Fragrancex.com - аромати и доставки- 12 тема

  • 51 070
  • 421
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 514
Джемма   bouquet

А митническа декларация за поръчка на стойност около 100 лв трябва ли да се попълва и да се плащат някакви такси освен ДДС (20%) и 3-4 лева за освобождаване? Четох някъде за 18-20 лв. такса за попълване на декларация.

Защо при DHL е по-сложно? Митническите закони не трябва ли да са еднакви за всички куриери?

# 181
  • Мнения: 778
Май само с DHL пращат. В Англия също се плаща, но прагът е малко по-висок и когато пращаш по един парфюм, до към 50 долара досега ми е минавал без митница.

@Джемма кой ти е английския превозвач до когото поръчваш...ако не е тайна?

# 182
  • Варна
  • Мнения: 680
Аз каквото и да потърся в този сайт и го искам, все го няма. Освен това след parfimo.bg, където дори някои цени са по-ниски, не знам дали си заслужава такова чакане, притеснения, да не говорим,че и след ДДС, цената вече не е конкурентна от fragrancex.
 Peace

# 183
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ами аз лично в бг не мога да бъда сигурна,ч е парфюмите са оригинални. Цената не е гаранция, убедила съм се. Някои ментета са неотличими от оригинала по външен вид и аромат. Само развитието на аромата си личи.

Ползвам Гъбко за посредник от Англия и Германия.

И за сравнение. Аз поръчах Versace Crystal noir 50 ml, без кутия  за 45 лв, в твоя сайт е 68.50

Поръчах и  50 мл http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_g-am-sid_ … 7p__products.html

за 80 лв, в твоя сайт го няма. В друг популярен сайт е 90 лв:
http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/gucci-by-guccy.php

Всеки си преценява какво му е изгодно и от къде. Както писах поръчвам по един парфюм само в поръчка и досега съм минавала без ДДС, да чукна на дърво.  Laughing  Не мисля, че тук има място за спорове.

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 11:18 от Джемма

# 184
  • Мнения: 778
За качеството съм се убедил и аз. Не знам дали е внушение или не, но тези закупени от БГ не са толкова трайни. Колкото и оригинални да са, пак не са толкова трайни. Да не говорим, че тези, които се внасят от арабските държави даже понякога и на аромат не го докарват Simple Smile

За сравнение ще дам 2 Изи Маяке и Бос закупени от колега, чиито баща държи склад и магазини за парфюми в София.....еми не са толкова трайни както същите, които преди това си купих в Германия при една командировка. И той казва, че са оригинални и цената им не е малка, че и с отстъпка ги взех...ама. Даже наскоро купих от друг он-лайн магазин у нас bvlgari crystalline за сестра ми подарък(че  и е любим), но и тя след месец ми каза, че не е толкова траен както предния И(подарък от Австрия)

# 185
  • Варна
  • Мнения: 680
В никакъв случай не правя реклама на гореспоменатия сайт, просто казвам, че някой неща са доста изгодни, но и те също внасят парфюмите (от Чехия). Целта ми беше да съм полезна.
 Peace

# 186
  • Мнения: 514
На DHL се плаща т.нар. цесия 10 лв - или подготовката на документите за представяне пред митница. Но в тях не влиза митническата декларация - 18 лв, ДДС-то 20% и още 10 лв ако те ти минат колета през митница. Ако си го минаваш ти - без последните 10 лв.
Това подчертаното важи ли за поръчка на парфюми за 100лв ?  Shocked
Аз си мислех, че е като със Ягодката - само ДДС и такса за освобождаване 3.50лв. Освен ДДС плаща ли се мито и колко % е то? Някои казват, че за парфюми винаги има мито без значение на каква стойност е пратката, а други казват, че е само за поръчка над 300лв. На кой да вярвам?

Скрит текст:
Направи ми впечатление от последните няколко теми, че много често се бъркат думите ДДС и мито, което е объркващо за четящите. Няма да е лошо на първата страница да се напише с големи букви, че това не са синоними. Такса за митническа декларация също не е синоним на мито  Laughing

# 187
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
На кой да вярваш? На закона. Който чете няма с какво да се обърка.
И да, мито се дължи на всички парфюми, без значение от стойността им, по закон. Друг е въпросът как се изпълнява този закон от митницата и че в наша полза плащаме само ДДС-то и таксите. Wink
Не вярвам някой да е толкова глупав да си мисли, че такси, ДДС и мито са синоними. Laughing

# 188
  • Мнения: 514
Не вярвам някой да е толкова глупав да си мисли, че такси, ДДС и мито са синоними. Laughing
От пишещите има много, които пишат, че са платили мито 20%. Мисля, че са имали предвид ДДС, но за тях всичко е едно и също  - такси някакви си Laughing

Според сайта на митницата тоалетните води подлежат на мито 0% и на ДДС 20%:
http://www.customs.bg:55080/tariccm/tariccm/browsetariffi2_BG?ex … y&impexp=#POS

Техническа грешка, необновена информация или наистина няма мито?  Laughing

Аз затова потърсих помощ във форума от по-опитните, но информацията колко процента е митото явно е много ценна и всеки я крие за себе си. Но пък намира време за остроумничене.

Една добре структурирана и систематизирана таблица с всички такси, необходими документи, институции, номера, кое, как на първа страница ще спести много време на четящите темата и ще досаждат по-малко на опитните. Ако ми се изяснят някой ден нещата ще гледам да направя такова нещо.

# 189
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За да не остроумничим, най-добре е да почетеш законите, там ще намериш отговори на въпросите си. Както казах навсякъде, макар че е е една България, се практикува различно. Така че отговорите тук, могат да не са актуални за теб. 

Хайде малко бинус:
"Алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия не подлежат на освобождаване от мита и ДДС!"

Достатъчно е написано по темата с митниците, има и отделна тема даже.

# 190
  • Мнения: 514
Хайде малко бинус:
"Алкохолни продукти, парфюми и тоалетни води, тютюн и тютюневи изделия не подлежат на освобождаване от мита и ДДС!"
Това си го копнала от интернет сайта на Бай Иван. Бонус щеше да е ако беше споменала в кой актуален регламент или директива (някакъв номер на закона) е описано това. Нямам намерение да ходя в библиотеката да търся книжки със закони, правото не ми е толкова интересно. Затова остроумничиш напразно.
Както пише на сайта на митниците тоалетните води са с Код от стокова номенклатура 3303009000, за които важи
Мито по отношение на трети страни: 0 %
При 0% няма нужда от освобождаване, така че копнатото от Бай Иван от преди 6 години също е вярно  Peace

# 191
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не е от сайта на Бай ти Иван, ама нейсе.

Ето,че сама се справяш. Скоро съвсем ще научиш какво дължиш и какво не. Laughing
Който търси, намира информация. Нали не предлагаш някой друг да иде вместо теб в библиотеката?
Каквото знаем, това споделяме тук.

# 192
  • Мнения: 514
Да, копирано от знайни и незнайни сайтове и форуми от преди 5 години, където всеки може да пише каквото си поиска  Laughing Не е от законник  Joy

Не е нужно да си ходила до библиотеката, а да си поръчвала наскоро директно до БГ.

Каквото знаем, това споделяме тук.
Като не знаеш няма нужда да се правиш на остроумна с безсмислен отговор като "прочети законите". Много ясно, че това го пише в някаква наредба. По-удачно щеше да е да замълчиш като нормален човек .

Хайде да не спорим

# 193
  • София
  • Мнения: 20 197
А митническа декларация за поръчка на стойност около 100 лв трябва ли да се попълва и да се плащат някакви такси освен ДДС (20%) и 3-4 лева за освобождаване? Четох някъде за 18-20 лв. такса за попълване на декларация.

Защо при DHL е по-сложно? Митническите закони не трябва ли да са еднакви за всички куриери?

Да, трябва да се попълни митническа декларация за това какво внасяш, независимо от стойността на поръчката. Таксата е 18 лв. + 2 лв. за банката, че ги внасяш. Отделно се плащат 20% ДДС.

А защо при DHL е по-сложно и различно, се чудим всички, предполагам.

# 194
  • Мнения: 514
Скрит текст:
мерси, Reina, за информативния отговор   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт