Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 091
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
От ФБ групата тръгна идеята  Peace то и марка,май щеше да има,ма не знам дали стана факт  newsm78

# 736
  • Мнения: 5
Може ли някой да ми каже добро приложение за сканиране на картички с телефон  Simple Smile Simple Smile

# 737
  • Мнения: 49
Здравейте,

Да ви питам какво пишете на картичките, които изпращате? Разказвате ли нещо за снимката на картичката или за вас самите?

Иначе все още нищо не съм получила, освен 2 картички и то даже бяха върнат жест. Всичко останало пътува....Всеки ден проверявам с трепет пощата...Ееех Cry

# 738
  • Мнения: 792
Здравейте,

Да ви питам какво пишете на картичките, които изпращате? Разказвате ли нещо за снимката на картичката или за вас самите?

Иначе все още нищо не съм получила, освен 2 картички и то даже бяха върнат жест. Всичко останало пътува....Всеки ден проверявам с трепет пощата...Ееех Cry
И аз съм в застой. От началото на годината нито една моя картичка не е пристигнала при получателя си. С моят мъж се шегуваме, че моите картички са "вечно пътуващи" Simple Smile Но пък изненадващо аз получавам. Чудя се защо системата ми дава адреса без някой да ми е регистрирал картичка  newsm78
А относно надписването на картичките - аз импровизирам според самата картичка, както и според получателя. Ако нещо ме е впечатлило в профила му, мога да го спомена. Или пък ако той/тя иска нещо специално да му бъде споделено. Иначе на картичките със забележителности винаги пиша някоя и друга подробност. Ако е на България - някой интересен факт за страната ни, нещо с което се гордеем и т.н. Но никога досега не съм писала едно и също на две или повече картички Simple Smile

# 739
  • Мнения: 792
Hurray!
Hurray!
Hurray!
3 регистрирани картички в рамките на 1 час   Laughing
Много съм доволна и въодушевена и не можах да се сдържа да не се похваля  Hug

# 740
  • София
  • Мнения: 1 197
как ти завиждаааам ... при мен нищо ... още не съм получила дори една картичка ... обаче така ми се иска да пращам ... страшна тръпка ми стана, но ... застой Rolling Eyes

# 741
  • София
  • Мнения: 8 124
Понякога така става. Аз от миналата сряда нямам регистрирана картичка. Но пък после като почнат  Grinning Аз имам 12 пътуващи и ледена епоха направо.

# 742
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Търпение му е майката Wink

Да попитам, след като изтече 60 дневния срок и не е регистрирана картичката, освобождава ли се адреса? Ще мога да си изтегля нов или ...?

# 743
  • София
  • Мнения: 8 124
Да, можеш да си изтеглиш нов адрес. После, ако ти я регистрират след 60-ия ден, само ти се увеличава броя на изпратените и твоя адрес се завърта.

# 744
  • Мнения: 49
Сетих се нещо да ви питам- понякога ми пишат хора за директна размяна ( и аз съм писала), но подозирам двама от желаещите в несериозност. Какво правите, ако изпратите картичка с директна размяна и отсрещната страна не върне жеста? Пишете ли им?

# 745
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Благодаря Аглея.
Но все още нямам изтекла. Оставаха още 4-5 дни до изтичането и вчера ми я регистрираха, до Тайланд пътува.  Crazy
Явно че, нашите пощи са доста зле, защото преди седмица получих картичка от Япония, която е пътувала 8 дни. А моите до там - около месец, че и повече  Tired

# 746
  • Габрово
  • Мнения: 311
Сетих се нещо да ви питам- понякога ми пишат хора за директна размяна ( и аз съм писала), но подозирам двама от желаещите в несериозност. Какво правите, ако изпратите картичка с директна размяна и отсрещната страна не върне жеста? Пишете ли им?


Аз им пиша. Питам дали са получили моята и съответно казвам, че още няма следа от тяхната. Случвало ми се е така да пиша на някой и да се окаже, че човекът просто е забравил да я пусне. Съвестните хора понякога предлагат да изпратят втора картичка на мястото на загубената.  Peace Но ако подозирам, че някой ме е излъгал, периодично му досаждам и ако накрая все пак не си получа картичката, му пиша колко лош човек е и го докладвам във фейсбук групата за чийтъри.  Mr. Green (Ето я, ако на някой му трябва: https://www.facebook.com/groups/145380778846836/)

Но все пак имай предвид, че понякога пощите са виновни за забавянията. Един пример: ноември получих картичка от Ямайка, която тотално бях отписала, бях решила, че са ме излъгали, защото размяната беше уредена (и картичката е била изпратена) през април.  Mr. Green

# 747
  • Мнения: 49
Сетих се нещо да ви питам- понякога ми пишат хора за директна размяна ( и аз съм писала), но подозирам двама от желаещите в несериозност. Какво правите, ако изпратите картичка с директна размяна и отсрещната страна не върне жеста? Пишете ли им?


Аз им пиша. Питам дали са получили моята и съответно казвам, че още няма следа от тяхната. Случвало ми се е така да пиша на някой и да се окаже, че човекът просто е забравил да я пусне. Съвестните хора понякога предлагат да изпратят втора картичка на мястото на загубената.  Peace Но ако подозирам, че някой ме е излъгал, периодично му досаждам и ако накрая все пак не си получа картичката, му пиша колко лош човек е и го докладвам във фейсбук групата за чийтъри.  Mr. Green (Ето я, ако на някой му трябва: https://www.facebook.com/groups/145380778846836/)

Но все пак имай предвид, че понякога пощите са виновни за забавянията. Един пример: ноември получих картичка от Ямайка, която тотално бях отписала, бях решила, че са ме излъгали, защото размяната беше уредена (и картичката е била изпратена) през април.  Mr. Green


Супер! Благодаря за групата, ще я имам в предвид със сигурност! Само да смеят сега да ме измамят! Аз си уредих няколко директни размени и хората бяха много мили и любезни. Изпратих им с такъв кеф писма и картички... Обаче едни двама явно ме метнаха, защото им пратих и не ми отговарят на съобщенията. Отделно подозирам, че пощальона като види нашата кална, неасфалтирана, с дупки и локви метър на декар улица не му се припарва до блока и за това нямам писма, но ще почакам още малко Simple Smile

# 748
  • Мнения: 792
Привет!
Аз още не съм се престрашила да разреша в профила си директните размени  Blush И все пак си мисля като го направя, да сложа нещо от рода на: който желае директна размяна с мен, моля да ми изпрати неговия албум с предложения ... Какво мислите, нали не е грубо? Засега все още се оглеждам и съм си набелязала няколко другарчета и като си оформя албума, ще им пиша. Натрупах над 120 картички - последно поръчах от Уникарт доста бройки. Никак не са им лоши картичките. Проблемът е, че нямам никакво време да подготвя снимките и да ги кача в Пикасата.
Иначе продължавам да разчитам на случайността и вчера изпратих нова порция от три картички. Надявам се и аз скоро да бъда зарадвана с нещо хубавичко.

И тъй като забелязвам, че много нови потребители се включват в темата, ето едно доста приятно предложение:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=263053807198525&set= … ype=1&theater

# 749
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз получавам доста предложения за директни размени,но не отговарям на всички.
Ако се съглася,винаги питам другия каква картичка иска и пиша аз каква предпочитам.
Случвало се е да ме излъжат.Още чакам картичка от Намибия/3 месеца/от едно девойче със звучното име -Минет.
Случвало се е и картичка да пътува 198 дни/от Индонезия/
Вече отказвам да пращам монети.
А един хитър индиец искаше да му пратя по една от всички видове бг банкноти...

Общи условия

Активация на акаунт