винаги са по един парфюм само.

За 2 от общо 3-те ми поръчки, направени през последните няколко месеца и доставени до адреса на Габко в UK, в последствие получих уведомление, че дължа доста тлъсто ДДС. За едната ми пратка, която беше на стойност около 230 лв., се наложи да платя точно 100 лв., т.е. 50% от стойността на поръчката (това с всички включени такси).

Това го пиша, за да имат в предвид всички, които се надяват по този начин да се измъкнат от плащането на ДДС, че не е 100% гаранция. А английското ДДС не е като нашето, обикновено в крайна сметка даваш много повече пари, отколкото би дал тук, в България, за да си освободиш пратката.

# 206
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо не съм получавала. Като правите такива поръчки за 200 лева, естествено,ч е ще получавате. Никога не поръчвам няколко парфюма, нито прекалено скъпи. Simple Smile

П.П И защо си анонимен?

# 207
  • Мнения: X
Нищо не съм получавала. Като правите такива поръчки за 200 лева, естествено,ч е ще получавате. Никога не поръчвам няколко парфюма, нито прекалено скъпи. Simple Smile

Имах една поръчка, която също беше 200 и нещо, но мина. Явно е до късмет. Peace

# 208
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
И двете ми поръчки са пристигнали при превозвача, без митница.
На мен превозвача ми пращаше писма от куриера за дължимо ДДС месеци след като си бях получила поръчките, та дано и теб не те карат да плащаш след време ДДС-то.

Почти година след това ми изпращаха писма за дължимо ДДС. Та, наистина, ако е дължимо - няма да те оставят на мира, докато не си го вземат. Peace

# 209
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Продължавам да не получавам нищо. Както казах, поръчките ми са само за по един парфюм до 60- 70 лв. Имам поръчки и от преди 2 години и преди година и преди месеци. Нямам нищо. Доколкото ви следя, поръчвате за големи суми.

Общи условия

Активация на акаунт