Отговори
# 705
  • Мнения: 172
Благодаря ти!   bouquet

# 706
  • Мнения: 1 831
Добро утро мамита  Hug
Аз снощи открих сезона на повръщането Sad Или бебчо не хареса салатата ,не знам ...
Все така ми се спи и не мога да отлепя сутрин,а вечер само докато видя леглото и съм залепена на него.
Гледам ,че всички сте си правили изследвания.На мен защо ли още не ми е назначил...  Rolling Eyes Взех да се притеснявам и да ме изнервя май тоя лекар.Стана ми интересно някои защо не искат да си правят изследването за синдром на Даун?Не е ли по-добре да се знае всичко от начало.

# 707
  • Мнения: 172
6u6ulina  не се притеснявай, рано е за изследвания. Мисля, че около 12-13 седмица започват Simple Smile

# 708
  • Мнения: 172
6u6ulina Аз също не съм пускала още никакви изследвания. А относно Даун, това е някакво предположение, а не е 100% гаранция нито за едното, нито за другото  Simple Smile Да го мисля до края на бременността не ми се вижда удачно. А На ФМ не се ли виждат нещата вече по-ясно ?

# 709
  • Мнения: 57
Рано е и моите ще са чак на 12-ти март - тогава ще съм в 11 г.с. Wink

А относно другите изследвания - всяка майка си преценя сама за себе си. Аз писах и преди, че БХС не искам и няма да правя - просто го смятам за ненужно да знам някакви си вероятности, както казах и преди - детето си е дар от Бога и ще си го гледам такова каквото е, защо само да се притеснявам излишно предварително - не намирам смисъл. А ФМ ще правя след 20-та г.с., просто защото искам да видя бебчо как ще изглежда - от чисто любопитство Simple Smile

# 710
  • Мнения: 130
и аз съм във Вашия отбор момичета, явно ни е рано още за изследвания Simple Smile
една мама спомена за дневник на бременността...стана ми интересно Simple Smile

# 711
  • Мнения: 172
mv_2014 аз бях с дневника Simple Smile Поръчахме го от един сайт, ето това е
http://www.baby.store.bg/p90694/moiata-bremennost-dnevnik.html
Има информация за бременноста, както и място за снимки и споделяне на емоции по време на цялата бременност.

# 712
  • Мнения: 1 831
Значи спада в графа излишни това изследване на Даун.Аз каквато съм паника,веднага ще си вкарам някакви глупости в главата да ги мисля...
За тея дневници ,мисля че y.k. имаше такъв.Аз търсих из книжарниците тук ,но нищо не откривам ,намирам само дневник за бебето.Ама за бременна...даже ме изгледаха странно като попитах едната.Пък може и да не се продават в книжарниците знам ли  hahaha На мен там ми хрумна да търся.В интерент също  нищо не намирам ...

# 713
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз също не съм си пускала никакви изследвания още.Може би другата седмица.
С първата бременност преди 7 години не си направих БХС именно защото е вероятност и може да ти изкарат акъла напразно.Сега обаче изследването е поусъвършенствано и едновременно с вземането на кръв се прави и подробно ултразвуково изследване на плода,замерват се определени параметри.Двете неща се правят в един и същ ден и се съпоставят данните от двете изследвания.Шансът за неверен резултат е по-малък.
Относно амниоцентезата,която се прави при лош резултат от БХС статистическия риск за аборт след процедурата е 0.5%.Между другото никога от жени във форума,които са споделяли ,че са си правили изследването не съм прочела да е навредила на бременността им.Именно амниоцентезата дава 100% отговор относно генетичните заболявания ,тъй като е хромозомен анализ на клетки от зародиша.

# 714
  • Мнения: 1
шантал честито за добрите новини.  Hug
Аз още не знам при кого да се записвам  ooooh! Много исках при някой във Втора градска, но не знам дали там се провеждат ЖК  Thinking Ако някой знае моля да ми каже.
Ако ли пък не, ще трябва да е в кварталната поликлиника...
За БХС аз квато съм пъзла само ми трябва някаква кофти информация и 7 месеца ще откача...сама ще си причиня нещо от страх. Май няма да го правя..Само на ФМ към 20-та седмица или когато кажат там..
Има сега някакво друго измерване на 2Д на вратлето нещо (УЗ с измерване на нухална транслуценция се казва), то задължително ли е  и къде се прави ?

ВЪВ ВТОРА ГРАДСКА СЕ НАМИРА ВТОРА ПОЛИКЛИНИКА,ТАМ СЕ ПРОВЕЖДА ЖК,СУТРИН Е ЛЕКАРКА(НЕ СЕ СЕЩАМ ЗА ИМЕТО),А СЛЕДОБЕД Е Д-Р КАРАЛЕЕВ. Simple Smile

# 715
  • Мнения: 139
Здравейте бъдещи мамчета ! С огромна радост и аз се включвам към клуба . В 7 седмица съм

# 716
  • Мнения: 130
 Just Smile много е готин този дневник Simple Smile)) другата седмица ще си го поръчам и аз...пише че има доста съвети за различните етапи от бремеността и място за ехо снимчиците ...как го оценяваш ти Simple Smile
и добре дошла на nonameeee  Hug

# 717
  • Мнения: 57
Inkа, така е, права си - това изследване обаче, подчертавам отново, е за майките, които биха премахнали бебето си, ако има голяма вероятност да има хромозомна аномалия, а аз съм взела решение сама за себе си, че няма да правя подобно нещо, защото според личните ми убеждения е недопустимо, та за мен лично е напълно безсмислено, иначе със сигурност е по-усъвършенствано и достоверно Simple Smile

Ами 6u6ulina, дневника можеш да си поръчаш от линка, който Just Smile публикува преди малко Simple Smile

# 718
  • Мнения: 1 831
дааа amni явно Just Smile ме е изпреварила с коментара и не съм видяла предид това линка.
Добре дошла на новата мами.

# 719
  • Мнения: 172
BibbAA Благодаря ти!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт