НОЕМВРИйче гука и се смее,майка му около него радостно щурее!

  • 28 674
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 72
Здравейте момичета:)
Не е  ли малко рано да питаме за обръщания или моя хубостник е по- назад с материала и няма признаци на скорошно обръщане  ? Simple Smile
За обличането не мога да изкажа мнение тъй като съм вечно упреквана, че държа детето голо, но той си свикна още от родилния дом да е леко облечен...там поддържаха 19 градуса, а бебето си спеше само повито по тънка пеленка или пък само с пижамка и  тънко одеалце. Аз се придържам към правилото  майката да облича детето както самата тя се чуства ...  bouquet

# 31
  • Мнения: 224
Симонита, страхотна темичка   Peace

Аз Вигантола му го капя директно в устата - Боби сутрин е толкова нетърпелив да си получи закуската, че обикновено плаче и не е  трудно да му капна Вигантола в отворената уста.

Последна редакция: пн, 17 фев 2014, 10:46 от ivelinagt

# 32
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Момичета, ей сега стигнах да си наваксам с четенето  Laughing Тези дни времето е прекрасно и сме все на вън, вчера пътувахме малко, и то време не остана, даже от телефона не съм влизала Simple Smile
Димана " говори " разни неща ама точно А-г не казва  Laughing , за обръщането как трябва да се обръщат от гръб по корем или обратното, или и двете  newsm78  не се обръща де / не съм забелязала да прави опити/  ooooh! и аз съм една майка..........
Относно обличането и моето е все голо според всички, ама пък тя не обича да и е топло, и не може да заспи....за на вън обличам боди с дълъг ръкав, дебело гащеризонче, завивам с одеяло и слагам покривалото на количката...задължително слагам шапка и обувам обувчици или терлици, ако е по студено слагам и ръкавички.

# 33
  • Мнения: 837
Добро утро! И успешна седмица  Simple Smile,първо бебето се обръща от гръб по корем ,а по късно и обратно .Принципно след 3м може да се обърне за първи път но може и на 4или 5м всяко е различно ,просто забелязах че се мъчи да се обърне .Нямам проблем с возенето тя веднага заспива и хич не и пука возя ли или не ,иначе като е будна я взимам на ръце и обича да гледа в парка любопитна е и даже се  Simple Smile.

# 34
  • Севлиево
  • Мнения: 57
За обличането аз също съм на мнение, че детето трябва да е облечено като майката  Peace
А за обръщането, още не съм забелязала да иска или да прави опити. Обаче не иска да лежи. Използва ме за превозно средство да разглежда наоколо. А навън като излезем е ужас!!! Не иска да лежи в количката изобщо и аз вечно тикам празна количка и бебето в другата ръка. Не знам как ще я караме така. Дано като минем на седнало положение да се оправят нещата.  Praynig

# 35
  • Мнения: 931
Симонка прекрасна тема   bouquet   Браво за старанието.

Аз рядко пиша, но да се включа.
И Борис не се обръща, направи го веднъж и от тогава е мн рядко, това зза мен не е обръщане.

Иначе навън сме с боди с дълъг ръкав чорапогащник и зимно костюмче. Одеало слагам но не винаги го покривам.

# 36
  • Мнения: 1 034
Днес откакто четох за обръщането и моя Дени прави много усилени опити и е на косъм от успеха ама ръката, която остава отдолу много му пречи  Laughing И понеже не може да се преобръща се върти из кошарата - кога по часовниковата стрелка, кога обратно. Много е смешен оставям го с главата на една страна и го намирам с краката натам  Crazy
Аз явно доста го обличам. Върху дрешките му за вътре слагам ескимосче, после одеалце и отгоре покривалото. А аз си мислех, че съм смела  Crazy Като гледам на други майки тук са им вкъщи с терлички и плетени елечета, а на разходките са с дъждобрани. Та аз си въобразявах, че го калявам и се гордеех ама като ви чета... Embarassed  Ще работя още по въпроса
А аз да ви питам случвало ли ви се е следното - аз не му давам почти водичка или чай. Само след ядене по малко да си изплакне устата. А му се случва да повръща бистро като водичка. Определено не е мляко. Много странно  newsm78 И понякога повръща доста. Не знам дали може да е от преяждане.
Освен това има проблем с очето. Казаха още първия месец, че е запушено каналче и затова му стават гурелчета. Беше се оправило и от вчера пак започна доста  Sad Смятаме да го заведем на очен лекар. Пишете ако знаете нещо по въпроса
От нас лека и непробудна нощ  Hug

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Деян е далече от обръщането, но няма и 3 месеца де.
Аз вода не давам, но предполагам, че Дени точно нея повръща. Аз често не знам как да обличам бебо. На мен самата ту ми е топло, ту студено, така че не мога да съм ориентир за него.

# 38
  • Мнения: 97
Моето момченце се обръща от коремче на гръб,но все още няма никакви наченки да се обръща от гръб на корем.Опитвам се да го примамя с любими играчки,но не става. Не знам кога е нормално вече да го прави.Ние сме на 3 месеца и половина. Иначе за гукането издава много звуци, вика,много сладко повтаря А-гу или само Гу. Смее  се с глас на баща си и това е най-прекрасният звук на света.
Аз нали бях притеснена,че наддава прекалено много,но на последната консултация го теглихме и е наддал с един килограм за месец и половина и вече сме 6910 гр. Simple Smile
Мисля,че и аз доста навличам детето,но много ме е страх да не настине. Слагам му боди с дълъг ръкав,гащеризонче, отгоре космонавт,пелена,покривалото на количката. А, и шапка му слагам. В зависимост от времето преценям колко дебел космонавт да му сложа и колко дебела пеленка.
Вие мажете ли да мъниците с нещо преди разходка?
Ние сме много белички и ме е страх като го покажа на слънце да не изгори.

# 39
  • Мнения: 837
Добро утро !Скоро ще дойде пролетта и после лятото и дрешките ще станат по малко и по лесно ще решаваме как да ги обличаме  Simple Smile.Понеже тук е пролетно време аз само по гащеризонче и понякога и слагам суичър отгоре но го разкопчавам да не и е топло ,шапки НЕ ползвам, на крачетата обувам едни като ботушки ,но много мекички или едни терлици приличащи на овца много са интересни .Винаги нося и леко одеяло или плетена пелена за да ползвам при нужда .
Бебето до 6м не се маже със слънце защитни кремове просто не го излагай на слънце обръщай количката така че да не го пече в лицето .И преди да ползваш подобен дори и бебешки крем е добре да направиш тест за чувствителност ,като намажеш малък участък от кожата за да  видиш дали ще има реакция ,ако се зачерви измиваш с вода и не ползваш ,ако няма проблем чак тогава мажеш лице,ръце и т.н.

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 08:55 от stefi 1304

# 40
  • Мнения: 520
Симонка   bouquet

И аз да се запиша,  че къде тъака без мен.

# 41
  • Смолян
  • Мнения: 64
Симонитка отново си се справила страхотно.
За обличането и аз обличам според себе си,кога може би слагам повечко дрехи както се казва,но и при нас трудно се вдигат Т над 12 градуса,дори сега тези дни.
За обръщане нашия батко се обърна чак към 6 месец от гръб по корем,а от корем по гръб към края на четвъртия,и по-лесному беше от корем към гръб да се върти,особено сутирн,като правихме гимнастика или вечер докато го мажа.
За слънцезащитните кремове и аз мисля,след 6 месец,освен ако не е препоръчан от педиатър.Ако не се лъжа имаше кремове 0+.
Иначе от два дни не сме се спрли,от 11 до 5 сме на вън използваме,че тати почива и само хайманосваме.

# 42
  • София
  • Мнения: 10 698

За слънцезащитните кремове и аз мисля,след 6 месец,освен ако не е препоръчан от педиатър.Ако не се лъжа имаше кремове 0+.

То,за имане-има,но не е добре под 6м. след това е добре да са минерални,например Мустела имат такъв.

# 43
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета

Да ви питам, имате ли вече някакъв изграден режим на хранене, спане, игра, разходка? Плами напоследък сякаш доста го преуморявам и мисля, че изпускам момента на доспиване... после се започва едно свръх раздразване и много трудно се успокоява. Та сега като го видя, че се размрънква повече и го слагам да спи. Чудя се дали наистина му се спи или е нещо друго, което ми убягва. Simple Smile
та горе долу сме така ..

сутрин става към 4:50 или 6 (като часовник е Simple Smile ) хапваме, обикновено по - малко, в просъница и заспива пак до към 8 или 9 ... след това пак мляко - после се започва играта. След, което се размрънква и го слагам в шезлонга като го люлям или имитирам количката (т.е. направо си го бутам Simple Smile ) После хапваме в 12 и излизаме на разходка. Там почти задължително си спинка. Обикновено се прибирам към 15:00 и ако стане веднага (което се случва почти винаги) хапва като се събуди, ако не чак към 16:00. Пак игра, слагане по коремче, обикаляне и разглеждане малко и така докато в един момент пак започва да плачка. И тогава си мисля, че е време да спи. Но като го сложа легнал и направо вика от яд и се напъва да се вдига пак. А пък не може по цял ден да стои полуседнал в мен или в шезлонга ... още не му е време за сядане. После хапваме в 18:00 .. и пак естествено занимавки... после идва ред за баня и т.н. и накрая вечерята ни е към 21:00 - 21:30 .. след което ми е ясно, че е време за сън Simple Smile

Ако ви се споделя и имате време разбира се, ще ми е интересно да разбера как минава един ден с вашите съкровища Simple Smile Лека вечер на всички Simple Smile

# 44
  • Мнения: 41
Ето ме и мен момичета, нямам много време за писане, но от време на време поглеждам във форума.

Браво на Симонита за старанието върху темата,   bouquet .

Моето бебе е на 3 месеца и 1 седмица и неможе да се обръща, а и не е проявила желание. Според мен всяко дете се развива индивидуално . Ниа например качва 1 килограм на 40 дни, не на 30 дни, но не съм се притеснила. Ниа иска да си играе, обича в количката също, като има слънце я извеждам задължително. Според мен е хубаво бебетата да получават слънце, свеж въздух:) При нас слънцето е в недостиг, така че не я пазя .

Лека вечер на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт